Forum despre Misys Financial Software

ela Vineri, 19 Aprilie 2013
salarii pt dba,administrator de aplicatii?
pacificatoru' Marti, 23 Aprilie 2013
salarii? si... cat de multa placere se poate gasi in ceea ce faci la ei (junior software dev.)? :)
gigel Marti, 21 Mai 2013
salarii de la bune in sus, stresul insa pe masura ...
mm Vineri, 31 Mai 2013
stie cineva cum decurge partea de recrutare la ei, teste, interviu? cat dureaza? Ce stiti despre salarii pt. pozitii de front office pe engleza? as vrea cat mai multe detalii. multumesc.
Anonim Joi, 4 Iulie 2013
Am fost la un interviu la Misys acum 2 luni pentru IT Support.
Sediul lor este la Petrache Poenaru.
Interviul in sine consta intr-un test de limba engleza + franceza in cazul meu ( test telefonic )
Am ajuns la sediul lor pentru interviul tehnic , pe care il dai cu un indian la telefon .
Parerea mea a fost ca totul a decurs ok si tehnic si limba .Problema a fost cand am cerut 3000 RON net, tipa de la Hr a spus ca ma va contacta dar ulterior am primit un e-mail spunand ca o sa imi pastreze cv-ul pentru viitoare locuri disponibile .
GigiKent Vineri, 5 Iulie 2013
Pentru ce job ai fost, anonim?
!!! Miercuri, 14 August 2013
Salutare ,

Imi puteti spune va rog orientativ cam cat se castiga in divizia de Professional Services ( PS ) ?
Nick Luni, 26 August 2013

Salut stie cineva care lucreaza la ei cat ia un IS Service Desk Analyst sa stiu sa nu cer prea mult?

@Nick Luni, 26 August 2013
Am fost la interviu prin februarie pe aceasi pozitie. Am ajuns la discutia despre salariu si maximul care puteau sa il ofere era de 3500 ron NET fara crestere salariala la 1 an.
Probabil daca ceri 3000 + benefici e ok
Piere Luni, 26 August 2013
Salutare.ma puteti ajuta va rog cu un salariu orientativ pentru pozitia de business consultant ?
Nick Marti, 27 August 2013
Multumesc frumos pentru ca mi-ai spus stii cumva pt testul tehnic (IS Service Desk Analyst) care il dai la ei caci deocamdata am luat doar pe cele care trebuie sa le faci pe net si sunt contratimp....daca ai vreo idee ti-as fii foarte recunoscator
Nick Marti, 27 August 2013
tu te-ai angajat la ei pana la urma?
@nick Marti, 27 August 2013

Testul va fi unul telefonic cel mai probabil cu tealederul.

Intrebarile sunt banale, gen ce e un DHCP, un DNS, plus cateva scenarii gen un user nu se poate loga, care ar putea fi problema, etc.
Plus vei fi intrebat de atributile tale la fostul loc de munca , ce palicati cunosti, daca ai experianta cu baze de data si sisteme de ticketing.
Interviul este f plictisitor, se astepta sa dai raspunsuri ca din carte si sa sti pe dinafara meniuri si pathuri unde se afla logfiles pt diverse aplicati ( suita office).

Dar la job ....cum e?
ITist Miercuri, 28 August 2013

Nick @Nick Am fost si eu acum cred ca max 2 luni la interviu la ei firma este destul de corporatista iti da 2 teste din cate imi amintesc online si unu la ei adica niste hartii si stai acolo 1 ora si scrii cum a spus si @Nick testul nu e cinestie ce cu toate ca puteau sa il dea tot pe mail..

@nick Vineri, 30 August 2013
Ti-au zis ei cat iti ofera ?
Monica Luni, 2 Septembrie 2013
Buna as vrea sa stiu si eu daca stie cineva cum este mediul de lucru si cum decurge interviul pentru o pozitie de Junior Software Developer ?
bambam Miercuri, 18 Septembrie 2013
M-ar interesa si pe mine cum decurge intrerviul tehnic pt junior software developer si eventual ce ofera pe plan financiar ...
Monica tu ai aflat ceva ?
K Marti, 24 Septembrie 2013
A primit cineva oferta ptr pozitia de junior software developer ?
Anonim02 Miercuri, 2 Octombrie 2013
Vreau sa intreb si eu cat este salariul de Functional Consultant? Cum este atmosfera de lucru?