Forum despre Oracle Romania

Florina Duminica, 26 Ianuarie 2014
Se pare ca la tine lucrurile s-au desfasurat foarte repede. Dupa ce ai furnizat referintele...au fost verificate a 2-a zi, la mine nici dupa 1 saptamana si ceva nu au fost contactate referintele. Vad ca ai fost la medicina muncii dupa ce a fost ok cu referintele...oricum cred ca lucrurile merg diferit in functie de proiectul pe care ai ales sa aplici si de cat de mare nevoie este de oameni pe acel proiect. Am inteles si din alte surse ca aprobarea corporate dureaza ceva....
Sa inteleg ca la tine se asteapta ultima aprobare sa iti poata pune oferta in irecruitment?
La medicina muncii unde unde ai fost?
@florina Duminica, 26 Ianuarie 2014
la rx pulmonar eram nainte sa fiu verificate reverintele celalte erau dupa
Centrul Medical Medsana Cotroceni aici am facut toate
sti cum e pana acum sa misca totu destul de bine si sper ca incep pe 1 februarie dar pana nam nimic pe irecruitment....orcum am refuzat celealte oferte care erau mai bune salarial dar mi place compania oracle reverinte care am luat erau destul de bune despre cum sa lucreaza acolo si plus am vrut sa raman in Romania- ce sa fac daca aveti fete asa de dragute:)
@florina Marti, 28 Ianuarie 2014
gata mi a venit si accepted pe irecruitment dec mam registrat acolo pe 13 am primit confirmare azi pe 28 mi sa pare foarte rapid dec de luni incep la Oracle :) see you there
unul Marti, 28 Ianuarie 2014
@florina,felicitari, mult succes.
mandea Vineri, 31 Ianuarie 2014
Oracle rullz :)....cel putin pe partea tehnica e fain. Nu stiu pe restul...
Q Vineri, 31 Ianuarie 2014
Am o intrebare pentru cei care au fost recrutati sa lucreze intr-o limba straina. Eu sunt in proces de angajare, am oferit referintele, am fost la medicina muncii si am fost anuntata ca voi mai avea o discutie/interviu cu cineva din tara pentru care voi face suport.
Asa vi s-a intamplat si voua?
prufis Luni, 3 Februarie 2014
Senior Category Manager External Contractors are cineva ceva detalii, conditii, salarizare etc?
Multumesc
florina Luni, 3 Februarie 2014
salutare tuturor,

Am primit si eu oferta pe irecruitment si am si acceptat-o. Am fost programata la Medsana si o sa incep undeva la sf lunii februarie sau inceputul lui martie.

@unul - multumesc.
@mandea - "Oracle rullz :)....cel putin pe partea tehnica e fain" la ce echipa tehnica te referi?
@prufis - nu stiu nimic despre aceasta pozitie.
@florina Luni, 3 Februarie 2014
azi e prima zi a mea pana acum totu ok:)
am inteles ca dupa meditina munci si dupace ai acceptat pe irecruitment vi sa semnzezi contractu si poti sa incep....uitete pe irecruitment pe hartii care ai primit in una dintre ei e si data de cant incep....e sau 15 sau 1
Michal
florina Luni, 3 Februarie 2014
salutare din nou. Stiu exact cand incep dar nu vreau sa scriu aici sa nu se inteleaga despre cine este vorba.

Cum ti se pare prima zi de lucru, cum ti se pare mediul inconjurator, atmosfera echipei etc?

Multumesc.
michal Luni, 3 Februarie 2014
well cladire e nou dec totu ok numai drumu pana la ia e plin de zapada cam freu accesu, foarte spacios si lumina buna plus foarte cald nauntru nu ma simt ca e cineva foarte aprope nic foarte departe de mine. bucatarie foarte mulde caiuri de alegere apasi plus ce ma surprinde cola si fanta daca peste tot sa tai bani asta chiar o surpriza pentru mine.
laptop nou care fara sa semnzei nimic pot sa iau prima zi acasa-nam nevoie dar e surpriza placuta ca au incredere mi a placut foarte mult treaba asta
oameni foarte foarte relaxati mi au explicat totu mi au ajutat cu toate si astept toate parorile pentru toate siteru oracle acum
am intelesc ca incep cu niste cursuri munca mi sa pare coplicat dar logic dec nu cred ca duraza mult pana inveti si eu:)
ok vedem cum o fie la sfarsitu de quartal cant am inteles ca e stresant
daca vrei trimite mi mailu tau la 0733806779
nikita Luni, 3 Februarie 2014
Buna tuturor.
Vad foarte multe jouburi postate pe bestjobs.
Ce se intampla acolo, pleaca oamenii ?
erica Marti, 4 Februarie 2014
Buna
de ce spune toata lumea ca depart de renewal e cel mai prost? Ce se intampla acolo?
michal Marti, 4 Februarie 2014
@erica nu stiu sincer salari bune colegi ok si am inteles ca nu prea pleaca luma macar din echipa noastra
da ok sunt 2 zile aici dec poate ca o sa zic altceva dupa ceva timp
florina Marti, 4 Februarie 2014
Salutare michal,

Poti sa imi trimiti un mail la adresa florinaicr@yopmail.com.
Poti sa imi scrii in engleza. In romana vad ca scrii mai greu.
Alina Marti, 4 Februarie 2014
A fost cineva la interviu pentru Channel Alliance Consultant? Aveti idee care e nivelul salarial pt pozitia asta si ce presupune mai exact? Multumesc
Andreea Marti, 4 Februarie 2014

Am vazut ca ati mentionat anterior de posturile pe support pentru aplicatia JD Edwards. Cum vi se pare aceasta pozitie? Care este volumul de munca?

Multumesc anticipat.
hello Marti, 4 Februarie 2014
@Andreea nu vad unde s-a mentionat anterior despre acest post.Referitor la volumul de munca al JD Edwards-ului nu pot decat sa anticipez cat poate sa fie volumul de munca cu o aplicatie antica care rareori se mai foloseste . Cel mai plauzibil este un post create special pentru cineva care se pricepe la acest soft facut in 1977 :))
erica Miercuri, 5 Februarie 2014
@michal la ce departament esti? Daca poti sa zici :)
@erica Miercuri, 5 Februarie 2014
GRSC