Forum despre Med.co (Medco)

leu Luni, 11 Noiembrie 2013
Da, tu si cu cine draga domnule Marku.
Eu una nu sunt genul de a pupa partea dorsala a nimanui.
Succes alone!!
I am out!!
Avenger Marti, 12 Noiembrie 2013
@michael,trebuia sa te stergi pe pereti,sa le lasi un cadou,sper ca nu ai mai tras si apa,meritau un happy meal ;)
Florina Marti, 12 Noiembrie 2013

Sa nu uitati ca mai exista un dinozaur ”antic” in firma, unul care nici sa scrie nu stie, care scrie cu litere de tipar si care-si pune colegele sa-i scrie emailurile, ca altfel le umple de greselile sale.

lfz Vineri, 15 Noiembrie 2013

Am fost la interviu in aceasta saptamana ,foarte curios de ce am citit pe acest site si situatia este exact cum a fost descrisa mai sus , un interviu care poate fi numit cu usurinta balci ,care se tine cu directorul general ceea ce poate fi un semn clar ca ceilalti directori din acesta firma sunt de umplutura, se promite marea si sarea dar daca te uiti putin in jur iti dai seama ca nimic nu este adevarat,masinile "abandonate" pe strada cu insemnele firmei sunt la loc de cinste in care lumea poate vedea la ce se baga :) , am ajuns inainte de interviu la mult vestita toaleta si este adevarat ce s-a scris mai sus (nu hartie ,nu prosop,nu sapun). In concluzie nu va duceti la ei pentru ca nu sunt profesionisti asa cum se dau...

pupaza Sambata, 16 Noiembrie 2013

Am lcrat si eu mai demult in medco. teroarea m-a facut sa plec.Indiferent ce faci ai parte de jigniri, umilinta, ti se trage frina oricat ai vrea sa iti faci planul, ca sa nu-ti dea banul. Textul e ca frima e intr-o situatie dificila.

Dupa ce am plecat de la medco lcrez tot intr-o firma mica, dar nu-mi vine a crede ca sutn considerata OM, ca imi iau salariul si bonusul la timp, ca nu mai platesc din buzunarul meu benzina, parcarea, spalatul masinii, etc. Ca ma inteleg bine cu colegii si mai ales ca nu mai stau cu frica in san.Si da, la baie este tot ce trebuie.

lll Sambata, 16 Noiembrie 2013

Personal platit la nivel de .... , mult sub media pietei (dispozitive medicale) , de bonuri de masa nici nu au auzit angajatii ,nu au primit niciodata asa ceva de la cei doi "minunati" , un nucleu de angajati care sunt de mult timp acolo care sunt deja resemnati cu privire la cariera lor si posibilitatile de dezvoltare ,la ce dezvoltare sa te gandesti la 55-60 ani ( poate la pensionare) si aceste persoane surprinzator sunt in posturi de rep vanzari,asm ,exista o vorba cum ca cine nu are batrani sa isi cumpere dar aici... Daca sunteti tineri sau oameni maturi care cauta un loc de munca serios AICI NU AVETI CE CAUTA!!!!

Razvan Sambata, 16 Noiembrie 2013

@Ifz,
ai dreptate. lumea care se angajeaza acolo se prinde repede, in special noi cei tineri, care nu toleram bataia de joc si ne caram repede de acolo. Asa ca fluctuatia de personal este destul de ridicata. O alta jucarie sunt sedintele, care pe unii ii streseaza, pe altii ii distreaza.

Grasu Sambata, 16 Noiembrie 2013
hai, ca mai sunt multi tineri in firma chiar si acum. Chiar prea multi! Si la vanzari, si la facturare, doar ca acesti tineri, cu mici exceptii, sunt total plafonati/resemnati/chiar speriati. Sunt ca niste pasarele tinute multi ani intr-o colivie, iar daca s-ar deschide colivia - nu ar avea curajul sa-si ia zborul. Le-ar fi frica. Repet: statul prea mult acolo dauneaza grav sanatatii. Deci, hai, sa fugim de-acolo!
zz Duminica, 17 Noiembrie 2013
Am lucrat o perioada scurta de timp. Am primit o masina de tot rasul care mirosea a benzina groaznic. Cand ajungeam acasa duhneam a benzina. Imi era rusine sa o parchez in raza vizuala a clientilor. Dupa ce ca masina era un harb ruginit si benzina ajungea maxim 2 sapt din luna, mai avea si gps de urmarire.
Razvan Duminica, 17 Noiembrie 2013
Pacat ca cenzurati partial unele mesaje, chiar si pe acelea care nu contin nici injuraturi, nici insulte, nici cuvinte vulgare, licentioase, ci descriu realitatea asa cum este.
mld Sambata, 23 Noiembrie 2013

Nu stiu de ce cenzurati textele de la aceasta firma,e o firma de toata" stima" cu patroni care isi respecta angajatii si i platesc f bine ,bineinteles asta ar vrea ei sa auda ,patronii conduc firma prin metode " specifice" perioadei de o trista amintire ,totul ce se intampla este o manipulare de 3 parale , cine accepta si i place mizeria este la locul potrivit,salarii foarte mici intre 1000-1500 ron castiga cam toti din firma,aprox toata lumea este egala la salarii tipic comunismului.tot ce a fost scris in posturile anterioare reflecta realitatea din aceasta firma,daca ai initiativa si vrei sa faci ceva ti se pun tot felul de piedici de tot felul de ...(au fost amintite in posturile anterioare) niste ... care stau de peste 10 ani in firma. Cine ajunge la ei din disperara de cauza le doresc sa isi gaseasca cat mai repede in alte locuri mai bune ....

eu23 Sambata, 23 Noiembrie 2013
Prietena mea lucreaza la ei si pot confirma ce a fost relatat mai sus,daca am trai din salariul ei mizer nu ne-am permite mai nimic,pacat ca de cateva sapt se CENZUREAZA multe dintre opiniile unor oameni care au avut de-a face cu aceasta firma de neseriosi , intradevar in firma sunt multi batrani care asteapta pensia si cativa tineri care se irosesc in aceasta mocirla ,nu stiu sincer cum acest brand mare al carui reprezentant este isi leaga imaginea de aceasta firma,ei oare nu vad masinile ruginite si uzate de timp care sunt parasite in fata firmei,matiz-uri si tico-uri ruginite aflate in paragina ,patronul se poarta de parca totul este normal si firesc,nu a mai investit absolut nimic in sediu,masini si in oameni,sincer daca il intreaba cineva ce este training-ul si dezvoltarea profesionala a personalului habar n-are,investitii 0 profitul merge,pe anul trecut a avut cateva sute de mii de euro declarati ,deci lui i merge de minune in timp ce oamenii se chinuie sa supravietuiasca,sunt terorizati in mult laudatele sedinte de luni dimineata care dureaza cateva ore si nu se intampla nimic si in care sunt laudati pupinc....istii patronilor,oamenii lor de incredere,sclavii lor sau cei care foloses nivea la c....r cand au chef patronii de ei.RUSINE!!!!
Florina Duminica, 24 Noiembrie 2013
Felicitari, George-Daniel, pentru ca ai reusit sa rupi lanturile de la medco. Bravo! acolo nu esti apreciat daca muncesti foarte mult, ci doar daca iti vorbesti de rau colegii, ceea ce tu, personal, nu ai facut.
Rucar 32 Duminica, 24 Noiembrie 2013
@eu23 bine ca mai sta pe acolo... de ce nu pleaca daca patronii isi bate joc de ea? fac investitii, dar nu in frima, in cele patru case pe care le au
@mld le cenzureaza fiindca lea dat si lor firma iste euroi, ce e atat de greu de inteles?
@pupaza bine ca aai reusit sascapi de acolo...
Scrieti pe forumuri si pe bloguri ce se intimpla la medco, poate ia careva masuri. Eu deja am gasit comentarii despre patronii de la medco, cu ce sau ocupat si ce hram poarta. ma mir ca nu se face greva sau ca nu situ angajatii cum sa isi ceara drepturile lor...
Florinica Duminica, 24 Noiembrie 2013
Eu tot nu imi vine a crede ca oamenii astia stau la un loc de munca unde pur si simplu este toxic,poate unii stiu,altii nu.Frate termini o facultate,un master( ca si mine) dar esti schimbat cand dai niste examene,ai alta mentalitate,alte valori personale.vad la voi ca lucrati la medco,eee si eu am lucrat akolo,ceea ce se vede nu este ceea ce pare,credeti-ma.Am avut un interviu cu MC,si nu prea aveam ce sa vb cu domnul,pt ca in intrebarile mele trebuiau sa aiba si un dex pt el.
Tin sa cred ca oamenii sa se reanalize cu atentie pe ei si ceea ce vor,pentru ca nu poti sa cresti reducand din gandirea ta din ce in ce mai mult si lucrand in joburi care sunt foarte limitate dpdv calitativ si al devoltarii.voi mai mult vreti sa fiti in concurenta cu altii...
Daca chiar vreti sa fiti incoltiti la fiecare greseala,sa va mancati intre voi,sa aveti un job de doi bani,sa va pierdeti pe voi insiva da,reteta este medco.Multe succesuri...
Pentru eu23 Duminica, 24 Noiembrie 2013
".....intradevar in firma sunt multi batrani care asteapta pensia si cativa tineri care se irosesc in aceasta mocirla "

- atentie la ortografie!

- desi ma incadrez la categoria de varsta sub 30 de ani, nu i-as infiera cu manie proletara numai "pe toti batranii". Ce inseamna batran? Am intalnit in firma asta si oameni "batrani" mai vioi, mai teribil de ambitiosi sa faca treaba, de o tenacitate rara,
dar in acelasi timp exista tineri, care si-au luat examenele la facultate doar dand bani pentru fiecare examen in parte, basca licenta. Tineri cam pe dinafara. As vrea sa cred ca eu nu ma incadrez aici. :)

Normal, ca unora le (ne) place sa stea acolo, atat au invatat, atat pot, deci ii suporta cu deosebita gratie si ipocrizie pe "batranii" patroni, sunt tinerii care NU se irosesc in acea mocirla.

Auzisem la un moment dat o vorba, nimeni nu ne tine in lanturi si este adevarata vorba asta, deci sa avem curaj sa cautam alte locuri de munca.
pror Duminica, 24 Noiembrie 2013
Super amuzanta intamplarea cu toaleta si interviul,m-a facut sa imi aduc aminte de experienta deosebita de la aceasta firma de la care am plecat in urma cu aproximativ 1 an,in aceasta sunt multe variabile si cateva puncte fixe printre care si deosebitii care au fost mentionati in posturile anterioare care inainte sa ajunga la aceasta firma ca si repi sau asm erau gradinari,lautari,casnici etc .Nu am putut accepta ce se intampla la aceasta firma si spre norocul meu am reusit sa imi gasesc o slujba mai bine platita in alta tara si am plecat fara sa regret absolut nimic, o mizerie de nedescris in cuvinte este de ajuns sa ajungi in firma si sa te uiti bine si iti dai seama unde ai ajuns si ce ti se va intampla la acesta firma din zatzul bussines-ului romanesc,reprezinta o companie gigant de afara dar nu are nimic de a face cu brandul care il reprezinta ei sunt decat niste samsari sau talciocari de produse.Patronii sunt pusi strict pe facut bani si pe langa acest aspect absolut normal in orice bussines sunt masochisti , le place sa isi umileasca angajatii,i trateaza ca pe ultimele carpe,orice nou angajat la ei sunt primii luati in colimator de pupinc....istii lor si dupa sunt disperati de patroni pana cedeaza si pleaca sau sunt demisi pe criterii de performanta care numai de patroni sunt stiute (nu are nici o legatura target-ul de vanzari) e vorba cat esti de mizerabil si cat de bine stii sa torni pe alti (acestea sunt criteriile lor) "Dezbina si cucereste " aceasta este deviza lor . Mult noroc si multi nervi celor care se incumeta sa ajunga in aceasta firma!!!
intrebare Vineri, 29 Noiembrie 2013
De ce pe site-ul Ministerului de Finante nu apar datele financiar-contabile pe anul 2012, asa cum este legal si asa cum se pot vedea pe site mii de firme cum au terminat anul fiscal 2012.
Este un mister pentru mine si nu numai, cum de firma Medco nu apare pe acest site. Vreo pila ceva? Nu trebuie nimeni sa afle cat de bine (sau cat de rau) au terminat anul 2012?! :) Acusi se termina anul 2013, iar Medco inca nu a fost afisat pe anul trecut.
mf Sambata, 30 Noiembrie 2013
Datele se actualizeaza din 6 in 6 luni, cateodata sunt intarzieri si la cele 6 luni
raspuns Sambata, 30 Noiembrie 2013
@intrebare ... frima are profit 350 mii euro pe 2012. toti banii intra la banca si nu mai ies nici daca dai cu bomba atomica. d'aia e saracia cit casa ... cit cele 4 case ale patronilor ... anul asta o sa faca rpofit vreo 370 de mii de euroi, pe spinarea natingilor platiti cu 1200-1400 lei pe luna ...