Forum despre Nestle Romania

F Joi, 3 Octombrie 2013

ingineri cu masterate pe salarii de 1500 RON.

PinUp Miercuri, 13 Noiembrie 2013
Cam care este nivelul salarial pentru un Marketing Specialist la Nestle Bucuresti?

Multumesc
pitbull Joi, 29 Mai 2014
Salariile sunt peste medie, atmosfera este placuta. Firma este serioasa, o recomand. Am lucrat 1 an si jumatate in financiar
diana Sambata, 28 Iunie 2014
Buna! Ce stiti despre "Nestle Needs YOUth - Commercial Internship"? Cum decurge interviul? Multumesc.
Ionut Marti, 15 Iulie 2014
Peisajul este interesant la Nestle, au un sediu frumos amenajat, birourile sunt cam inghesuite. Anagajatii par relaxati, cel putin cei care stau la ceafea si tigare, cei care stau in sedinte nu se vad :)
Din cate stiu salariile sunt in ton cu ceea ce ofera multinationalele, se promoveaza foarte mult programele pentru tineri in toate departamentele. Ca salarii se pleaca de la 1500 lei si se mareste cu cateva sute 2-3 la fiecare promovare. La promovare depinde ce noroc ai, daca se gasesc posturi pe placul tau in perioada respectiva
Alex Vineri, 1 August 2014
Da, asa cum a scris si Ionut se promoveaza foarte mult tinerii, de fapt este o combinatie interesanta de manageri mai in varsta sau cu o vasta experienta si executanti tineri, fara experienta.
Problema Nestle Romania Bucuresti este ca se promoveaza foarte greu in special pe functiile suport. Mai intai sa intelegem problema: Biroul din George Contantinescu este sediul central. In tara, la Clinceni si in Timisoara s-au facut restructurari in special pe partea de vanzari. Nestle Romania are cam 8 business-uri iar activitatea principala este cea de import de produse din alte tari si vanzare in Romania, deci activitatea de baza import.
Ca angajat, daca lucrezi in unul din business-urile "pe val" cresti extrem de rapid si financiar si din punct de vedere al cunostintelor, ai training-uri, deplasari in tara, telefon, masina de serviciu, laptop etc. Daca nu esti intr-unul din business-urile pe val ai 2 variante:
1. Gasesti job in alt business tot in Nestle
2. Daca nu gasesti, stai cu frica in san ca vei fi dat afara.
De asemenea, in functiile suport : Planning, Customer service, Resurse Umane, Financiar, IT, se creste destul de greu, la promovare avand intaietate persoanele cu vechime in Nestle, nu si cu experienta. Poti fi foarte bun in ceea ce faci, daca managerul nu te promoveaza esti uitat intr-un coltisor, pana va fi un loc pentru tine
den Vineri, 3 Octombrie 2014
Salut! Cum se desfasoara un interviu la Nestle? Mersi!
Ionut Duminica, 19 Octombrie 2014
Super Alex, sunt perfect de acord cu tine, ai facut o descriere ampla!
eris19 Joi, 13 Noiembrie 2014

Stie cineva cum e pe parte de Reprezentant Medical la Nestle?

Ms
maria Joi, 20 Noiembrie 2014
Car sunt salariile pentru Marketing Assistant?