Forum despre msg systems Romania

C# Vineri, 1 Martie 2013

Aici merg cam toti juniori care doresc sa nu muncesca nimic si sa castige experienta (cel putin asa cred ei). Trebuie sa stii germana destul de bine fiindca altfel nu prea se uita la tine. Si eu am fost la un interviu la ei dar cand au vazut ca germana mea cam scartaie au strambat din nas. Din cate am auzit nu se prea inghesuie sa faca training la angajati, se asteapta de la tine sa stii si germana, sa fii si bun si sa iei si putini bani.

MSG Vineri, 1 Martie 2013

Nu e cum stiu tu C#. La MSG e frumos, plin de colegi de gasca si de sef cat de cat ok.

eu Marti, 12 Martie 2013
nu stiti cumva ce salarii sunt ? ca si tester de exemplu ? daca stiti cumva sa ziceti va rog net sau brut. va salut
MSG Vineri, 12 Aprilie 2013
Salariile nu stiu cum sunt pe testare dar pe development incep de undeva de la 400 de euro. Acuma depinde cat de bine negociezi, cat de mult au nevoie de tine etc
EU Joi, 8 August 2013

Nu e asa de rau la MSG, am fosti colegi/colege care lucreaza acolo si au zis ca e cat de cat ok. Nu e un loc de unde sa iesi la pensie, dar e ok ca si un inceput. Acuma trebuie sa ti cont de cateva lucruri, si anume:
- e bine daca stii germana, daca nu stii o sa te cam chinui
- e bine daca nu ai asteptari mari in ceea ce priveste salariul si trainingurile, nu zic ca nu se fac, dar din cate am auzit e mai bine sa te lasi surprins.

eba Marti, 10 Iunie 2014

Pentru pozitii de teamlead cei de la msg (la fel ca si fratii de la EBS) va ofera un contract pentru PFA. Cu alte cuvinte e problema voastra ca din banii obtinuti (brut) sa va platiti sanatatea, CASul samd iar ei nu au de platit nimic in plus (de exemplu, la un salar de 5700 RON, angajatul primeste in mana 4000 RON iar angajatorul plateste taxe in valoare de 3300 RON, in total 7300 RON). Pe cand pe PFA cei de la MSG economisesc 1600 RON.

TheK Luni, 4 Iulie 2016
Buna ziua,

Aveti ceva noutati despre msg? M-ar interesa ceva pe Java, ce proiecte ar fi, daca sunt challenging, echipa. Multumesc!!!
Ingrid009 Joi, 7 Iulie 2016

Pe mine m-ar interesa despre pozitia de Business Analyst (Cluj-Napoca). Mai exact ce experienta se cere. Germana nu e problema, insa ma intereseaza  dpdv tehnic care sunt mai exact cerintele.

Ms.