Forum despre NKO Jobs International

mihaela Sambata, 5 Iulie 2014
Ti se pare ca o lauda cineva? Ei sunt fostul bjt.asa ca nu mai aveti sanse sa va luati banii.
cineva Vineri, 11 Iulie 2014

Am fost angajata la aceasta firma si impreuna cu colegele mele nu ne.am primit drepturile salariale.

Laura Joi, 14 August 2014
Poate vreuna dintre persoanele care au lucrat pentru NKO sa-mi spuna unde au acestia un punct de lucru? la niciuna dintre adresele din Str. Popa Lazar, Secto2 sau Str. Hristo Botev , Sector 2 nu sunt de gasit. Mentionez ca sunt un transportator care cauta sa-si recupereze banii de la dansii, iar ca ultima solutie incercam sa dam de aceasta firma.
appaqa Joi, 11 Septembrie 2014
Sunt in spatele pietei Obor vis a vis de banca Bcr.e o poarta mare in fata cladirii.ei sunt la etajul unu.
fosta angajata Luni, 6 Octombrie 2014
Citeam si eu cindva aceste comentarii, dar eram deja angajata la PetraTrans. Oricum nu eram sigura ca intre NKO, BJT, KFT ART etc. exista o legatura directa cu Petra Trans SRL.
Am muncit aproape 2 luni si m-am convins ca tot ce se scrie pe forum e adevarat.
Si-au deschis puncte de lucru in Bucuresti, Deva, Piatra Neamt, Iasi, Obor, Oradea etc. unele sunt inchise deja. Care e urmatoarea destinatie nu se stie.
In calitate de administrator era o fata de 18 sau 20 de ani. Nimeni nu-i stie pe cei care stau in spatele ei.
Trening gratuit timp de o saptamina (ca suport niste foi trase la xerox). Aici ne invatau sa mintim clientii ca avem un mare parc de masini si sa promitem transportatorului ca va fi platit in 30 de zile. Program de 10 ore fara pauza de masa. Se fuma in birou. Comunicam cu superiorii pe skype, apropo nu sunau, ci ne scriau (cu greseli gramaticale).
Nu-si platesc angajatii. Toata echipa noastra a muncit gratis, ei stiu doar sa promita. Am fost sunati de alte foste angajate care isi cereau salariul. In ultima zi am fost sunati si de un TRANSPORTATOR TEPUIT care ii cauta disperat.
Acum au disparut, telefoanele sunt inchise...
Cu siguranta vor schimba numele si locatia firmei.
Transportator tepuit Luni, 3 Noiembrie 2014
Si noi i-am cautat dar fara succes...acum ai cauta politia,fiscul,si judecatorul si altii....