Forum despre Michelin Romania

eva Luni, 10 Septembrie 2012
Cunosc pe cineva care lucreaza la Michelin in Bucuresti si este multumita persoana. Sunt foarte organizati si profesionali, cel putin asa spun cei care lucreaza la birou la ei.
andreiu Luni, 10 Septembrie 2012
de Michelin la noi am auzit si eu numai lucruri de bine. deci se poate ;)
in tema Miercuri, 9 Ianuarie 2013
Da, nu mai esti tratat ca un sac de cartofi ca in alte parti, Insa fiecare are parti pozitive si negative.
Intr-adevar este altceva, oamenii sunt buni, si sunt putine companii care te mai pot stimula sa pleci.
Zalau Duminica, 13 Ianuarie 2013
O firma excelenta,organizare buna,toate conditiile de igiena,protectie a muncii si inclusiv cantina o ai asigurata. Multe prime,si bonusuri in functie de performanta,deasemenea poti avansa in pozitie daca ai studii si iti arati devotamentul si interesul fata de obiectivele firmei. Problema sunt firmele intermediare care si-au bagat nasul peste tot,si esti platit cu 35% mai putin decat un angajat direct. Desi lucrai cot la cot cu ceilalti.
adria zalau Joi, 30 Mai 2013

O companie multinationala fff bine organizata, insa posibilitatea sa te angajezi la ei e mica fara recomandare.
Eu personal sunt foarte dezamagita de sistemul asta, care practic predomina in mai toate companiile.

alexia Sambata, 25 Ianuarie 2014
Buna, stie cine ce salarii sunt pe Finance?sau in general in companie?Am fot chemata la un interviu si as vrea sa stiu grilele de salarii cat de cat.
@alexia Marti, 4 Februarie 2014
Buna, ai fost la interviu? cum ti s-a parut?
right Marti, 25 Februarie 2014
Si eu astept un raspuns de la dna hrista de o luna si nimic. Din respect pt orice candidat care vine la un interviu cred ca ar trebui sa ii oferi un raspuns pentru acel job.
ex Sambata, 1 Martie 2014

Eu personal recomand michelin zalau doar celor care doresc sa munceasca 10-12 ore pe zi pentru un venit net de aproximativ 1300 ron.

noname Marti, 4 Martie 2014
buna seara
cam pe unde se invarte un salar pentru pozitia de inginer de calitate la michelin
elena Joi, 8 Mai 2014

Dar la michelin floresti cum sta treaba? tot pe recomandari?

un angajat Sambata, 24 Mai 2014

Observ ca multi din cei care comenteaza sunt persoane care nu au reusit sa treaca proba interviului.

E normal sa aiba un avantaj cei recomandati de persoane care lucreaza in firma, cu conditia bineinteles, sa fie capabili si compententi. E o garantie suplimentara pentru stabilitatea angajatilor.

Michelin plateste salarii la nivelul pietei. E firesc pana la urma. Daca voiau sa dea salarii de Franta, ramaneau in Franta. (+ totul e la alb)

In schimb, conditiile de munca sunt excelente, managementul este profesionist si uman, orele suplimentare sunt platite dublu pentru toti muncitorii si se fac investitii enorme pentru bunastarea si securitatea persoanelor la locul de munca.

xxx Miercuri, 28 Mai 2014
Ce presupune interviul practic din cadrul companiei Michelin?
opinie Vineri, 6 Iunie 2014

pe acest forum nu este vorba despre a trece sau nu de o proba, cum nu este vorba nici despre head-hunting. acesta are ca scop impartasirea unor experiente. zic sa ii lasam pe cei interesati sa aprecieze ei insisi calitatea acestor experiente sau cat de mult sa fie dispusi sa ofere si mai ale pentru cat. in ce priveste argumentul "totul e la alb" ma face sa zambesc. pentru pretentiile unei companii ca Michelin? chiar si pentru Zalau, e foarte putin domnule....

Intrebare Vineri, 8 August 2014
Stie cineva daca se fac angajari la Michelin Zalau ?
cineva Miercuri, 27 August 2014
O companie buna unde intalnesti profesionisti. Buba lor in ultimul timp este departamentul de recrutare.
eu Miercuri, 10 Septembrie 2014
Buna!

Ce imi puteti spune despre pozia Brand and Media Specialist? Orice informatie este binevenita :)
uuu Marti, 7 Octombrie 2014
Buna ziua,

Am fost contacta de un reprezentant HR Michelin pentru sustinerea unui interviu pentru pozitia de Lider Echipa Industriala vacanta in ambele fabrici din Romania. Poate cineva sa-mi dea mai multe detalii cu privire la aceasta pozitie si la ce sa ma astept la interviu?
Me Vineri, 10 Octombrie 2014
Buna tuturor,
Stie cineva - pentru Bucuresti - plaja salariala pentru departamentul de achizitii si cam cate interviuri se dau pana la decizia finala? cam cat dureaza procedul de recrutare?
Multumesc :)
DMG Miercuri, 10 Februarie 2016
Eu am lucrat la ruda mai saraca a Michelin, Euromaster. Nesiguranta postului am simtit-o de la bun inceput. Am rezistat cateva luni. Nici macar marirea lor salariala nu m-a oprit sa plec obosit si bolnav de stres.