Forum despre Oracle Romania

coane fanica Joi, 28 Martie 2013
lasa-i mai miki sa viseze ca daca stiu "sa se vanda" o sa le dea 4000 pe luna si limuzina la scara.
asa-i romanu...viseaza malai.
sper ca-ti dai seama ca hr-ul urmeaza sa te atace ca ai facut greseli de tastare.
iech Vineri, 29 Martie 2013
Multumim pt sfaturi baieti.

Lansez inca o data intrebarea, pt cineva serios care chiar vrea sa dea un sfat bun si sa ajute.

@coane nu ai de unde sa stii la ce suma am cerut/a cerut cineva care a postat pe aici asa ca nu mai vb aiurea cu limuzine si cu malai.Daca vrei sa ajuti pe cineva ajuta, daca nu, nu te mai baga sg in seama,Ms
@coane Vineri, 29 Martie 2013
Coane Fanica, nu comentam, dar suntem o parte recrutati pe diagonala in tara si ne este cam greu sa credem ca ne-om lasa muntii dragi pentru un job de 500 eur, care f fain se poate obtine si in partile noatre si vorba aia, nu platesti chirie in Bucuresti! ;) Fyi, eu am un venit de 3500 RON plus bonusuri (cca 15%).
In rest, numai bine pentru cei care vor la Oracle!
Red Riding Hood Vineri, 29 Martie 2013
@Bogdan: Partner Enablement Project Manager nu inseamna un post de project manager cum ar fi inteles in alte companii, gen om care manage-uieste bugete si implementeaza chestii. Este doar o titulatura mai fancy a unui job de specialist, adica intr-o echipa a carui manager s-a gandit ea sa-si denumeasca oamenii project manageri ca suna mai bine. De unde si salariul, care nu e chiar ca pentru un PM cu atestate, etc.
coane fanica Duminica, 31 Martie 2013
pentru @...eu n-am zis ca tin partea oracle. nu sunt vreun ctp "lucid" care sa sustin ca nu se pot da salarii mai mari si alte vrajeli.
doar ca mi se pare stupida parerea ca iti da vreun leu un plus daca ai tu nush ce talent de a te brandui personal...
lucrurile sunt f batute in cuie cand vine vorba de cashcaval. asta daca esti pe barba ta. ca daca vii prin vreo filiera..nu prea ai ce cauta la discutii pe undelucram.ro
dar ma rog, fiecare cu ideile lui.
am fost si eu la assesment saptamana asta..si baietii au inceput sa se intreaca la tipat., parca era testare pentru galerie...
probabil asa au fost sfatuiti ca trebuie sa aiba gura mare
parazitul Luni, 1 Aprilie 2013

Ce pile trebuie sa ai cand esti cu americanii in cusca..
si cu alte natiuni chiar nu inteleg..
Romanii acolo nu sunt actionari sau bosi cum zic unii doar niste simpli muncitori
adica AZI SUNT AICI MAINE NU MAI SUNT,,,
cam asa stau lucrurile aici ....

coane fanica Marti, 2 Aprilie 2013
nu stii ce vorbesti...sunt personajele la fata locului care sunt aproape sa aniverseze primul deceniu in O
Al. T Marti, 2 Aprilie 2013
Buna ziua,
Stiti cumva, in medie, cam cat dureaza pana se hotarasc privind un candidat? Am sustinut cu ei un interviu acum mai multe saptamani, si nu stiu daca sa-mi pun probleme, pentru ca nu am primit inca niciun raspuns. Va multumesc anticipat.
coane fanica Marti, 2 Aprilie 2013
dureaza mult
fanica 2 Marti, 2 Aprilie 2013
nici nu mai primesti raspuns fac angajarile in maxim 2 sau 3 zile daca trec saptamani la revedere...
ha ha mai vb.
rraita Miercuri, 3 Aprilie 2013
vorbiti numai tampenii unii dintre voi...eu personal am fost acceptata la ei pe un salariu foarte foarte bun pentru conditiile actuale ale pietei + multe alte beneficii
in ceea ce priveste raspunsul referitor la angajare , la mine a durat in jur de 3 saptamani sa primesc un raspuns...asa ca nu mai vorbiti aiurea ca ti se da raspuns in 3 zile
dupa ce esti acceptat mai exista niste pasi de urmat , in cazul meu aprobarea finala o sa vina cam in 2 luni (aka semnarea contractului) - astept de o luna si ceva, este adevarat,dar cand am avut nevoie/intrebari, mereu m-au sunat tipele de la HR sa ma lamureasca...mie una, mi-au facut o impresie super ok
coane fanica Miercuri, 3 Aprilie 2013
nu ai luat nici un leu de le ei pana acuma.
te asteptam sa ne certi mai incolo, la primu salar, pana atunci :-$
Al. T Miercuri, 3 Aprilie 2013
Va multumesc pentru raspunsuri. Nu am mai auzit de la ei de o luna, dar nu mi-am facut foarte mari griji, deoarece le-a luat cam foarte multe saptamani si intre interviurile sustinute. Am crezut ca poate tine de rutina lor (si, nefiind o pozitie tehnica, ca poate au nevoie de mai multe pareri pana sa poata emite un verdict). In sfarsit, nu imi permit sa ii astept pe ei, dar sper ca daca se decid ca nu sunt ceea ce isi doresc, vor avea curtoazia de a ma anunta de respingere pe e-mail, sau ceva de genul.

Din nou, multumesc pentru tot. Imi pare rau sa aud ca atata lume a avut experiente nefaste cu Oracle Romania.
coane fanica Miercuri, 3 Aprilie 2013
n-o sa te anunte.
cu Oracle e bine sa ai contact cat vezi ce frumos sunt luminate cladirile floreasca 169 si nusco noaptea..eventual, in timp ce te indrepti pe aeroport.
pe afara-i vopsit gardul inauntru...
party breaker Joi, 4 Aprilie 2013
pentru cei angajati in Oracle, se mai organizeaza team building-uri, petreceri tematice, etc?
GT Duminica, 7 Aprilie 2013
Un post de "HR Operations Manager" cum este platit, stie cineva? Multumesc.
fane jeg Luni, 8 Aprilie 2013

COANE FANICA FUGI DE AICI CU LAUDELE MASONICE SI EMPIRICE,,
NU CREDE TOT CE SCRIE,,...
bill gates a fost tatal lor in materie de tot ,,
asta este unu care trait in rusia apoi a intrat in comunitatea evreiasca si a incercat sa fac o companie de consultanta la inceput asta a fost Oracle la inceput o companie de consultanta care a dat gres apoi a cerut bani evreilor si aveau vreo 30 de miliarde de euro avere personala ,,,pai cu banii astia tot sa iti faci firme sau companii....
in rest e o facatura suteti niste simpli angajati pt ei ,,
la revedere..

ASBTR Miercuri, 17 Aprilie 2013
Multi de pe-aici comenteaza despre 4000 de lei ca despre un picior de-al lui Dumnezeu. Pe mine ma sperie chestia asta un pic, ma asteptam la muuult mai mult
Patitul Joi, 18 Aprilie 2013
Primul interviu din viata mea de la care aproape m-am ridicat din scaun in mijlocul conversatiei. De necrezut. Au petrecut la fel de mult timp intrebandu-ma despre mine si pregatirea mea, cat au facut-o incercand sa ma descoasa privind strategia de marketing si proiectele de viitor ale companiei unde lucrez in mod actual. Absolut dezgustator. Nu stiu daca cei de la Oracle sunt la curent cu notiunile de 'respect' si 'confidentialitate,' dar sunt sigura ca dumnealor s-ar zori sa dea in judecata pe oricine ar raspunde genului de intrebari pe care ei mi le-au pus la interviu.