Forum despre Mega Image

Liviu Miercuri, 27 August 2014
Salut, numele meu este Liviu, am 19 ani si recent am terminat liceul + bacul luat. As dorii sa ma angajez, pentru ca parintii nu isi pot permite sa ma intretina la o facultate(si nici n-am incredere in ele) la Mega Image. Am destule rude care mi-au spus ca e greu dar ce citesc aici e horror. Pana acum n-am mai muncit niciodata legal, cu carte de munca si sincer habar nu am cu ce se mananca comertul in adevaratul sens al cuvantului. Va rog sa-mi spuneti ce parere aveti de magazinul de la piata Trapezului. Acolo cum sunt sefii, tot rai? Sincer nu as vrea sa dau de tot felul de oameni care sa frece cu mine pe jos si pe un salariu foarte mic. Cam cat e salariu la inceput si cat iti taie din bonuri/salariu? Multumesc anticipat!
GIGEL Miercuri, 27 August 2014
mesaj pentru cei frustrati. BONURILE DE MASA NU SUNT STIPULATE IN CONTRACT. Ele sunt UN BONUS pentru persoanele cu rezultate foarte bune.
@Liviu Miercuri, 27 August 2014
Liviu, ma bucur ca vrei sa muncesti dar ai pretentii. Ai facut greseli de scriere in mesajul tau, nu cred ca ai sti sa gestionezi o problema legata de un client in mod corect, profesional.
Tu zici ca salariul e mic si sefii rai?
Eu sunt corporatista.
Am un stres de macar 20 de ori mai mare si ma astept ca si salariul sa fie de 20 ori mai mare. Din pacate nu este.
Si nu mi se pare ca 700 e ron e un salariu la limita saraciei. Dimpotriva - poti trai cu banutii astia, modest e adevarat.
gigel Joi, 28 August 2014
Nu mai aruncati cu vorbe aiurea in stanga si in dreapta. Pune mana si munceste si vei si apreciat. Voi astia frustrati nu vedeti ca imediat ce scrie o persoana ceva pozitiv legat de aceasta firma sariti cu gura ca e sef. Sunt foarte multe persoane care au ajuns sef de departament sau magazin pe munca lor. Vrei sa vi 8 sa o lalai toata ziua si sa nu iti atraga nimeni atentia asupra acestui fapt ? Prrsoanele care au promovat in aceasta firma si-au dat silinta si din cauza asta stau cu gura pe voi pentru ca fac comparatie intre voi (modul de lucru pe care l-au avut ) si voi (marea majoritate de pe acest site care trageti mata de coata sa treaca timpu)
angajat mega Joi, 28 August 2014
de acord dar sa iti dai sufletul de 3 ani in mega si sa doresti sa avansezi si sa vezi ca vine altul de 6 luni si il avanseaza ASTA CE INSEAMNA????????
cineva nou Vineri, 29 August 2014

mai gigel
cred ca frustrat esti tu , unu care a ajuns sef dupa ce ani de zile a tipat un disperat la el sigur nu va fi si el la fel de disperat sau frustrat sa tipe la altii, dar unul care a ajuns sef deoarece a stiut unde sa linga sau cum sa deschida usa normal ca ii face pe altii frustrati si tipa si el la angajati, ca nu stie cum e sa muncesti si sa tipe un amarastean la tine. crezi ca daca tipi la un angajat rezolvi ceva, iti spun eu ce rezolvi' iti umpli frigiderul de carne'
daca sunteti asa de mari sefi ajunsi prin munca de ce nu respectati pe cei ce muncesc ci din contra ai rau ii asupriti si ii trageti langa voi pe cei care sufla in ureche vorbe frumoase

Liviu Vineri, 29 August 2014
Ce pretentii am, Dumnezeuleee. Am trait in stres la scoala, stiu cum e. Macar aici daca nu-mi convine plec. Acolo nu puteam face asta. Si sincer pentru a fii angajat la Mega Image nu cred ca trebuie sa stiu perfect gramatica limbii romane. Nimeni nu cred ca o stie. Vad ca va enervati foarte repede pentru niste simple intrebari legate de un magazin. La care nici macar nu mi sa raspuns. Ma rog, asta e....Romania......
NoName Duminica, 31 August 2014
Ar trebui sa se verifice din ce cauza au plecat acei angajati si sa-i intrebe pe fiecare in parte, si nu seful de magazin care-si tzine lui partea orice ai spune despre magazin. Orice ce ai spune tu esti oaia neagra care nu mai vrea sa stea sa lucreze si etc. Multe se fac in training si sa zic doar 5% se respecta din cele 100%. Cei care strica toata treaba nu este Mega, si sunt aceea care sunt la conducerea fiecarui magazin, pentru ca ascund nedreptati doar ca sa le iasa lor profit sau imagine buna.
un nemultumit Luni, 1 Septembrie 2014
De Ce trebuie sa plateasca sefii de departament tigarile lipsa?Casiera greseste si sefa/seful plateste!!!
Liviu Marti, 2 Septembrie 2014

Vreau sa fac niste cursuri, ma gandesc serios sa fac de bucatar, dar vedeti dvs. pt. aceste cursuri trebuie sa platesti in jur de 6-8-10 milioane. Ai mei nu au posibilitatea de a-mi da acesti bani prin urmare nu am alt ceva de facut decat sa ma angajez aici sau in alta parte daca gasesc. Munca dificila e peste tot pana la urma, sefi nenorociti lafel, asta e viata dar tot nu pot sa stau si sa ma rog sa-mi pice bani din cer. O perioada de timp nu o sa mor, nu? Cat despre sefii de aici nu cred ca toti sunt nenorociti. Eu am un var care lucreaza aici si pe care toti fostii angajati il regreta. Deci depinde si de magazinul la care sunteti.

Drunk Marti, 2 Septembrie 2014
buna seara, am fost sunat pentru postul de sef departament. Care este salariul si ce sa face. Laval doilea interviu. Multumesc
asl Joi, 4 Septembrie 2014
Cum e treaba la un magazin nou deschis?
Ca sef/a departament se descotorosesc de tine repede?
Accepta cereri de marire salariu sau cand aud de asta cauta motiv sa te dea afara?

Imi doresc cat mai multe informati, cam ce credeti ca e relevant
pentru asl Sambata, 6 Septembrie 2014
draga asl , ti se pare normal sa intrebi despre cereri marire salariu in conditiile in care tu nici macar nu lucrezi ? mergi la interviu si acolo ti se vor da toate explicatiile. nu ai lucrat nici mcar o zi , nu sti modul de lucru si daca te vei integra in acest sistem. NU sti daca vei avea rezultate in postul pe care il doresti . NU sti modul de lucru si deja intrebi de marire de salariu. cu siguranta tu reprezinti angajatul model . aceasta firma are aproximativ 5000 salariati . cum crezi tu ca ar fi daca fiecare salariat ar face o cerere de marire de salariu in fiecare luna ?
@pentru asl Sambata, 6 Septembrie 2014
Dar oare nu e normal sa stie ce se intampla acolo ca sa vada daca chiar merita sa se angajeze acolo?Sau probabil fiecare ar trebui sa se multumeasca sa munceasca 10 ani pe salariul minim pe economie si sa zica si multumesc la finalul programului pentru ca au avut mareata sansa de a lucra 15 ore pe salariul minim?
Asa ca laso mai moale ;)
asl Sambata, 6 Septembrie 2014
Cred ca e dreptul meu sa ma informez despre compania in care ma pot angaja. Forumul asta nu e pentru tine, indiferent cine esti.
Eu spre deosebire de tine cand ma angajez undeva nu ma angajez sa raman pe postul ala pana ies la pensie sau ma da angajatorul afara, tind spre mai sus. Cred ca asta isi doreste orice om care vrea sa reuseasca in viata.
Daca vrei sa fi un vanzator de shaorma toata viata e problema ta.
Ioana Duminica, 7 Septembrie 2014
Eu cred ca inainte de a te gandi la o marire de salariu tre sa muncesti sa demonstrazi ca meriti si dupa acea sa ceri marirea. Uni pe aici nici nu sau angajat bine si se si gandesc la mariri de salarii. Pai firma tre sa vada mai intai rezultate si dupe aceea sa ne gandim la mariri
@asl Duminica, 7 Septembrie 2014
Dar ma cunosti pe mine ca sa stii ca lucrez ca vanzator de shaorma?Eu vorbeam pur si simplu ca si principiu, nu am nici o intentie sa lucrez la Mega Image pentru ca sunt supracalificat.Lucrez in prezent intr-o multinationala cu aproape 1000 de angajati asa ca inainte sa dai cu gura despre persoane pe care nu le cunosti mai bine iti masori cuvintele.
Exista o zicala : mai bine taci si doar pari prost decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala :)
Specialistul Duminica, 7 Septembrie 2014
@ Ioana .....
Ca sa vorbesti de mariri de salarii, trebuie sa existe salarii ..... La Mega Image, la fel ca in toate marile magazine, sunt "salarii" la limita de jos a existentei, la limita saraciei!
Este o mare obraznicie si nerusinare sa ceri "rezultate" de la niste angajati platiti ca sclavii pe plantatie ....... 1000 lei / luna / net este o rusine de "salariu" care nu poate acoperi o viata civilizata. Eu nu inteleg din ce traiesc angajatii care iau 1000 lei / luna + bonuri, sau mai putin.
Chiar meritati o greva generala + reclamatii la ITM pentru abuzuri si sa nu se mai angajeze nimeni pe mizeria asta de "salarii" .....
@Specialistul Duminica, 7 Septembrie 2014
Hai sa-ti zic eu ce se intampla (cel putin in Bucuresti), vin toti din provincie care sunt lesinati dupa orice suma de bani, astfel incat accepta sa lucreze pe orice salariu, trag in jos salariile si pentru ceilalti care sunt nascuti si crescuti aici si negociaza dur cand vine vorba de salarii
@asl Luni, 8 Septembrie 2014
Daca erai supracalificat si lucrai acolo unde spui tu nu stateai pe forumul mega image sa intri in polemici. Vezi de treaba ta acolo si invarte shaorma.

@ioana nu fi asa dura, ma informez doar. Nu cred ca fac ceva gresit...e dreptul meu, e democratie.

Salut.