Forum despre Oracle Romania

Marius Luni, 11 August 2014
Buna! Imi puteti spune cam cat se acorda pentru Credit & Collection Analyst pe limba straina?
john Joi, 14 August 2014
salut,
are cineva idee ce inseamna la oracle ca acum nu te-au ales, dar esti tinut in pipeline?
ms
Costel B Joi, 14 August 2014
Salut, am aplicat pentru un post de Global Service Desk Support si m-au sunat pentru interviu. In jurul carei sume se invarte salariul si ce presupune pozitia, aveti idee ? Descrierea mi se pare prea generala... Multumesc anticipat.
daniela Joi, 14 August 2014
buna! stie cineva cam cat ar fi salariul pentru jobul de junior budget analyst?
INfo Luni, 18 August 2014
@Costel B
Salut, daca ai fost deja la interviu te-as ruga sa lasi aici cateva informatii.
Din mai multe surse am auzit de un salariu de 2700+ dar nimic concret, pe langa asta ca activitate ai da un support pentru o raza mica de aplicatii majoritatea venind sub forma unui ticket, si ce e critical e-mail / phone.
abcd Marti, 19 August 2014
Buna! A fost cineva contactat pentru pozitia de JUNIOR SOFTWARE SUPPORT ENGINEER ?
Multumesc
Stonish Marti, 19 August 2014
Salutare, am fost contactat de cei de la Oracle pentru un post pe Senior Support Engineer - Platinum Implementation & Maintenance, ma poate ajuta si pe mine cineva cu ceva detalii mai de la sursa sa zic asa?
Ex: la ce bani sa ma astept, ce cunostinte tehnice ar trebui sa am, program, cum ar trebui sa abordez mai bine situatia pe timpul interviurilor, orice detaliu ar fi binevenit.
Multumesc
JohnyM Marti, 19 August 2014
Salut people,

Am citit comentariile din ce vad situatia cu avansarile si maririle salariale sunt uniforme in industria IT, as vrea totusi sa va intreb pentru o pozitie de Business Analyst, mentionez am experieta pe o pozitie similara 1 an si 9 luni intr-o companie multinationala din aceeasi industrie, as vrea sa stiu daca angajarea se face pe Oracle sau prin firme de recrutare, daca este pe perioada determinata sau nedeterminata si in principal daca salariul pentru lb engleza poate atinge 3000 ron?
Un alt aspect care m-ar interesa ar fi daca exista doar pozitia de business analyst independent de experienta sau e junior, mid, senior... Experienced sau whatever alt grad intern?
Costel B Joi, 21 August 2014
@INfo: a fost un interviu telefonic ca sa vada cum stau cu engleza si ce bani vreau. Nimic de genul daca am intrebari sau altceva. Ideea e ca raspunsul il primesc in maxim doua saptamani, daca il mai primesc. Am cerut peste 5000 de lei.
Mimi Joi, 21 August 2014

Are cineva idee ce se da la testul tehnic la interviu?
andreea Vineri, 22 August 2014
buna,
are cineva idee ce se intampla la open market model payment la departamentull worldwide alliances and channels
multumesc
Alex6+ Vineri, 22 August 2014
Hello. Aveti idee cam la cat se ridica salariul pentru Global Service Desk support analyst? Urmeaza sa am un interviu si as fi interesat de acest "detaliu" :)
Costel B Miercuri, 27 August 2014
@Alex6+: Poate citesti si tu ce au scris altii, inainte sa pui intrebari, asta daca chiar te intereseaza ;)
asdfg Joi, 28 August 2014
Salut! Am fost contactata pt un post de Presales Consultant (SOA/BPM) pt EMEA.
Poate sa-mi dea cineva cateva hinturi legate de salariu, atmosfera, sefi, colegi etc?
next oracle employer Joi, 28 August 2014

imi puteti spune range-ul salarial pentru Human Language Technologist/Linguist?
Experienta 5+.
HIHI Miercuri, 3 Septembrie 2014
Imi puteti spune ce salariu se plateste pentru postul ''Back Office Specialist'' ? Este cu limba engleza. Sare de 3000 RON?Merci!
lia Miercuri, 3 Septembrie 2014
Si eu as dori sa stiu cate ceva despre postul de "Back Office Specialist". Imi vine greu sa cred ca salariul ar ajunge la 3000 RON totusi...
HIHI Miercuri, 3 Septembrie 2014
Ti se pare mult sau cum?depinde ce experienta ai,eu am fost recrutata si am mai bine de 2ani experienta,atat pe limba engleza,cat si pe alte 3.Momentan castig 3000,ar fi aberant si sa ma abordeze,asta daca nu cumva ofera ceva solid pe langa si nu ma refer la asigurarea medicala privata oferita deja de toti.
lia Joi, 4 Septembrie 2014
Mi se pare mult avand in vedere cerintele postului. Am fost si eu abordata pentru acest post iar salariul nu difera mult fata ce ofera alte companii pe posturi de limba engleza in prezent.
HIHI Vineri, 5 Septembrie 2014
Sa inteleg ca ai ajuns la discutiile referitoare la partea salariala? E sigur? Despre ce suma de bani vorbim?