Forum despre Metro Cash and Carry Romania

evolet Luni, 21 Ianuarie 2013
Mi s-a oferit o oportunitate de job aici in cadrul departamentului de achizitii produse alimentare!Stiti ceva despre acest departamentMultumesc.
adina Marti, 12 Februarie 2013
e adevarat ca se fac contracte pe durata determinata la Metro?
Alex Miercuri, 13 Februarie 2013
Se fac contracte de perioada determinata doar daca inlocuiesti o persoana care a intrat in concediu prenatal, sau in functie de proiect.
De regula sunt contracte pe durata nedeterminata.
deni Luni, 25 Februarie 2013
Cam ce salarii se dau pentru juniori in departamentele de achizitii sau conta-finante?
eu Miercuri, 6 Martie 2013
am facut practica aici,dar am renuntat pentru ca am acceptat un job,dar am ramas cu cartele de acces,cum se procedeaza?trebuie sa las cartela la intrare sau unde?
viki Sambata, 9 Martie 2013
cartela de acces/legitimatia se lasa la resurse umane
Laura Miercuri, 13 Martie 2013
A facut cineva internship la metro (School of Commerce)? Daca da, cum a fost?
krishaa Duminica, 17 Martie 2013
URGENT!!! As dorii sa stiu, cam cat este salariul pt Specialist contabil si receptie marfa??? Ce presupune mai exact. Multumesc!
nicoleta Marti, 30 Aprilie 2013
Are cineva idee care este salariul pentru asistent director magazin si programul de lucru ?
alex Miercuri, 1 Mai 2013
aveti idee,se dau prime de paste anul asta la ploiesti?
maria Marti, 14 Mai 2013
Despre jobul de agent achizitii clienti ce parere aveti? am fost chemata la un interviu si nu stiu ce sa fac..
marian Joi, 23 Mai 2013
Saut Maria,
Ce ai facut la interviu, ca m-au sunat si pe mine.
Detalii, ceva?
Mersi
Marius87 Luni, 8 Iulie 2013
Postul de agent achizitie clienti este foarte ok. In ceea ce priveste jobul este o activitate de teren, si interactionezi cu multe persoane. Eu am reusit sa imi fac treaba cum trebuie si dupa ce am terminat activitatea de agent achizitie teren, am obtinut postul de consultant clienti.
Andrei123 Luni, 8 Iulie 2013
@Laura:
Stiu persoane care au fost la intership, si au prins job in continuare in METRO, pe diferite departamente.

@Nicoleta: Salariul pentru asistent director magazin, e undeva intre 1.700 - 2.000 RON ( in functie de cum negociezi )
somebody Marti, 30 Iulie 2013
Stie cineva ce atributii are un 'asistent client" la Metro si ce salar primeste ? Este egal cu un lucrator comercial ?(adica efort fizic, caserie,ore suplimentare,..etc ) M-ar ajuta aceste informatii in vederea depunerii cv-ului. Mersi.
Silvia Miercuri, 21 August 2013

In urma internshipului la Metro poti sa te angajezi daca exista posturi disponibile. Studentii stiu de la inceput ca efectueaza practica pe o anumita perioada si daca exista posturi si ei sunt buni, vor fi angajati.

Ali Marti, 3 Septembrie 2013
Despre Responsabil Dezvoltare Clienti ce stiti? salariu, atributii... Merci mult!
MMZ Luni, 9 Decembrie 2013

Care este atmosfera in departamentul financiar contabil - Controlling mai precis?

andra89 Marti, 14 Ianuarie 2014

Am lucrat in Metro 5 ani. 5 ani cu bune si rele, cu realizari si dezamagiri, cu amintiri frumoase sau mai putin frumoase. Pentru mine au fost ca o familie. Am inceput ca  Agent Achizitii Clienti si am incheiat ca Sef de Raion. Eu am fost intr-o continua ascensiune pentru ca am dat din coate, am muncit din greu, din foarte greu si mi-am spus punctul de vedere. Oamenii cu care am lucrat, foarte multi dintre ei sunt de o viata in aceasta companie, si aici ma refer la majoritatea superiorilor, si stiu cu ce se mananca Metro, stiu despre ce vorbesc. Iar angajatii, repet, cei de multi ani in companie sunt profesionisti, oameni de la care ai ce invata, oameni care se respecta si care se comporta ca o familie... cat despre angajatii gura-mare cei care vin sa stea degeaba si sa ia bani, ei vin si pleaca...nu rezisti intr-o companie ce se lupta sa supravietuiasca DAR ISI PLATESTE ANGAJATII LA TIMP daca nu iti vezi de treaba ta. In atatia ani am schimbat diverse departamente si magazine si povestea e aceiasi pentru toti...Eu am renuntat din cauza programului si din motive personale... nu au influentat decizia mea in niciun fel. Nu si-au dorit sa plec, a fost decizia mea. Dar ca angajatori nu ai ce sa le reprosezi. Isi platesc angajatii la timp, tichetele de masa sunt in buzunarul angajatului la inceputul lunii, dau prime INCA MAI DAU PRIME e drept in tichete cadou dar le dau. Vauchere pentru copii.. si legat de politica de pontare, este cat se poate de corecta.

Nelamuritul Joi, 16 Ianuarie 2014
Andra89, stii cumva cum sunt salariile in zona administrativa? Nu ptr sefi, ci asa, simpli angajati. Merci anticipat.