Forum despre Microsoft Romania

Dragos Joi, 12 Septembrie 2013
Corect. Eu cred ca au asteptat pur si simplu TOATE interviurile si acum stau cateva zile pentru analiza tuturor dosarelor si apoi ii suna pe toti sa le zica da sau ba.
Dragos Joi, 12 Septembrie 2013
Mi-a raspuns la email:

"Buna Dragos,

Inca nu am noutati, am cerut, asa ca voi reveni catre tine pe masura ce voi avea.

Succes,
Claudia"

Deci luni-marti :D
sysadmin Joi, 12 Septembrie 2013
super tare :)) ma si umfla rasul sper sa nu o tinem vre o 2 luni asa
candidat Vineri, 13 Septembrie 2013
salut, din cate am auzit, saptamana asta domnisoarele de la hr sunt plecate din tara pe un proiect, asa ca daca mai intarzie raspunsul, nu va impacientati. bafta mare mare de tot!
multumim de info :-).
Dragos Vineri, 13 Septembrie 2013
Ok, m-au luat. Trebuie sa ma sune maine un manager de la Microsoft Spania, sa ma duc pana la Madrid si sa ne cunoastem :)) Dupa aia imi trimit oferta oficiala cu banii si restul detaliilor.
geo Vineri, 13 Septembrie 2013
@dragos
Nu zi "hop". Si eu am fost pana la Berlin, cu toate cheltuielile platite de firma, alta decat Microsoft, dar nu pentru a face cunostiinta cu "sefu' " ci pentru interviul final. Bafta! Sper sa nu fie si cazul tau!
Dragos Vineri, 13 Septembrie 2013
Geo, asa e uzanta profesionala. Evident ca va exista un anumit nivel de feedback, dar e ceva firesc. Practic clientul final e cel care trebuie sa stie cu cine va lucra.
O data ce ai trecut de furcile caudine (interviurile tehnice, de limba, etc.), restul e un fel de gargara, toata lumea zambeste fals si face glumite. Eu am si intrebat-o pe Claudia despre ce e vorba exact si mi-a raspuns ca nu mai e cazul sa imi fac griji si m-a felicitat pentru trecerea celor 3 interviuri.
In plus traiesc in Spania de ceva ani, stiu cam ce presupune genul asta de intalniri, ce fel de intrebari se pun si ce raspunsuri e bine sa dai.
Sunt mult mai preocupat de oferta financiara, nu de middle-managementul de la Microsoft Madrid.
Un alt dubiu e legat de ceilalti candidati pe pozitia mea - AD cu spaniola. Am inteles ca se face o echipa, deci vor fi mai multi colegi. Daca e asa, presupun ca nu vor calatori in Spania, si atunci ? Interviuri pe Skype ?
sysadmin Vineri, 13 Septembrie 2013
@Dragos: Felicitari! Eu inca nu am aflat nimic.
Dragos Vineri, 13 Septembrie 2013
Pai eu am aflat ca i-am trimis mail fetei. Trimite-i si tu !
sysadmin Vineri, 13 Septembrie 2013
fata care se ocupa de mine vine abia luni la office, out of office pana in 16 :-(
sysadmin Vineri, 13 Septembrie 2013
nu stiu daca luni dar probabil ca pe saptamana care vine o sa aflu si eu un rezultat.
fain de tine ca o sa ai un weekend linistit fara sa te tot gandesti daca o fi pozitiv sau negativ.

Asta ultimul interviul care il ai e doar o formalitate nu-ti fa probleme.
sysadmin Vineri, 13 Septembrie 2013
treaba e acuma sa vezi unde te incadreaza in Range-ul mentionat de tine, sa fie cat mai sus :-)
Dragos Vineri, 13 Septembrie 2013
Esti cu Adriana ? Eu cu ele doua am avut contact, in functie de interviul dat.

Cat despre interviu, sunt sigur ca va fi ok, mi se pare doar putin ciudat si cumva in plus.

Mah, eu sper sa imi dea macar 6000. As fi multumit oarecum.

Om vedea ce si cum.
da cu adriana
sysadmin Sambata, 14 Septembrie 2013
@Dragos: sa ne zici si noua te rog cum a fost interviul cu managerul chiar sunt curios ce presupune cel de-al patrulea interviu desii banuiesc dar ce e sigur e sigur>
Dragos Sambata, 14 Septembrie 2013
Da, dupa ce ma intorc va zic. Deocamdata nici nu m-a sunat sa stabilim datele interviului.
sysadmin Luni, 16 Septembrie 2013
tot nimic la mine, ori nu se grabesc ori sunt sarit deja din schema, nu prea mai am multe asteptari la un feedback poztiv ori nu se grabesc
candidat Luni, 16 Septembrie 2013
Salut, a primit cineva deja o oferta? Cam cum suna ca si detalii? Sunteti multumiti, corespunde asteptarilor mentionate in interviuri? Multumesc in avans.
MIhai Luni, 16 Septembrie 2013
Sunt vreo 7 poziti diferite deschise .

Din cate se pare doar cei de pe AD support spaniola au primit feedback pana acum.

Eu am renuntat sa sper ca voi primi orice fell de feedback pt pozitia de Exchange Escalation.