Forum despre Marathon Distribution Group SRL

Mara Marti, 26 Noiembrie 2013
Hmm...ce pot sa spun este ca a aparut un post pe Craiova,de operator facturare ,la care am trimis cV-ul ..nu m-au sunat...pt ca la Craiova se aduc angajatii unii pe altii ,acolo unde este mai bine.Spun ca este mai bine pt ca asta am auzit despre ei , ca sunt ok ,ca mg bine firma...altceva nu stiu..... Anuntul a aparut pe ejobs si nici nu s-a vizualizat...Mentionez ca multe aplicari nu au fost...
Orice angajat Sambata, 29 Martie 2014
Sunt si eu angajat de ceva timp la firma asta ca agent de vanzari. Pot sa spun ca nu numai eu sunt nemultumit. Toata lumea e nemultumita. La interviu mi s-au prezentat lucrurile foarte frumos, mi s-a zis ca firma e mare, ca e lider de piata... Dar in momentul in care am ajuns sa lucrez lucrurile stau cu totul altfel.
Primul lucru pe care l-am remarcat e modul in care ti se vorbeste. Esti tratat ca ultimul om, urla la tine, esti jignit si facut in toate felurile. Sedintele zilnice se rezuma la "marsh si incaseaza, bah, ca n-am chef sa te mai vad si maine tot cu fata asta de milog pe aici". Totul se bazeaza pe urlat, amenintat si promisiunea ca "poate vrei sa nu mai vezi nici un ban luna asta". daca ai ceva de comentat, "n-ai decat sa nu mai vii de maine, gasim altul"
Ce-i intereseaza cel mai mult e sa nu furi. Hotul de hot se teme, o stim cu totii. Dar cum de ce ti-e teama de aia nu scapi, evident ca exact de asta au parte foarte des. Daca oamenii se simt nedreptatiti si furati la bani, isi iau singuri. Majoritatea se bazeaza pe vanzarea fara factura ca "sursa de venit suplimentar". De cand sunt eu aici, tot vad cazuri din astea des, si evident tragem toti pentru ce se intampla.
Mie imi pare rau ca m-am angajat aici, numai de cand sunt eu deja vad ca vin si pleaca multi oameni pe vanzari, la trei luni se tot schimba. Daca incerci sa zici ceva, sa te plangi ca nu ti se pare corect cum esti tratat replica e scurta: "suna-l pe patron daca ai curaj, sa vezi ce te zboara. vezi ca acum cativa ani unii mai luau si cate un pumn in cap de la el. iti mai arde sa te plangi? hai, marsh de-aici...".
bani nu iei mai mult de 1200 de lei pe luna, asta in cazul bun... Eu sper sa gasesc repede altceva si sa plec de aici, deja m-am saturat.
mmf Joi, 22 Mai 2014

Am sa incep cu inceputul. Am lucrat 4 ani la Marathon timp in care au fost si bune si rele. Banuiesc ca difera foarte mult de la un depozit la altu. Cea ce spune colegul de mai sus are si el dreptate au fost si la noi cazuri de ' furt ' . Dar a fost si foarte bine primi 3 ani de zile cand nu era director Marian Anghel . In 4 ani sau schimbat 4 directori . Eu fiind supervizor am avut mari probleme cu asta. Agenti de vanzari cateva zeci. Dar ce sa zic am luat la inceput ca agent si 45 mil Dava ar fi sa ma intorc in Ro cu siguranta la Marathon m-as intoarce

mth Vineri, 19 Septembrie 2014
buna colegii.vreau sa aflu niste pareri de la merchantizori
Fost angajat Luni, 1 Decembrie 2014

Eu am lucrat multi ani la ei. Sunt intr-adevar multe nedreptati ,salariile se dau la timp insa!

Nu e un loc rau de munca azi, ce sa zic incercati dar nu va asteptati la foarte bine.

calatisss Vineri, 25 Septembrie 2015
Crunt...nu are legatura ceea ce se discuta la interviu cu ceea ce se intampla real...la interviu se prezinta multe, dar nu au legatura cu realitatea
cristi_01 Duminica, 4 Octombrie 2015
Salut calatisss. Poti sa-mi spui te rog la ce punct de lucru ai lucrat? Eu vreau sa ma angajez la ei si chiar as dori mai multe detalii. Vad ca pe aici parerile sunt cam proaste, dar as avea nevoie de un loc de munca, si vad ca ma tot cheama la ei. Daca poti, da-mi te rog mai multe detalii din experienta ta. Mumesc!