Forum despre Oracle Romania

nickname Sambata, 25 August 2012
N-ai decat! Intreaba-te! Cand o sa te "trezesti" o sa realizezi ca atat tu, eu....cat si multe, multe alte persoane......sunt in aceasta situatie! Toate bune!
Charlie_13 Sambata, 25 August 2012
@nickname
Ai alternativa?
Novice Miercuri, 29 August 2012
Buna ziua,

As vrea, in limita timpului dvs. sa-mi spuneti si mie cam cum decurge interviul: cat de greu este, in ce limba se vorbeste/sustine, cam cum se stabileste/negociaza salariul.
Totodata v-as ruga daca se poate si stie cineva de ceva detalii pentru job-urile:
IRT Tester
BID Analyst
Hardware Presales Consultant

Multumesc mult, orice amanunt pentru mine conteaza.
O zi buna.
As incerca... Miercuri, 29 August 2012
Cat de exigenti sunt la interviu ? Interviul in ce consta ? Se da vreun test grila ceva ?
Salariul cum se negociaza ?...tin cont de cat ai avut inainte la job-ul anterior sau...
Multumesc.
m2 Miercuri, 29 August 2012
daca ar fi sa alegeti intre oracle si microsoft ce ati alege?
andra Joi, 30 August 2012
microsoft , pentru ca exista sanse reale de avansare si exista si mariri de salariu anuale. la oracle nu vezi asta, cu ce salariu intri cu ala iesi.
turist de ocazie Joi, 30 August 2012

unii ati luat-o razna pe aici ...salarii de 1000 de euro la contracte? sigur v-a mintit cine v-a zis...
si pentru cei care nu primesc raspuns...nu pierdeti timpu' pe oracle, continuati-va viata

Claudia Vineri, 31 August 2012
IRT Tester ?...aveti idee despre cam ce se cere la interviu, salarizare, etc. ?
AMT Marti, 4 Septembrie 2012
tocmai ce am ales Oracle. sper sa nu fi facut o alegere gresita ca nu stiu ce va fac :)))))
@Novice Miercuri, 5 Septembrie 2012
Bid analyst - trebuie stii sa coordonezi licitatii si sa lucrezi in echipe virtuale
Hw presales - faci suport pt oraganizatia de HW Sales. Trebuie sa stii produse HW - multi vin de la HP pe posturile astea
Cat despre nivelul de salarizare, atmosfera, managerii si colegii, depinde de pretentiile fiecaruia.
P.S. Se dau bonuri btw.
Nina Joi, 6 Septembrie 2012
Ceva detalii despre job-ul IRT Tester se poate ?
In ce consta job-ul, ce trebuie facut...la onterviu cam pe ce se pune accentul ?
Multumesc.
FlorinaC Vineri, 7 Septembrie 2012

:) Dragilor, eu lucrez in oracle de peste 4 ani si interactionez cu foarte multe dep pentru ca asa imi cere job-ul. Salariile nu sunt mari, sunt foarte mari pe sales si tehinc, deci daca aveti dorinte in aceste arii, go for it! In rest, veti ramane surprinsi, salariile sunt foarte mici. Nu se negociaza nimic, Oracle primeste mii de CV-uri zilnic, NU NEGOCIAZA, iti da salariul pe care il are bugetat, in caz ca refuzi, trec la urmatorul, la noi in dep. am refuzat un om care voia cu 100 RON mai mult decat aveam buget. Si mai importanta de stiut, NU SE PROMOVEAZA oameni repede, eu am fost promovata de-abia de 1 an, intai cu functia, apoi cu putin la salariu. As pleca cu cea mai mare placere de aici, maine, daca piata nu ar fi asa cum este. Asadar, fara sperante false, Oracle, ca toate celelalte mari corporatii, exploateaza forta de munca din Ro, forta de munca vazuta de ei (ma refer la Oracle US) low-cost, forta de munca ieftina. Daca sunteti oameni capabili si va doriti o cariera in adevaratul sens al cuvantului,incercati la firmele mai mici. Aceasta ar fi sugestia mea! Succes!

turist de ocazie Vineri, 7 Septembrie 2012

sunt salarii mai mari ca la indieni. e un punct bun de plecare in cariera. se da abonament ieftin la world class.

nesimtirea maxima la oracle e in privinta interviurilor si a perioadelor imense care trec pana sa primesti un raspuns ...complet cretin daca avem in vedere ce produce oracle: soft nu literatura!

alexandra01 Vineri, 7 Septembrie 2012
ericsson vs oracle ?!?
laurentiu Sambata, 8 Septembrie 2012
daca ai oferte de la amandoua sunt sigur ca nu sunt egale, oracle plateste mai bine. in fine, acum depinde si de pozitie si daca e cu limba straina. eu as alege oracle (plus ca nu e la mama naibii ca ericsson :))) succesuri ;)
Lina Joi, 13 Septembrie 2012
Stie cineva ce pozitii sunt pe Procurement si pe ce limbi si pe ce bani?
Moon Sambata, 15 Septembrie 2012

Mare dreptate a avut cine a zis ca pe Oracle ii doare undeva de raspunsuri, feedbackuri si persoane. Cica indiferent de feedback, il primesc, asa au zis cele 4 persoane cu care am vorbit. L-am primit doar cerandu-l pe mail, ca sa nu ma tina incurcata asteptandu-i. Raspunsul? De o nesimtire crasa: "We would like to thank you for your patience in waiting the update."

jojo Joi, 27 Septembrie 2012
Am salariu de aprox 3000 lei NET, pe Renewals contracte , limba rara.
Salariul nu ti se mareste, ei te aburesc mai mult cu acel bonus de performanta (daca se atinge targetul la nivel de regiune),un fel de morcovul magarului, si fac ei cumva ca la sfarsit de an sa para de neatins. Munca multa, se schimba managerii precum hainele, se fac ca ploua si ti aloca din ce in ce mai multe contracte pe gat.
Managementul este dezinteresat de aspectele reale si de preocuparile angajatilor... Daca as prinde o oferta mai buna as pleca de aici fara parere de rau. Pentru 1 an, max 2 merita sa ramai, dar in rest nu este ceva de viitor.
claudiu Joi, 4 Octombrie 2012
pe germana finance cam cat se plateste in oracle?
sporty Miercuri, 10 Octombrie 2012
pentru pozitia de fusion crm business analyst ma poate ajuta cineva cu cateva detalii + eventual cam ce nivel salarial exista?
multumesc anticipat!