Forum despre Office Depot

tan-tan Vineri, 22 Iunie 2012
ce salarii sunt la Office Depot, stie cineva?

cum e p-acolo? :)
adi Joi, 13 Septembrie 2012
Chiar nu zice nimeni nimic despre mediul de lucru la Office Depot ori ce salarii sunt acolo?
Mari Vineri, 28 Septembrie 2012
Cam cat se castiga pe o pozitie de AP/AR team leader cu engleza ori franceza?
Nico Sambata, 6 Octombrie 2012
Cine stie cum e mediul de lucru la ei si cam pe unde se invart salariile pentru pozitii de senior, team leader?
Amalia Duminica, 21 Octombrie 2012
Va rog frumos sa-mi spuneti cam ce salarii ofera, sa am o idee cel putin pentru interviu, sa nu merg degeaba. Multumesc.
hilfiger Marti, 30 Octombrie 2012

la limba germana!! Am avut un interviu cu HR in limba engleza, dupa aia in limba germana, am fost sa dau un test de logica, un test de gramatica in germana si astazi m-au sunat sa ma duc maine la o discutie.

stiti cumva asa aproximativ salariile?

Clau Marti, 30 Octombrie 2012
ce pozitie este? nu au zis detalii?
mai esti clau?
Clau Marti, 30 Octombrie 2012
da, sunt peaici, eu nu sunt din Cluj, dar am prieteni acolo care lucreaza si as putea sa intreb.
Process Assistant Credit & Collection, asta ar fi pozitia in limba germana
daca ai putea sa te interesezi ar fi minunat :D
incerc :)

oricum as zice undeva in jurul a 17-20 de mil, e un personal feeling, nu ma injura daca sunt departe :D
o stai linistit :P
oricum iti multumesc frumos :)
Clau Marti, 30 Octombrie 2012
bine. bafta, parca maine aveai interviul nu?
ne zici ce si cum :)

intre timp sper sa aflu ceva
esti clau?
Clau Miercuri, 31 Octombrie 2012
da, ia zi. ai fost la interviu? :D
hilfiger Miercuri, 31 Octombrie 2012
Am fost dar nu a fost primul interviu...primul a fost telefonic in engleza si in germana, dupa aceea am fost sa dau test de logica, gramatica in limba germana! Toate astea au fost acum doua saptamani...ieri m-au sunat ca totul a fost ok in privinta mea si sa ma duc astazi la o alta discutie...si am fost :P la inceput au vb cu mine in engleza dupa aceea in romana despre orice, despre expreinta, fiecare amanunt...
hilfiger Miercuri, 31 Octombrie 2012
Am ramas ca in cazul in care a fost ok duscutia o sa fie inca o discutie cu doi team leader numai in germana! Atat va fi doar...nu stiu...sper sa fie totul ok:)
mada Joi, 15 Noiembrie 2012
am fost in luna mai la interviu..am ajuns la al patrulea si mi-au trimis mai apoi un e-mail sec prin care mi-au comunicat faptul ca sunt prea calificata...desi la interviuri totul a fost ok...si am fost si cu recomandare...pt account payable lb engleza...pacat de banii pe care i-am cheltuit pe drum...eu nelocuind momentan la cj :)
mimosa Vineri, 25 Ianuarie 2013
Salariul de entry level e 1400 LEI net, mediul de munca e fain - se fac party-uri, training-uri de toate felurile. Se pune f mult accent pe process improvement. Ai un interviu la telefon, unul face to face cu tipa din HR: text excel, engleza, apoi interviu cu Team Leader-ul. Volumul de munca este mare, dar nu se sta peste program sub nicio forma. Colegii sunt faini, tineri, open-minded. Se promoveaza greu, maririle vin greu si ele. In medie, pentru inceput de drum e fain. Daca mai aveti intrebari, just ask.
floarealba Sambata, 26 Ianuarie 2013

Salut,
Legat de conditile de munca de la OfficeDepot ce pot sa va spun....este foarte frig, sunt niste curenti de aer foarte reci, si multe persoane se imbolnavesc, sesizari se tot fac dar nici un rezultat. OfficeDepot este ok ca firma pentru persoane fara experienta, sa stai maxim un an si sa pleci iar salarile nu sunt asa de mari cum se vehiculeaza in comentarile de mai sus. Va recomand OfficeDepot doar celor care nu aveti deloc experienta sa mergeti acolo.