Forum despre OIM Trade

ADMIN - undelucram.ro Duminica, 18 Noiembrie 2012
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma OIM Trade, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de OIM Trade.

Florin Miercuri, 10 Aprilie 2013
ATENTIE !!!! O.I.M TRADE este o firma care va lasa fara bani!Ori nu stiu sa faca ceea ce fac,ori sunt niste ESCROCI.

Cand fac aceste afirmatii,ma bazez pe experienta mea pe care am avut-o cu aceasta firma.

In cateva randuri vreau sa va impartasesc experienta mea amara din care am iesit cu 31.000 euro minus

Nu stiu cum mi-au aflat numarul de telefon,dar a inceput sa ma sune un anume Stanca Ionut,sa-mi propuna sa investesc o suma de bani pe FOREX pentru un castig de 20-30 % pe luna.Am refuzat la inceput aceasta propunere,dar eram sunat aproape zilnic,foarte insistent,chiar agresiv.Prezenta aceasta afacere intr-o lumina foarte buna,ca ei sunt profesionisti si stiu bine ceea ce fac,am intrebat ce riscuri sunt ca sa-mi pierd banii,dar mi-a raspuns ca nu exista riscuri penru ca ei au experienta,in cel mai rau caz pot sa pierd 10%,pentru ca exista un sistem de stopare a pierderilor.

Dupa multe insistente din patea lor am decis sa investesc 1000 euro,sa vad ce se intampla.Am facut cateva tranzactii cu traderul Balaban Alexandru,a iesit si profit ,dupa care am fost sunat din nou de Stanca Ionut pentru a depune o suma mai mare,pentru a obtine profituri mai consistente,spunand ca are niste informatii sigure,urmand ca dupa doua saptamani sa-mi recuperez banii depusi si sa marcam un profit consistent.Dupa multe insistnte,am mai depus 10.000 euro,treaba mergea bine,in decurs de o saptamana am ajuns la o balanta de 15.000 euro.De data aceasta Balaban Alexandru traderul cu care lucram mi-a spus ca are niste informatii sigure,pentru un profit sigur,dar ca trebuie sa am cel putin 25.000 euro in balanta ca sa putem tranzactiona,iar in maxim o saptamana pot sa-mi retrag banii.Am mai depus 10.000 euro,totul mergea bine de la 25.000 euro ,in cateva zile am ajuns aproximativ 55.000 euro in balanta.In tot acest timp mi se cerea ,ba de catre Stanca Ionut ba de catre Balaban Alexandru sa mai depun bani ca merge foarte bine si profitul va fi mare.Am refuzat sa mai depun bani si dupa putin timp ,la sfatul traderului am facut mai multe tranzactii,cu un volum foarte mare in comparatie cu ce am tranzactionat pana atunci si pe o singura paritate eur/huf.In aceste conditii,in cateva ore am vazut cum mi se topeste contul de la aproximativ 55.000 euro la 1000 euro.

Explicatia din partea lor, a fost ca s-a intors piata si ca daca eu mai alimentam contul puteam sa-l salvez (adica eu eram de vina).Am acceptat ca piata poate sa fie imprevizibila si pot sa mai fie si pierderi,ce nu inteleg este faptul ca ,de ce acesti ”specialisti”nu stiu ca piata este imprevizibila ?

Dupa aceasta intamplare am fost sunat din nou de Stanca Ionut care mi-a spus sa mai depun o suma de 30.000 euro,pentru a recupera suma pierduta si pana la sfarsitul anului ,adica in doua luni sigur i-mi recuperez banii pieduti si voi fi pe profit.I-am spus ca nu dispun de aceasta suma ,el incercand sa ma convinga sa fac rost de undeva,sa cer inprumut,sa fac orice doar sa scot bani.Am reusit sa depun 10.000 euro,dar nu erau multumiti de aceasta suma ”mica”deoarece recuperarea dureaza prea mult.Dupa ce,cu greu i-am facut sa inteleaga ca nu pot sa depun mai multi bani,am inceput tranzactionarea.Dupa trei saptamani am ajuns la o balanta de 20.000 euro,faceam tranzactii la volume mici 0,6;0,8;1,2 ,pe diferite pozitii,DAR !!! ca si prima data,traderul,de aceasta data Ghigorghiade Dorin(m-ia fost atribuit alt trader,deoarece s-a recunoscut ca cel dinainte a GRESIT)a hotarat sa facem tranzactii la volume mai mari fata de cele dinainte si anume 2;3 ,chiar daca eram la limita rosie a contului.

I-am atras atentia traderului ca riscul este cam mare(avand experienta anterioara)dar m-a asigurat ca nu este nici o problema ,ca are informatii sigure si totul va fi bine.Bineinteles ca din nou am vazut cu groaza cum contul meu este in cadere libera,am luat legatura cu traderul dupa multe insistente si l-am intrebat daca nu ar fi bine sa inchidem din pozitii ca sa mai salvam ceva,raspunsul lui a fost ca o solutie ar fi sa mai depun bani,lucru pe care i-am spus ca nu pot sa-l fac,pentru ca nu mai am de unde.

In cateva ore am pierdut tot,am ramas cu 800 euro din 31.000 euro.

INTREBARILE MELE SUNT :

- CINE ESTE O.I.M.TRADE,CARE LUCREAZA PE PLTFORMA MARKETS.COM SI CARE ESTE SCOPUL LOR? UN FEL DE CARITAS? F.N.I.?

- DE CE NU INFORMEAZA CLIENTII DESPRE RISCURILE ACESTOR TRANZACTII ?

- CUM POT SA-MI RECUPEREZ BANII ?
coane fanica Miercuri, 10 Aprilie 2013
florin..despre oim trade se stie de multa vreme...pe mine m-au contactat pentru un asa-zis job in 2011..
un job fara bani de la 9-18 + ore suplimentare. tentant, nu?

este una din multe firme inregistrate in off-shoreuri care profitand de credulitatea unor oameni care au ceva bani ii prostesc de nu se vad.
daca dai un search pe google vei gasi mai multe articole despre "pagubitii" lor.

ca sa-ti raspund la intrebari

1. oim trade un srl inregistrat intr-un off-shore detinut de un baiat (cauta pe facebook ca-i gasesti) care nush dac-a a apucat sa termine fac de psihologie pe la spiru haret!!!
de aici mi-am dat eu seama ca e ceva dubios.. cum mama naibii sa te pricepi la forex cand tu nu ai nici macar un master facut prin romania...pe piete financiare sau ceva...

2. crezi ca s-ar mai baga cineva daca ar sti riscurile? eu oricum sunt f mirat ca ei reusesc sa gaseasca clienti..
personal ii consider pe romani f reticenti in a incerca lucruri noi, neobisnuite mai ales cand vine vorba de a-si cheltui proprii bani..probabil ca stiu sa profite la maximum de lacomia romanului

3. aici, doar un avocat poate raspunde ...nush dac-ai semnat acte cu ei, ce-ai semnat etc..