Forum despre Manpower Romania

@altcineva Joi, 27 Februarie 2014
"nu vreau sa-mi pierd vremea pe la interviuri si sa nu-mi convina oferta salariala" -> definitia omului nemultumit ca nu isi gaseste loc de munca
altcineva Joi, 27 Februarie 2014
tu ai renunta la un loc de munca sigur unde ai un salariu peste mediu pentru un job unde iei un salariu mai mic decat ce ai acum? ar fi bine sa gandesti realist si sa accepti ideea ca primul criteriu pentru care cineva isi cauta alt loc de munca este un salariu mai mare, dupa care celelalte beneficii: bonusuri, oportunitati de promovare etc.
Bubble Marti, 4 Martie 2014
Stie cineva ceva despre partea de payroll de la manpower ? consultant payroll ?
Fost angajat intern Manpower Miercuri, 5 Martie 2014
Am lucrat in Manpower 3 ani si 6 luni, dupa care am plecat in strainatate.
Manpower are un mediu de lucru placut, echipe si oameni faini. Sunt seriosi si dau salariile si bonusurile mereu la timp.
Cei nemultumiti sunt, dupa parerea mea, celor care nu le place sa munceasca.

Oferta salariala? Asta-i problema! Orice companie iti da cat meriti! Daca esti bun, primesti cat ceri. Daca nu, cat meriti.

Inainte de a va rezuma la bani, ar trebui sa va evaluati cunostintele.

Salariile ca intern Manpower si sanatoase, pentru oamenii buni.

Bafta!
Andreea Miercuri, 2 Aprilie 2014
Am fost sunata ieri pentru un interviu si am stabilit ca in decursul zilei de astazi sa revin cu un telefon pentru a stabilii in detaliu datele.Ideea este ca NU BINEVOIESTE NIMENI sa raspunda la telefon...fapt care imi pune multe semne de intrebare raportate la compania asta?Pana astazi intentionam sa merg sa vad desprce ce este vb in detaliu insa acum...am mari dubii..Ma poate ajuta cineva cu o sugestie?
Anca Luni, 14 Aprilie 2014
Am vazut ca cei de la Manpower au scos 25 de posturi libere pt operator introducere date, arhivar, scanare etc. A fost cineva chemat pt interviu?
andrei Marti, 20 Mai 2014
Am aplicat eu de 2 ori pentru functia de operator introducere date, arhivar, scanare etc....si niciun telefon primit in conditiile in care lucrez in mediu administrativ in momentul de fata.
bianca Duminica, 19 Octombrie 2014
am fost sunata pentru interviu de CONTABIL SENIOR, a mai fost cineva? ce salriu se ofera si in ce constau testele lor? am citit numai pareri urate despre acesta firma.
Diana07 Sambata, 30 Mai 2015
am fost contactata pe mail de compania Manpower pt un post de Customer Care Agent with Italian pentru Vodafone Shared Service Center. initial am fost retinuta pt ca stiam ca nu au o reputatie ff buna, insa am zis sa incerc (sa fiu sincera eram si ff curioasa ce salarii ar fi). le am spus ca le pot da un raspuns doar daca imi spun dsp ce salariul este vorba. nu au putut sa mi spuna, din cauza confidentialitatii grilei salariale, ceea ce mi se pare si corect, insa m au intrebat cat as vrea. le am spus cat si asa mi au putut da de inteles daca sunt pe aproape fata de ceea ce ofera ei sau nu. domnisoara/ doamna, ca nu sh ce statut are, cu toate ca i am spus ca am o fetita de aproape 2 ani (ma asteptam sa ma refuze din start, pt ca asa se intampla in ziua de azi, tinerele mame sunt evitate) a fost din start extrem de profi. mi a raspuns in timp util la toate intrebarile si nelamuririle, apoi am stabilit un prim interviu. cand am ajuns la sediul lor am asteptat maxim 10 minute si asta din cauza ca ajunsesem eu mai devreme. am intrat la interviu si a zis ca incearca sa nu ma retina mult pt ca stie ca am copil mic.. i am spus ca e ok, si ca voi sta cat este necesar, mai ales ca este interesul meu. initial a vrut sa ma transfere la alt coleg pt ca eu nu puteam ajunge decat dupa ora 18.00, insa eu am vrut neaparat cu ea, daca tot vorbisem pe mail. asa ca m a programat la 17.45 si a stat peste program pt mn, ceea ce mi se pare wow. atitudinea ei a fost mai mult decat ok, se vedea ca stie ce face.. n am plecat de acolo decat 100% lamurita. la sfarsit mi a zis ca a doua zi voi fi sunata de un coleg de al ei pt un interviu in italiana... ceea ce s a si intamplat. intamplarea a facut ca a mea soacra sa nu poata sta cu fata mea alea 2 minute cat am tinut interviul.. adica a stat, insa nu a putut s o calmeze ca se apucase de plans.. in concluzie copila mea zbiera cat o tineau plamanii si batea cu mana in usa sa i deschid, iar eu m am blocat... nu mai stiam cum ma cheama nici in romana.. am reusit cu greu sa ma concentrez sa pot sa nu ma fac de ras .. eram cu gandul ca urla copila.. la celalalt capat al telefonului era un domn calm, care, culmea, a fost ff intelegator si m a trecut in ultima etapa, desi nu m am descurcat extraordinar.. nici nu mai vorbisem italiana de 3 ani, ce i drept. in maxim o ora m a sunat cea cu care dadusem interviu cu o zi inainte sa mi ofere feed back. mi a spus ca nivelul meu de italiana nu este unul avansat, insa poate fi imbunatatit.. ca ma intelege ca a fost timpul ff scurt si n am avut cand sa repet sa mi aduc aminte (sa ne intelegem, lucrasem 9 luni intr un call center pe vanzari si, culmea, am fost si printre cei mai buni, deci nu eram chiar varza). urmeaza sa ma duc joi la ultimul interviu, cel decisiv, la Vodafone. nu stiu daca voi trece, desi imi doresc.. insa, profesionalismul de care au dat dovada cei de la Manpower m au facut sa mi schimb parerea in bine .. poate am dat eu peste niste oameni ok, nu sh.. poate n o fi toti asa, insa Alexandra Voloc (si cel cu care am vb in italiana, dar nu i mai retin numele) au spalat pacatele celor care nu si au facut treaba la Manpower.. cel putin asta e parerea mea. aa, si mi a zis ca e un mediu placut la Vodafone, insa pot fi si persoane cu care sa nu interactionez ff bine, ca na, nu toti suntem la fel. deci a incercat sa mi spuna si partile negative, nu doar pozitive. indiferent de ce voi face eu pe viitor, eu le sunt profund recunoscatoare.
VerSus Joi, 17 Septembrie 2015
Am lucrat cu aceasta firma de rectutare , fiind in pozitie de management in H&M , acestia sunt ok ca si firma , insa atunci cand te duci la ei pentru un job , sa ti-l " vanda" de la o alta companie , ca practic asta fac , salariul este cu 200-250 lei mai mic , acesti bani le intra lor in cont , atat timp cat tu lucrezi la firma colaboratoare lor.
Andreyrlz Luni, 5 Decembrie 2016
Am fost in trecere la aceasta companie. Pot spune ca au sediul in una dintre cele mai 'shady' locatii din Bucuresti... strada Wilhelm Filderman 18 ceva de genul, chiar in spatele blocurilor de pe Bd Unirii, unde activeaza multe firme obscure precum Biene Kleine (despre care am scris pe blogul meu), FitLife, si care este pazita de un tip care mereu ameninta nou venitii, probabil ca sa ii sperie din a face reclamatii. Sfatul meu sa va feriti de ei, oricum nu au buget de cine stie ce salariu, iar cei care il vor primi sunt foarte putini si inca ce sacrificii vor trebui sa faca....