Forum despre Oracle Romania

emm Luni, 25 Iunie 2012

mda, oracle nu se dezminte. lucrurile merg repede la ei doar daca au nevoie urgenta de cineva.

altfel, cauta mai multe persoane care se incadreaza intr-un profil, si probabil o sa-l aleaga pe ala cu pretentii mai mici. acum depinde si ce pozitie e? e level entry? ceva tehnic? pe ce limba?

Kriss Marti, 26 Iunie 2012
e cu limba rusa, Support Renewal Contract Specialist
va rog frumos , sa-mi spuneti cat dureaza de obicei, eu nu mai pot de nervi, astept de la 17 mai am scris de doua ori, mi s-a spus sa mai astept, pt ca managerii inca nu au deciz
elvis Miercuri, 27 Iunie 2012
Kriss, mai mult de o luna nu are cum sa dureze, totusi. asta daca nu e ceva special. motivul ca managerii nu s-au decis e asa............ sa decida sa ce? :) au nevoie sau nu?
elvis Miercuri, 27 Iunie 2012
lyla Joi, 28 Iunie 2012
Nu e vorba ca au bani sau nu, ci de faptul ca au imprastiat angajatii in 3 locatii si probabil vor sa-i aduca doar in 2 - tower si noul proiect...
Kriss Vineri, 29 Iunie 2012
elvis , habar n-am , ideea e ca pana acum nu mi-a spus nici da, nici nu, de doua ori am scris si raspuns a fost -asteptati , vin imediat cu un raspuns dupa ce o sa primesc de la managerii, deci deja a trecut o luna si 2 saptamani (((((
elvis Vineri, 29 Iunie 2012
ciudat. eu zic sa mai astepti un pic. un da sau nu tot trebuie sa ai. si daca e da, Oracle nu e de ocolit. acum depinde si ce oferte mai ai.
Kriss Vineri, 29 Iunie 2012
elvis , pai eu de fapt lucrez la Renault,dar sunt la pitesti, si din cauze familiare am nevoie sa ma mut la bucuresti, am aplicat la f multe companii, dar Oracle pt mine e nr 1 de asta si refuz si tin , astept un raspuns de la ei , pt ca stiu ca e compania f mare cu un succes, si eu imi doresc perspective si cariera buna
Bogdan Sambata, 30 Iunie 2012
draga kriss la mine procesul de recrutare a durat 9 luni.... daca este un job opening ai nevoie de rabdare pentru ca birocratia in companiile mari isi spune cuvantul inca de inaintea angajarii tale.. stii, unul dintre importantele aspecte in lucrul intr-o companie mare este "compliance"... daca ti s-a spus ca va reveni, atunci inseamna ca asa va fi...
Bogdan Sambata, 30 Iunie 2012
si daca tot am ajuns pe aici si am citit posturile anterioare... haideti sa nu dezinformam lumea in necunostinta de cauza; salariile NU se negociaza; DACA ai sansa sa treci de interviuri, primesti o oferta de salariu, pe care o accepti sau o refuzi; probabil iti permiti sa negociezi salariul la nivelul la care poti aduce o crestere profit de x sau xx% in cadrul companiei si avand in vedere numarul total de angajati worldwide, descurcati-va sa calculati si sa numarati voi zerourile procentului la care VA permiteti sa negociati; sper ca am fost suficient de clar si rog publicul sa se abtina de la a specula si a induce oamenii (care poate chiar vor sa munceasca intr-un mediu corect) in eroare pentru a face greseli la interviuri!
Kriss Marti, 3 Iulie 2012
Bogdan, Elvis, Deci nu imi vine sa cred , peste 2 luni, mi-a spus ca lor pare rau si ca manager a desiz sa mearga alaturi de un alt candidat, hhmmmm
elvis Marti, 3 Iulie 2012
:( ti-am zis eu ca nu e aia buna. credeti-ma, si stiu ce spun, cand ai nevoie si VREI pe cineva nu astepti patru ani. ce zice Bogdan mai sus e in mare parte adevarat, dar sa stiti ca lucrurile nu trebuie sa stea asa. altfel o sa fim calcati in picioare. de ce oare nu putem comunica normal, direct si SINCER?????
bogdan Marti, 3 Iulie 2012
Support Renewal Contract Specialist? kriss eu iti propun sa te bucuri ca nu ai intrat acolo ;) daca te uiti putin pe joburi sa vezi ca la unul singur sunt cateva sute sau mii de aplicanti intr-o luna, o sa intelegi cum de a durat 2 pana cand ai primit un raspuns - fie el si negativ... si asa mai departe... ideea e sa inveti ceva din experienta si data viitoare cand vei aplica (ori acolo, ori in alta parte) poate iti vei mari sansele, de tine depinde .
elvis Marti, 3 Iulie 2012
"eu iti propun sa te bucuri ca nu ai intrat acolo ;)"

de ce? e naspa postul sau de ce? :))))
bogdan Marti, 3 Iulie 2012
da
elvis Marti, 3 Iulie 2012
post naspa vs. candidati multi pe el, ceva trebuie clarificat :)
andeutza Marti, 3 Iulie 2012
corect elvis, cred ca cei care aplica la acest post ar trebui sa stie si un pic de inside.
mishu87 Miercuri, 4 Iulie 2012
hai sa fim seriosi. orice pozitie e naspa daca nu stii sa te descurci ;)
Kriss Vineri, 6 Iulie 2012
orice poti sa inveti ,dar daca iti dau posibilitate si poti sa dovedesti asta
Piros Joi, 19 Iulie 2012
Departamente Collections, Renewals si Expense sunt foarte naspa la Oracle din punctul de vedere atmosfera, dezvoltare, etc. Oracle este pe de alta parta o compania foarte buna la joburi mai tehnici, si depinde foarte mult de departament in care te afli.