Forum despre NKO Jobs International

ADMIN - undelucram.ro Marti, 29 Octombrie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma NKO Jobs International, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de NKO Jobs International.

Stelu ' Ananasu' Vineri, 28 Martie 2014
mai pe scurt.

este o societate care tot rasare din firme mai vechi cu un statut , nu prea ortodox. cei care vor vrea sa se angajeze la NKO , sa stea sa rumege bine situatia , si apoi sa ia o decizie. nu sunt seriosi deloc , mai ales ca nu-si onoreaza partenerii cu care lucreza si asa apar diferite conflicte care in final se refelcta asupra angajatului.
de promis la angajare promit multe....ideea e sa si dea ceea ce promit. administratorul , nu o sa-l cunoasa nimeni niciodata , il vor vedea in permanenta pe actionarul majoritar , care o sa va idruge capul cu aventurile sale...doar atat . acest actionar , este in permanenta in foame de bani si dator vandut camatarilor...deci salariile promise , raman in asteptare. acolo este conceputa ideologia barfei , lucru care deranjeaza foarte tare pe toata lumea...in mare parte birjarie.... iar daca aveti acasa bani cu care sa va sustineti o buna perioada de timp , este ok. oricum salariul este in asteptare.

este de evitat aceasta societate , deoarece in scurt timp veti ajunge pe drumuri , ma refer la cei care au de plata chirii ,si la cei cu rate.
Cutareasca' Vineri, 28 Martie 2014
Foarte bine punctat, domnule Stelu' Ananasu' !!! Am participat la un interviu al acestei "mari companii de transport cu flota proprie", a fost totul ok si am fost acceptata pe postul de agent logistica ,spre "norocul meu". Am participat timp de cateva zile la un "training" care s-a dovedit a fi orice numai un training nu, calculatoarele neinstalate,am stat in prima zi de la 08.30-16 degeaba, informatiile au fost copiate de pe internet si impartasite in cate un set de foi de studiat, am fost afumata ca o sunca in afumatoare de fumul de tutun excesiv si am cautat pe internet producatori pentru a le trimite prezentari ale companiei,in speranta ca vom reusi sa cooperam cu acestia. Mi s-au parut non-profesionali , in momentul cand am incercat sa le spunem ca am aflat ca aceasta firma a renascut din firme mai vechi cu incidente, un anume domn manager de la Bucuresti a sunat destul de iritat pentru a apara compania si a ne pune la punct spunandu-ne ca nici o firma mai veche nu are legatura cu aceasta si ca suntem angajate pentru a ne face treaba si atat . Nu am vazut profesionalism, operativitate , respect , asa cum apare caracterizata aceasta NKO in prezentarea de pe propriul site. Inainte de a ma hotari sa renunt la acest job, am fost contactata pe telefonul firmei de catre un transportator disperat ,care incerca sa isi recupereze banii pe un transport efectuat si incerca sa imi spuna ca nu stie cui sa i se mai adreseze de la aceasta firma si isi vrea banii, sa nu il transfer nimanui ca e satul de povesti...bineinteles ca am dat telefonul unei persoane mai vchi din companie ,pentru ca nu am stiut ce sa ii spun omului . Luati aminte si interesati-va bine prin orice mijloace , despre aceasta NKO, pentru a evita pierderea de timp, incidentele si experientele neplacute !!!!
Skipper-agent secret logistica Vineri, 28 Martie 2014

Buna seara! Am citit ce a scris Stelu' si pot spune urmatoarele: am fost si eu la un interviu cu cei de la NKO. M-a uimit ca interviul a avut loc intr-un bar (ce firma serioasa tine interviuri in bar?), unde pot sa spun ca m-am descurcat foarte bine. Totul s-a terminat cu bine, promit multe la angajare, pare totul roz, insa... am inceput un training cu inca cateva fete si vezi surpriza- ma asteptam la un nivel inalt de profesionalism de la cei veniti sa ne instruiasca, la o cunoastere in amanuntime a acestui sector de activitate vital in economie, dar mai ales ma asteptam sa fie foarte bine educati. Cand colo ce sa vezi? Nesimtire, limbaj trivial, atitudine de tata, o necunoastere totala a legislatiei privind transportul sau a resursele umane. O totala harababura,o lipsa totala de coordonare. Cine sa ne intruiasca? Am observat ca, in "manualul" care ni s-a dat si din care ar fi trebuit sa ne "scolim",ca informatiile sunt preluate de pe internet. Ce profesionalism garanteaza o asemenea casa de expeditie? Si sa nu uitam. Am fost tinute acolo intr-un fum de il taiai cu cutitul. Cum sa se ridice si sa fumeze afara? Cine nu suporta fumul, sa plece, asa ni s-a spus. Astia nu au minimul simt, ca sa nu mai spunem ca nu cunosc legislatia in privinta psi. Ce instruire! Halal! Si pe deasupra m-am tot interesat de ei si aflu ca sunt foarte dubiosi, ca multi transportatori din Romania au fost tepuiti si ca si acum ii cauta sa isi recupereze pagubele.
Evitati aceasta companie.

Geany Orlando Luni, 31 Martie 2014

Skipper , eu nu cred ca ai fost la interviu , cred ca esti de acolo .

pentru postul de agent logistica , care nu stiu ce inseamna si cu ce se ocupa persoana asta , poti sa te angajezi la : BJT Trans Expedition , Aipi Profile , CID Logistic , Black & White Logistic , Foret Gor SRL , New Zone Experience SRL , Faraon Location SRL , B-Square Marine SRL , KONKRET SPEDITION , QUATRO LOGISTIC , GLOBAL LINE SPEDITION si GLOBAL LINE SPEDITION & TRANSPORT , SC ALDEZ CONSTRUCT SRL etc...etc...

acestea sunt doar "o parte" din mutitudinea de firme care au conflicte cu orice institutie a statului , abilitata sa faca controale si arestari .... nu mai zic de cei care asteapta banii care i-au muncit . postul pentru care ai aplicat tu , este liber la oricare din societatile de mai sus !

Skipper Marti, 1 Aprilie 2014
Geany, daca ai fi fost atent si te-ai fi documentat putin, ai fi vazut ca pe bestjobs.ro, firma NKO cauta agent logistica. Eu am depus cv pe internet si apoi am fost contactata de ei. Nu am depus la celelalte companii pe care le mentionezi in mesajul tau. Nu sunt de la aceasta companie si nici nu imi mai doresc sa aud de ei vreodata. Citeste cu atentie mesajul meu postat aici si ai sa intelegi ce voiam sa spun. Sau din contra, poate tu esti de acolo si cauti sa afli cine posteaza aici de fapt. Eu nu te acuz de nimic, dar repet citeste din nou cu atentie mesajul meu. Multumesc
Om Deshtept Marti, 1 Aprilie 2014
in codul COR , nu exista denumirea agent logistica. din acest motiv ti-a atras Geany atentia. tocmai , nko cauta ce nu exista pe piatza muncii....teoretic , practic la ei se poate . Firmele "desenate" mai sus , sunt defapt antreprenorii lui NKO , si toti au tzepuit si angajati si parteneri.
Flota de camioane nu au , stau la agatat pe bursa de transport , si atat , iar angajati , se perinda pe acolo cu duimul . oricum , spor celor care vor sa munceasca degeaba , sau daca vor sa plece de acasa dimineata , si nu au unde ...portile/usile NKO , sunt deschise oricand.
Titus Steel Miercuri, 2 Aprilie 2014
Cutareasca , unde ai fost angajata la NKO ? Mai au puncte de lucru prin tara ?
Skipper , ai fost la biroul din Bucuresti ?
DD Joi, 3 Aprilie 2014
a lucrat cineva la aceasta firma nko?am fost kemata la un interviu si m.ar interesa dak dau banii la timp sau dak íi dau makar.nu am auzit lucruri tocmai pozitive despre nko.
Stelu' Ananasu' Vineri, 4 Aprilie 2014
DD ,ai dreptul sa incerci , doar ca o sa iti schimbi parerea din momentul cand intri pe usa. Iti urez bafta .
Fresh Story Beat Vineri, 4 Aprilie 2014
mai jos detalii de la A la Z despre ceea ce vor sa stie despre societatea sus numita.

trageti concluzii ....

comme Vineri, 4 Aprilie 2014

Buna ziua.evitati cat puteti acesti oameni care nu stiu decat sa isi bata joc de transportatori.nu e un mediu unde sa lucrezi. am fost la interviu am lucrat pentru 2 saptamani groaznice.

DD Vineri, 4 Aprilie 2014
comme,ce s a intamplat in cele 2 sapt. ma refer k si angajat la firma lor,poti da niste detalii pe langa cuv.groaznic! as vrea sama informez putin despre ce se intampla in firma cu angajati,imainte sa discut cu ei nko ,ori poate ma opresc aici..
comme Sambata, 5 Aprilie 2014
E alegerea ta, daca ma crezi sau nu.ideea e ca nu sunt firma serioasa, nu isi dau adevaratele nume.daca poti lucra intr-un astfel de mediu poti sa te duci.
Cutareasca' Sambata, 5 Aprilie 2014
"Titus Steel" - am impresia ca esti cineva care doreste sa ne ispiteasca. Nu conteaza unde am fost, conteaza ca am facut-o....au puncte la Deva , Bucuresti si Piatra Neamt din spusele lor , caci pe bursatransport apare doar biroul din Bucuresti...dar au de-a face si cu Oradea, Sibiu...mai multe aflati din trecutul glorios manjit al radacinilor NKO pe site-ul
publicat de Fresh Story Beat :
Mariana Apostol Luni, 7 Aprilie 2014
Cutareasca ,ce salariu ai negociat ? Eu am fost invitata la interviu si mi s-a promis 1000 euro/luna. Mai avem sa semnam contractul si putem incepe serviciul , dar vreau sa stiu cat de seriosi sunt .

Multumesc .
andrei Luni, 7 Aprilie 2014
eu am fost astazi la un interviu in piatra neamt cu un salar de 1200 ron ,tras de el cu posibilitatea de a creste pana la 2500 ron in functie de contractele incheiate , in conditiile in care eu vin din urma cu o experienta vasta si clienti deja in relatii de prietenie. in fine
am ramas surprinsa de locatie in primul rand : o casa aproape parasita, fara caldura . chiar nu mi-a placut , nu mi-a inspirat incredere si am renuntat .
miru Luni, 7 Aprilie 2014
Si eu am fost la interviu.si cat am stat in birouri pt training am aflat ca semnez contractul pe minimul pe economie.plus ca am auzit foarte multe lucruri urate barfe despre patron.ca nu isi da numele adevarat ca incearca sa se dea la angajate.cat am stat acolo au sunat oameni pentru bani.nu stiau ce sa ii mai minta.a doua zi nu m-am mai dus.
vio Marti, 8 Aprilie 2014
Oameni buni cum sa va dea 1000 de euro salariu cand ei merg pe comision de 50 euro? Va dau salariile din banii transportatorilor.am auzit ca s-au hotarat sa se stranga sa meargs peste ei.au aflat cine sunt.aveti grija cu cine va incurcati.eu unul nu m-as baga.
Cutareasca' Marti, 8 Aprilie 2014

Sunt mai multi care au lucrat la mai multe firme insirate mai sus de Geany Orlando...informati-va bine pe net. O sa gasiti la BJT NKO nume identice...sunt persoane cu radacini in tepuirea transportatorilor. Nu va pierdeti timpul degeaba. Care 1000 euro salariu? Eu am negociat 1500 la interviu, ulterior am primit mail ca mi se va da 1300,daca accept oferta. Am fost in "training" cateva zile si cincer nu vreau sa mai repet experienta, sa mai aud vreodata de ei si minciunile lor.E urat sa te sune oamenii ca nu si-au luat banii, bani munciti ,nu furati! Eram convinsa de multe din ce m-am documentat.
Cam ce am citit pe net este realitatea...cine se indoieste de ceva, sa se angajeze la NKO Jobs International!