Forum despre Oracle Romania

asd Luni, 30 Septembrie 2013
@DoarUnNume: Si la mine a mers la fel de repede, iar raspunsul "final" a venit dupa fix 6 luni
asd Luni, 30 Septembrie 2013
@alu: Da, am fost sunat recent sa vada daca mai sunt interesat.
new to oracle Marti, 1 Octombrie 2013
Salut, aveti idee care este nivelul salarial pentru jobul de technical analyst inca disponibil?
nou Vineri, 4 Octombrie 2013
Hello ,

Exista posibilitatea ca aplicand la Oracle pe site-urile de recrutare sa fii selectat , fara a avea nevoie si derecomandari din interior ?
gru Sambata, 5 Octombrie 2013
@nou
da, eu am fost angajat dupa ce am aplicat pe un site de recrutare.
alu Luni, 7 Octombrie 2013
pentru mandea: am acceptat alta oferta, o sa incep in curand si din pacate Oracle pt mine va fi doar un vis..urat :(

bafta multa si numai bine iti doresc!
mandea Luni, 7 Octombrie 2013
Bravo alu iti doresc mult succes in continuare si tot ce e mai bun!! Eu am fost acceptat pe inca un post in oracle :)). Nu spune ca va fi doar un vis urat, poate vei mai aplica altadata si lucrurile vor sta altfel :) !
alu Marti, 8 Octombrie 2013
pentru mandea : felicitari! ma bucur si iti doresc sa se concretizeze foarte repede :) numai bine si tie :)
Turta dulce Marti, 8 Octombrie 2013
Dragilor, despre Java Laad Generation Representative - post spanish english, stiti ceva?
Multumesc,
alexandra Marti, 8 Octombrie 2013
Imi poate oferi cineva detalii despre jobul de Business Development Consultant de la Oracle? salarii, echipa, management...etc. Am avut interviu cu HR`ul si urmeaza sa am si cu managerul de departament. Mentionez ca am aplicat la acest job prin aplicatia de pe site`ul oracle, seciunea cariere. Va multumesc!
monika Miercuri, 9 Octombrie 2013
Buna ziua,
ce stiti despre postul Oracle Database Support Specialist ?
Cum e atmosfera,cum sunt colegii, care ar fi media salariilor.
Multumesc
ynv Joi, 10 Octombrie 2013
Va stresati degeaba cu angajatul aici, sunt doar vise, cel mult poate angajeaza 1 din 100 pe bune. Am fost la 3 interviuri la aceasta mirifica firma, pt 3 posturi diferite in interval de 2 saptamani.
Primul post era unul care avea legatura cu finantele si in care scria clar 'high numerical skills required', foarte tare - 1. n-am dat nici un test de matematica nimic, cum anume iti dai seama de 'skillul' numeric ? 2. am dat testul cu 2 persoane care nu faceau parte din HR, si ce mi s-a parut foarte tare, e ca ambele mergeau ca robotii, la propriu, se opreau la curbe si isi schimbau directia .. m-am amuzat, credeam ca-s filmat. A ramas ca ma suna ... pauza.
Al 2-lea post era de fapt un internship, am fost .. trezit ? la 8 dimineata de o femeie panicata de la HR, sa vin rapid la interviu. bravo ma, la 8 se suna lumea ? si vrei interviu la 11 ? ajuns acolo, am discutat direct cu managerul, ca s-a facut rosu la fata cand i-am zis ce 'salariu' vreau, si aproape ca incepuse sa arunce cu actele prin birou, mai ca era sa ma ia la bataie. Am plecat cu un refuz clar.
Al 3-lea interviu a fost mai mult vrajeala, n-a fost deloc oficial/formal, aproape ca vorbeam cu persoana ca si cum as fi fost la o bere la terasa si nu am primit nici macar informatii despre job, a ramas ca o sa fiu contactat si de aceasta data, si desigur si de aceasta data nu am fost.

Aceste interviuri au avut loc acum 4 luni aprox.
mandea Joi, 10 Octombrie 2013
pentru monika:

Si eu aplicasem si am fost acceptat pe pozitia aia in aprilie si tin sa iti spun ca e cam problematica intrucat aprobarile vin extrem de greu din cauza unei perioade de "freez". Teoretic eu inca astept aprobarile alea si acuma dar practic m-am reorientat catre alt post din Oracle :).
Sper totusi sa nu patesti cum am patit eu cu pozitia aceea, iti doresc multa bafta!
alexandra Joi, 10 Octombrie 2013
de pozitia de Business Development Consultant imi poate spune cineva ceva ?
monika Vineri, 11 Octombrie 2013
Pentru mandea
Atunci oare de ce mai suna oamenii asa aiurea?
mandea Sambata, 12 Octombrie 2013
Asta ma intreb si eu dar nu cei din Romania fac regulile jocului....
monika Luni, 14 Octombrie 2013
Ok, ne poti spune ceva despre atmosfera din Oracle, cum sunt sefii , stii cumva cam ce salarii se ofera pentru un astfel de job?
Multumesc
mandea Luni, 14 Octombrie 2013
nu sunt inca angajat Oracle asa ca nu am ce sa iti spun. Eu astept aprobarile :)
cion Joi, 17 Octombrie 2013
@mandea : ne poti spune macar ce salarii se vehiculeaza in zona de db support specialist?
Ma gandesc si eu sa aplic, am ~ 4 exp in application/system administration, cu vreo 2 ani lucrati cu baza de date la nivel de SQL/PLSQL, si light administration.
Numai ca m-am ingrozit citind forumul asta:)
Alex Joi, 17 Octombrie 2013
Stie cineva de postul acesta ? Isv / Oem & Java Lead Generation ?