Forum despre Orange Romania

eu Marti, 12 Noiembrie 2013
A fost cineva la interviu pentru postul de Payroll Specialist?S-a finalizat recrutarea?Stiti ceva?
bgd Joi, 21 Noiembrie 2013
Si eu am participat la 2 interviuri pentru Sales Representative, unul intr-un maagazin si unul la unul din sediile centrale.

Primul a fost usurel, al doilea nu prea. La cel de-al doile interviu am discutat mai mult despre locul de munca anterior, iar restul intrebarilor au fost oarecum ciudate si cred ca nu ar exista un raspuns exact. Exemplu : Cum castigi increderea unui client Orange care este muncitor ? Unde a trebuit sa raspund cu cel putin cateva fraze.

TIN SA PRECIZEZ CA IN TIMPUL INTERVIULUI NU AM PRIMIT NICIUN FEEDBACK, niciun zambet. nimic nimic. Au fost stane de piatra, motiv pt care nu imi dau seama daca totul a decurs bine sau nu.

Au trecut cateva zile si nu am primit raspuns.

Va urez multa bafta
alin Sambata, 23 Noiembrie 2013
Salut Vali
La interval de aproximativ o sapt m au sunat pt interviu, am fost si la al treilea, si am fost acceptat, recunosc ca nu au fost usoare ultimele doua interviuri, pt al treilea interviu mi au dat raspunsul in 3 zile!
Mi au dat cateva zile e gandire, daca accept sau nu! Cam asta este tot! Va doresc bafta la toti! :)
cata11 Marti, 26 Noiembrie 2013
salut,
ma poate ajuta cineva cu detalii pt postul Change Engineer, interviu, test, salariu??
an Joi, 28 Noiembrie 2013
2500 + bonuri, fara test, interviu jumate in engleza
cata11 Joi, 28 Noiembrie 2013
salut,
@an - am cerut 3000, deci inseamna k nu ma mai cheama :))
Violena Marti, 3 Decembrie 2013
M-au sunat si pe mine pt un interviu pe sales reprezentative la Orange- Baia Mare. Tipa parea foarte draguta la telefon si mi-a zis ceva de genul:" o poveste scurta de 10-15 minute". Acum sunt curioasa ce o sa se intample si cum o sa se intample.
interviu Miercuri, 4 Decembrie 2013
salut, violena ai fost la interviu? daca da, cum a fost? ai primit feedback?
Catalina Vineri, 13 Decembrie 2013
Ca si buyer aveti idee de salarii? Multumesc.
cata Vineri, 13 Decembrie 2013
salut, pt buyer aveti idee de salarii?
Joker Vineri, 27 Decembrie 2013
Lucrez in Orange din 2005 si pot sa va spun ca este un loc de munca super tare - o companie in care se incurajeaza performanta si ai toate sansele sa promovezi - apar o gramada de joburi in intern si poti merge in ce directie vrei - plus ca poti merge sa vezi cum e jobul in ce departament vrei tu.
nu vreau sa jignesc pe nimeni, poate au fost situatii punctuale, insa nu vad daca iti faci treaba super ok cum ai putea sa nu fi multumit de Orange. Se plateste peste tot ce ofera piata telecom in momentul de fata. cat priveste leasingul - asta e viata, asa se angajaeaza mai nou peste tot. nu e placut dar este realitatea.
eu Miercuri, 8 Ianuarie 2014
Salariile alea de sus..sunt fictive. Nu are Orange-ul asa salarii! EVER! Sau poate raportul de comisionare e ca al celor de la La Fantana. Iti dau salar de 860 euro, din care tot scazi taxe si impozite (chirie masina, uzura masina la km, birotica, benzina, telefon, etc) si ajungi sa castigi intr-o luna buna undeva la 1400 ron.
Cineva Joi, 9 Ianuarie 2014
Buna Adela, am o intrebare, exista posibilitatea de a castiga si mai mult de 2000 lei net in cadrul departamentului de retentie?

Ms.
eucelalalt Miercuri, 15 Ianuarie 2014
*eu, care salarii?
860 de euro poti scoate in orange daca lucrezi in development sau marketing ;)
*cineva, se scotea inainte si mai mult de 2000 de lei in retentie pe voce. Insa acum au pus o regula ca daca nu faci luna asta targetul dar il faci luna viitoare, nu mai primesti comision. Trebuie sa ai doua luni la rand targetul facut. A inceput sa se cam imputa treaba prin retention.
xulescu Joi, 16 Ianuarie 2014
salut. cam care este salariu pentru un post de CRM Systems Monitoring Specialist in cadrul orange?orientativ, mi s-a parut foarte Ok jobul si cerintele lui, n-as vrea sa cer peste si sa nu ma angajeze din cauza banilor.

multumesc anticipat!
Lucas Luni, 20 Ianuarie 2014
ofera 1500 EUR net pt postul de Middleware Infrastructure Engineer ?
Erika Marti, 28 Ianuarie 2014
Buna,va rog daca ma puti ajuta cu o adresa de e-mail unde sa depun un CV pentru postul de Sales Representative in cadrul companiei Orange in judetul Cluj am aplicat pe Bestjobs dar tot nevizualizat apare.
Multumesc
Cel-de-jos Joi, 30 Ianuarie 2014
Salut. Am fost la primul interviu pe postul de Sales Representative in Shop. Am fost chemat si la al 2-lea, si acum astept.. Stiti cumva in cat timp ma anunta daca voi fi selectat pentru al 3-lea interviu? Sau daca nu voi fi selectat, ma anunta totusi?
Multumesc.
:) Sambata, 1 Februarie 2014
salut. "Cel-de-jos"...in shop, unde? in cluj ? daca da, tin sa te anunt ca te vor anunta pana la sfarsitul saptamanii viitoare si daca nu, sa nu te astepti sa te sune :) multa bafta ! :)
Cel-de-jos Sambata, 1 Februarie 2014
Salut ':)'! In shop in Cluj. Multumesc de informatii. Mai mult de o saptamana nu voi astepta, dar macar vreau sa ma sune si daca nu voi fi ales. Multumesc.