Forum despre Mercury360 Communications SRL

ADMIN - undelucram.ro Sambata, 16 Februarie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Mercury360 Communications SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Mercury360 Communications.

yo Duminica, 21 Aprilie 2013
cam neseriosi, nu dau copie dupa contract, nu dau fluturas de salariu, ascund ceva
Promoter Mercury Luni, 29 Aprilie 2013
Salut,

E prea frumoasa ziua de astazi ca sa ne certam aici. In primul rand nu pup in cur pe nimeni desi sunt angajat Mercury360 de 3 ani de zile ca promoter. De ce? In timpul facultatii nu imi permite timpul sa am alt tip de job. Salariile sunt ok, iar avantajul suprem este ca ii primesti in maxim 72h dupa ce s-a incheiat promotia. Regulile sunt reguli: Fara intarziat la munca, fara sa iti iei pauza mai mult decat ai nevoie, fara sa vorbesti la telefon:) Team Liderii sunt ok, controalele de la firma sunt ok, sa ma rezum: daca iti faci treaba si faci ce ti se zice esti tratat ok. Mentionez: A face ce ti se zice = daca ti se aduce o observatie sau daca iti sunt date sfaturi si le urmezi, cei de la firma iti vor fi prieteni. Cel mai bine este sa va duceti la interviu si va veti intalni invetiabil cu promoteri. Cel mai bine discutati cu ei:)
yo Marti, 30 Aprilie 2013
yo vb de merchandiserii din Brasov, nu stiu de unde esti si cum e cu promoterii dar daca zici ca esti angajat de 3 ani ti-au platit tot ce trebuie ( darile la stat) ? si nu e vb de cearta fiecare isi spune experienta de acolo
Promoter Mercury Miercuri, 1 Mai 2013
@Yo,
Vecina mea a fost merchandiser la Mercury si are toate darile la stat inclusiv salariile platite la timp. Tu ce ai patit?
yo Miercuri, 1 Mai 2013
da am verificat prin cineva e ok, doar ca m-au pus pe ganduri ca nu dau fluturas de salariu si nici macar o copie dupa contract
Andrei Luni, 6 Mai 2013
dar la pensia privata cum este ca vad ca nu au dat deloc de cand sunt angajat ?
Vali Sambata, 11 Mai 2013
buna intrebare andrei si eu am patit asta
darius Sambata, 11 Mai 2013
cat este salariul pentru merchandiser la Mercury360? dar pentru team leader? banuiesc ca la promoteri nu se da mai mult de 8 ron pe ora?
Vali Luni, 13 Mai 2013
580 + bonuri in jur de 770 cu totu la m, si cu vreo 20 in plus pt team l
geo Sambata, 18 Mai 2013
pt team leader e vreo 640 cred
Mariana Marti, 5 Noiembrie 2013
Eu lucrez la Mercury de aproape un an de zile - in cadrul agentiei, am fost si promoter la ei inainte. Vreau sa va spun ca pur si simplu m-am indragostit de Mercury si de intregul colectiv de aici. Toata lumea este foarte prietenoasa, iar din punct de vedere profesional chiar e o agentie serioasa la care te duci de drag sa mucesti si va spun asta cu toata sinceritatea. :)
Recomand cu caldura aceasta agentie!
lory Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Eu lucrez la mercury 360 de aproape 1 an,dar nu am intalnit firma mai neserioasa ca aceasta.In primul rand nu dau fluturas de salariu,in al doilea rand nu platesc sarbatorile legale cum ar trebui si ce sa mai zic de salariu,il fac cum vor eu.nu recomand nimanui aceasta firma....am sa incerc sa plec cat mai repede de aici.
Cineva Joi, 1 Mai 2014
Salut , Lucrez la Mercury360 de un an si 2 luni , nu vreau sa critic nici sa laud , are si parti bune si parti rele , Ceea ce priveste fluturasul de salariu , poti vedea in contract in sectiune M : Drepturi si obligatii generale ale partilor scrie d) Scrie : Angajatorul are obligatia sa elibereze la cerere , un document care sa ateste calitatea de salariat a solicitantului , respectiv activittea desfasurata de acesta, durata activitatii , salariul, vechimea in munca , in seserie si specialitate". Acum ca am clarificat aceasta problema sa trecem la cele mai mai , privind salarizarea , orele prestate , sporurile : Weekend , sarbatori legale ... Spor de weekend 1 leu ,, ( penibil ) ore sumplimentare desi in contract spune ca nu se presteaza .... sunt prestate si neplatite , in contract scrie clar 750 brut , si nu platit la ora .... deci salariu ar trebui sa fie fix si sa nu difere de la o luna la alta cum mi s-a intamplat mie in ultimele 4-5 luni . Cu privire la programul de munca ... din nou penibil , team-leaderu schimba programul dupa cerintele "clientului " aici fiind vorba de Carrefour , si anunta angajatii cu cateva ore inainte maxim o zi cu privire la modificari , ceea ce nu-ti permite sa te poti organiza in viata privata prea mult . Ca si urmare , ca si sfat , evitati sa colaborati cu ei , PS : ma refer strict la Merchandizeri , nu la promoteri , si aici unde sunt eu promoteri sunt platiti bine , si totul decurge cum ar trebui .
DOAR O MICA PARERE DESPRE CE SI CUM . O zi buna !
RDK Joi, 1 Mai 2014
Nu ai cum sa primesti acelasi salariu mereu, pt ca intr-o luna poti avea doua campanii, in alta patru si nu toate firmele platesc la fel per ora lucrata
Cel care te invata Joi, 5 Iunie 2014
DE EVITAT, am lucrat 8 luni, si m-am ales cu hernie de disc, esti hamal acolo, lucri cat 3, mai bine stai acasa, sau iti cauti altceva, in general evitati magazinele.
RLS Luni, 8 Septembrie 2014

Salutare si eu lucrez la Mercury la Carrefour brasov,salariu de nici 700 lei asta cu tot cu bonuri.Regret ca lucrez pentru ei.Spun asta pentru ca numa nu lucrator comercial nu sunt.Desii situatia de acasa este una grea,asta ma face sa ma gandesc daca mai raman la ei,aici este vorba de munca peste masura echivalat la micutul salariu pe care al primesc.

RobertBVN Sambata, 11 Iulie 2015
Salut,
Are cineva idee la ce salariu se ridica un post de coordonatori merchandiseri ? Si poate oferii cineva mai multe informatii despre acest post ?