Forum despre Netbridge Services SRL

Matilda Vineri, 24 Ianuarie 2014
O experienta ok doar daca esti la inceput de cariera. Ideile nu iti sunt luate in seama decat daca esti senior, promovare dificila, te tin pe o pozitie mai joasa ca nu trebuiasca sa iti dea bani in plus, salarii ce nu reflecta nivelul de cunostinte, si sub media pietei. Facilitatile oferite sunt ok, dar nu tin de firma in sine ci de cladirea in care isi are sediul.
Indigo Vineri, 31 Ianuarie 2014
Muuulta munca pe bani putini!
Atmosfera ok, colectiv ok, sefi super ok. Totul se schimba des; volum mare de munca; bonusuri mici si cam atat.
Mark Miercuri, 12 Martie 2014
care este salariul unui programator php senior?
Azazel Miercuri, 26 Martie 2014

Am fost chemat la interviu - pozitie de programator senior. Primul lucru pe care l-am remarcat - intrarea si iesirea se faceau pe baza de cartela, si la intrare erau opritori d-alea ca la metrou - ORIBIL. E o atmosfera de uzina neo-comunista. Oribil.

La interviu o cuconita cu un lexic de MAXIM 200 de cuvinte, si unu care se da ca e strain, si manager...or something. Ma intreaba daca e ok sa vorbim in engleza, ca sa inteleaga el. Dupa cum ma asteptam, nu stiau engleza. `n fine... m-au pus sa le povestesc despre mine, ce am facut, la ce proiecte, etc.

Dupa, m-au intrebat de bani. Si daca sunt de acord sa fie platita suma doar pe DA (drepturi de autor). Am refuzat, si aici s-a incheiat interviul. Precis daca nu as fi avut nici o problema cu asta, ar fi urmat un test din ala crunt de plictisitor, cu intrebari facute de vreun crocodil frustrat de prin uzina aia.

Nu mi-ar fi placut sa lucrez in uzina aia reconditionata. Am dat interviu pentru Netbridge Development SRL.

:) Marti, 10 Iunie 2014
Eu am lucrat in cadrul Netbridge Development 1 an si jumatate. A fost o experienta placuta, in cazul meu.
Ca plusuri:
-salarii la timp, bonuri pentru fiecare zi lucrata
- contract de munca
- colegi ok
- conditii bune de lucru
- acces la sala de sport si masaj
- pauza de masa o ora
Ca minusuri:
-salariul nu era f mare: 1200 + bonuri / 8 h/zi
- comunicare deficitara. management deficitar
- fara sanse de avansare
- nu mi s-a dat acordul sa imi schimb programul de lucru, pentru a putea ajunge si la master. Abia dupa ce s-a schimbat managerul am avut aceasta posibilitate.

Nu mai lucrez acolo de mai bine de un an. Stiu ca s-au facut schimbari drastice.

Majoritatea angajatilor vin prin recomandare!!!
johndoe Marti, 5 Aprilie 2016
Conteaza foarte mult pe ce proiect lucrezi la Netbridge Services, dar pot spune experienta mea:- in general salarii mai mici decat media pietei, dar e un loc bun de pornire pentru ...