Forum despre Orange Romania

lore Sambata, 31 Mai 2014
Mely, am prieteni trecuti prin portocala carora li s-a bagat cardul BRD pe gat - pe sistem il vrei bine, nu , bye bye. Si nu e singura multinationala care are practici de genul asta.Intre timp au plecat la mai bine prin alte parti - si NU, nu au recomandat prietenilor. Eu sper sa reusesti sa scapi de BRD. Si ai grija cum negociezi cu ei. Promisiunile sunt "zero" contractul e lege.
sth Duminica, 1 Iunie 2014
Post SR IN Shop-uri mari- 1400-1600 net +sambete+bonuri+bonusuri(1500-3000, poti ajunge si la mai mult dar destul de greu), deci total lunar 3000-3500 daca esti mediu. reducere 135 eur/an la un tel +2 abonamente unul de 100 unul de 12 si ceva asig medicala privata.
SR in shop mic-bonus cam la jumate poate mai putin.
CCR. 1200-1400+bonuri+bonusuri(100-500 lei- cam asta e range-ul, oricum pentru 500 trebuie sa vinzi la accesorii ca nebunu`/a ;)).
Stres mult in shop-uri mari, in special datorita traficului mare de clienti(dintre care o mare parte nu foarte prietenosi si intelgienti). Presiune(depinde de shop manager daca be constructiva sau enervanta, dar oarecum indreptatita pentru ca bonusul fiecaruia depinde si de realizarile shopului ca echipa completa) daca nu iti faci targetul care e destul de mare dar realizabil in cele mai multe luni.
Colegi de cele mai multe ori tineri/faini(inclusivi manageri). Activitatea cum am zis solicitanta, vanzarea trebuie sa o fortezi usor ;). Daca o fortezi mult castigi sau daca esti guru al vanzarilor castigi bonusurile de 3000+ de care ziceam. :).
Multa bafta celor care vor sa se angajeze.
BI Luni, 2 Iunie 2014
Salut , au un post de Bussines Analyst , stie cineva ceva?
Simo Luni, 2 Iunie 2014
Toate posturile valabile sunt pe best jobs , dai la search orange ! si iti arata din toata tara ce au disponibil , au multe posturi pe IT ! salut si bafta
Cris Marti, 3 Iunie 2014
Multumim "" sth"",cea mai clara imagine despre atmosfera/salarii dintre toate postarile:)
Qestion Miercuri, 4 Iunie 2014
Imi poate spune careva cum stau lucrurile in momentul de fata la CCR Orange Timisoara ?mersi mult
Adri Joi, 5 Iunie 2014
Am aplicat si eu pentru Credit and Collection Analyst dar nu pe bestjob, ,nu a fost nimeni contactat daca nu a aplicat de pe bestjob
qst Miercuri, 11 Iunie 2014
a mai fost sunat cineva dupa al treilea interviu? dupa ce perioada?
Ang Vineri, 13 Iunie 2014
Pt CCR , oferta e destul de buna lejer peste 1200 si bonuri de masa , multe benficii , si orar bun , weekend liber in shopuri . pt ccr doar 2 interviuri , timp de asteptare o luna
Cris Luni, 23 Iunie 2014
CCR -ul nu lucreaza sambetele?
flory Marti, 24 Iunie 2014
Buna,am si eu o nelamurire.De luni as incepe jobul la Orange ca mobile data executive si ar fi un contract pe 6 luni.Stiti cumva ce se intampla daca plec inainte de 6 luni?Daca ...
Cris Sambata, 28 Iunie 2014
S-au facut interviuri pt shop-ul din Baia Mare.. stie cineva daca au ales pe cineva ,daca s-a ocupat postul? ms
ioana Duminica, 29 Iunie 2014
la contractele pe durata determinata de obicei nu exista perioada de preaviz deci poti pleca oricand
miki Joi, 24 Iulie 2014
Am fost si eu sunata pentru primul interviu Brasov pt postul de consilier vanzarii la Orange EuroGSM, cred ca magazinul se afla pe Republicii, zona centrala Brasov .Am si eu o ...
ina Vineri, 25 Iulie 2014
stie cineva salariul de la orange telesales pipera?
anda Luni, 28 Iulie 2014
@ina salariul este 1200 lei
Iulia Joi, 4 Septembrie 2014
Am fost la interviu pentru practica Orange First Step. Aceasta practica tine 1 luna si nu este platita.Interviul a fost foarte usor: este unul de grup, ti se pun tot felul de ...
Alex Joi, 18 Septembrie 2014
Stie cineva cam care ar fi salariul pentru Cash Collection Representative ?Ms,
raluca1987 Sambata, 20 Septembrie 2014
Salut, imi poate spune cineva in ce consta cel de al 3-lea interviu pt postul de sales representative in Orange Shop si aprox. care este salariul? Multumesc
alexandru Sambata, 20 Septembrie 2014
Salut, poate cineva oferi detaliireferitor la pozitia technical buyer, conditii, mediu de lucru etc precum si o gama de salarizare? Multumesc