Forum despre Mikido International Logistics

ADMIN - undelucram.ro Marti, 23 Iulie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Mikido International Logistics, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Mikido Logistics.

CD Miercuri, 24 Iulie 2013
Buna ziua,

Trebuie sa povestesc neaparat experienta mea. Am fost la un interviu si din cate am inteles eu postul pentru care aplicasem era legat de transporturi nu de viata mea personala, ei bine intrebarile au fost strict despre viata mea personala.S-a gandit sa ma intrebe : " Cum stai cu viata sexuala?", asa ceva eu nu cred ca avea legatura cu postul pentru care aplicasem, ei si cand ma gandeam cum sa fug mai repede se gaseste sa imi prezinte nu stiu ce CD-uri cu hipnoza ca sa imi creasca sanii. Intrevederea cu el s-a incheiat aici dar acum aproximativ 1 luna l-am vazut pe acest domn la stiri filmat cu camera ascunsa si prezentat ca un mare sarlatan care incerca sa vada respectivele cd-uri , la Antena 1. Intre toate aceste intrebari total deplasate ale dansului eu am incercat la inceputul interviului sa il intreb ceva detalii despre transportul maritim(profilul de activitate al firmei dansului) si nu avea habar, e praf.

Feriti-va!!!!
adina Vineri, 26 Iulie 2013
ai fost la interviu ?
CD Luni, 29 Iulie 2013
Pe un alt forum un baiat care imi spunea ca a lucrat spunea nu ia-a platit ultimul salariu.
laura Joi, 1 August 2013
Neaparat trebuie sa intreb si eu ceva pe ,,CD" si ,,adina" (este destul de evident ca este vorba despre aceeasi persoana care considera ca aici fiecare poate minti dupa bunul plac).

De ce inventezi povesti de adormit copii ?
De ce nu ne spui si cum te cheama ? Pentru ca oricum interventiile pe acest website sunt monitorizate si poti fi identificata cu usurinta.

morgana Luni, 5 August 2013
laura, nu cumva e din stolul din capul tau? de-atata hipnoza ai ramas in transa. poate te vei maturiza pana la urma trezindu-te din visul poate vei intelege ca in viata mai trebuie si sa muncesti.
EDI Luni, 5 August 2013
imi poate spune cineva daca Mikido Spedition care este in faliment conform sitelui ?

cristian Marti, 20 August 2013
am si eu o intrebare de bun simt:
pana la urma se sesizeaza cineva ca in acest subiect se discuta orice altceva dar absolut nimic care sa aiba vreo legatura cu SC Mikido International Logistics SRL ?

- nu este destul de evident ca acest subiect/forum a fost initiat de nickname ,,CD" care a mascat intentia sa de a defaima o anumita persoana postand o anumita ,,poveste inventata" despre o intamplare la un interviu de angajare ?

- vad ca se permit in acest forum diferite discutii despre hipnoza si anumite CD-uri care nu au absolut nicio legatura cu subiectul acestui forum/Mikido International Logistics

- vad ca se permit discutii despre falimentul sc mikido spedition srl , desi acest forum este despre o alta societate comerciala.

- in realtitate singura mentiune care s-ar putea referi la mikido international logistics este facuta tot de nickname ,,CD" si este lagata de faptul ca un baiat i-ar fi spus ei ca nu si-a primit ultimul salariu. (in realitate la Mikido International Logistics, cu exceptia dir general, nu exista si nici nu au existat angajati de sex masculin si acest aspect este cunoscut de orice angajat real si de catre orice societate comerciala care are relatii comerciale cu Mikido International Logistics)

In acest conditii este evident ca cel care a initiat acest forum despre SC Mikido International Logisitcs SRL a intentionat de fapt, in principal sa denigreze o anumita persoana si in subsidiar sa arunce o lumina negativa asupra SC Mikido International Logistics.

Rog proprietarii acetui site sa analizeze atent comentariiile postate de ,,CD" ( ,,adina" si cei care s-au referit la identitatea unei persoane fizice), atat cele care exista in prezent cat si cele care au fost sterse si sa se coreleze aceste comentarii pentru a constata faptul ca sunt doar informatii false, defaimatoare care au avut ca singur scop doar denigrarea unei anumite perosoane fizice si care contravin ,,regulilor si conditiilor de utilizare ale acestui site".
care este esenta mesajelor postate de acele persoane? ce nume vor sa comunice ? in realitate se refera la SC Mikido Internatinal Logistics SRL sau la cu totul altceva ?

in consecinta, rog dispuneti stergerea tuturor comentariilor care nu au legatura cu ,,atmosfera si conditiile de lucru de la SC MIKIDO INTERNATIONAL LOGISTICS SRL"

george Joi, 22 August 2013
auzi "cristian", daca tot stii tu atat de multe detalii interne de la mikido logistics si esti de gen masculin ca doar nu esti hermafrodit, cum se face ca singuru" mascul feroce "de la mikido e directoru general adica implicit tu si daca un director general se preteaza la" barfa "asta e clar ce hal de firma conduci si apropo te stiu de pe vremea lu Ahead Maritime si nu e o intamplare ce patesti, sunt urarile de bine ce te ajung din urma "dl psihopupu"
cristian Joi, 22 August 2013
si totusi.... despre ce se discuta aici? despre Ahead Maritime? despre Mikido Spedition ?
despre urari de bine transmise d-lui psihopupu ? :)))
monica Joi, 22 August 2013
buna, george.
iti inteleg frustrarile. cu totii stim ca ai vanat din greu o functie de conducere, dar nu stim de ce (oare?) n-ai fost avansat. si spun asta in calitate de colega la Ahead Maritime, ca doar ne stim bine si cu bune si cu rele!
dar hai sa nu uitam ca domnul psihopupu de care vorbesti aici a preluat conducerea firmei pe vremea cand eram doar 6 angajati si in doi ani eram peste 80! ca sa nu mai vorbim de cifra de afaceri, care s-a triplat! stii tu despre ce vorbesc!
o fi el psihopupu, cum zici tu, dar... trebuie sa recunosti ca ce e a lui e a lui....
sa inteleg ca inca ii mai porti pica?
george Vineri, 23 August 2013
din pacate te stiu cu mai multe rele decat bune si cine nu te cunoaste poate te crede ca iti arogi tu merite pe care stim amandoi ca nu le meriti mai ales in ceea ce priveste oamenii stii ca eu faceam toata munca si oricum avem "afaceri neincheiate " si tu stii prea bine lucru asta si mai devreme sau mai tarziu o sa ne intalnim .....iar dna "monica " probabil sotia dl "psihopupu" e de laudat ca va aparati sotul asa si e frumos insa fiti sincera cu dvs ca stiti ce aveti la usa , nu eu traiesc zi de zi cu el ci dvs
curcanul Vineri, 23 August 2013
george, esti ceva de speriat! tu vorbesti de oameni ?
ma surprinde cat de mult ai evoluat de cand ai plecat de la Ahead, daca ai invatat si tu sa folosesti cuvantul ,,afaceri". chiar ii intelegi sensul sau doar l-ai citit intr-un ziar si acum te dai si tu rotund ?
cat de naiv sa fie cineva incat sa faca ,,afaceri" cu tine? las-o jos! ca macane. multumeste-i lui d-zeu ca nu te-a dat afara mai repede. si gata! stii cum e un sut in cur, un pas inainte. oricum nu ai nicio treaba cu transportul.
nu e de mirare ca de atunci ai mai schimbat 2 angajatori. :((
clauditza Vineri, 23 August 2013
curcane, alt nume nu ai gasit si tu?
am impresia ca ne gandim la acelasi ,,george" . si totusi, o fi altcineva care ii foloseste numele? dupa cum se exprima , nu crezi ca e ,,d-soara vesela" de la al 3-lea birou ?
scz. dar nu m-am putut abtine. :))))
indiferent cine oi fi tu ,,george" , noi (colegii de la Ahead) iti cantam frumos:
lasa-neee, lasa----->neeee! esti complet out. stii bine ca la noi ai fost apreciat mereu ,,cea mai femeie dintre barbati".
cand ni se face dor de tine, te cautam noi ;)
george Vineri, 23 August 2013
cauta ma sa iti dau cu laptic peste boticul ala pitigaiat , uite cine vorbeste de transport, dl "psihopupu " care nici macar engleza nu stie , pai ia zi tu eruditule cum faceai tu transport maritim cu engleza ta de balta si daca te intreb care e diferenta intre FO si FOT te uiti ca vita in targ ca sa nu mai zic ca nu stii unde e Nhava Sheva , nu e pe Enterprise , Jean Luc Picard si lasa Google ca la tine cultura generala cu transportul sunt doua enigme pe care niciodata in viata ta amarata nu o sa le elucidezi
clauditza Vineri, 23 August 2013
george, fiecare isi traieste viata pe care o merita! cand te preocupa mai mult viata altora, e nasol baiatule.
daca a ta pute, nu te uita la altii in curte. ca ajungi sa mori de ciuda. invidia....... bat-o vina.
sergiu Vineri, 23 August 2013
george, faptele vorbeste.
te doare rau atunci cand te privesti in oglinda ? asta e.... ghinion. n-ai avut noroc pe lumea asta!
cultura generala este diferita de ,,cultura agricola" pe care o stii tu. ti -au mai spus si altii ca nu-i tot una.
daca cunosti toate cuvintele din Star Trek , pe mine m-ai convins ca esti um om cult. s-ar putea ca la 50 de ani sa reusesti si tu sa termini o falcultate ca lumea.
taranu Vineri, 23 August 2013
Ba baieti, de azi dimineata ma distrez cu voi de nu mai pot! Sunteti tari.
Daca as fi adminul, v-as da niste premii. Ne******i aleia isterice de la inceput, niste pastile, ca se pare ca terapia nu a dat roade.
Sau, mai bine, vino la noi la Satu-Mare, ca te rezolvam, si adu-le cu tine si pe prietenele tale, ca se pare ca sunt si ele in nevoie.
Iar tie, georgele, premiul pentru cel mai cult utilizator. Dupa ce epuizezi si Razboiul Stelelor, o sa iti facem o statuie, baiete. Dar pana atunci, vorba celor de mai sus, lasa-ne, ca avem treaba si poate ne retii.
In alta ordine de idei, desi e distractiv, bai admin despre ce vorbim aici? Ca la prima interventie ne-ai zis ceva de atmosfera si mediul de lucru din sc-ul ala, si pana acum n-AM AFLAT NIMIC. Doar frustrarile unor ratati, dati afara sau neangajati.
Poate unii sunt curiosi pe bune, iar tu ne umpli timpul cu prostii. Pai esti baiat serios? Sa mai avem noi incredere in tine si in siteul tau?
george Vineri, 23 August 2013
sunt tarrrre invidios pe tine, ai si tu o multinationala de firma cu 2-3 angajati si tot in apartamentu ala ai ramas si nici macar taria nu ai sa iti pui tel pe propiul site la mikido logistics stii de de ? ca daca suna vre un client sa iti ceara un pret habar n ai sa ii dai oferta atat de mult transport stii iar cand mi se face dor de tine stii ce fac bag numele directorului general de la mikido logisticspe net si hop si ce sa vezi ca apare : poza ta in taifasuri, click, cancan toate despre hipnoza..marire de sani si sule ..si daca vreau sa te vad si "live " te admir in toata spledoarea ta pe site la Antena 1 , tot asa subtirel ai ramas gagiule , bine putina burtica dar la varsta ta e de inteles