Forum despre OTI Distribution

ADMIN - undelucram.ro Luni, 29 Aprilie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma OTI Distribution, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de OTI Distribution.

Alex Joi, 7 Noiembrie 2013
Operator facturare : 10 mil + bonuri de masa + comision...Program de la 8.30-18.00 si MARE ATENTIE ! Suna la locul de munca actual ! Pe mine m`a costat locul de munca aceasta interventie a lor, seful meu s-a ofuscat si m-a dat afara ;) ...
wow Joi, 7 Noiembrie 2013
ce creaturi.... n-am mai pomenit pana acum
comision ? Vineri, 30 Mai 2014
Nu am mai auzit, operator facturare sa primeasca comision, interesant.
one man Marti, 3 Iunie 2014
Cum pot face sa lucrez la Oti ca sofer?Mi-as dori tare mult,am avut ocazia acum 2-3 ani.Asta e.A lucrat cineva acolo?Imi pute-ti spune cate ceva?Multumesc
deyu Marti, 22 Iulie 2014
Pai salariul ala (mai bine zis bani de buzunar) e mai mare decat al agentilor, care era vreo 7 si comision (pana la 3% parca si in functie de produse etc.). Suna multi la ultimul locul de munca dar asta dupa ce sunt de acord sa colaboreze cu tine si iti dai si tu acordul. Sa suni la locul de munca actual inainte sa anunti omul despre decizie mi se pare nesimtire pt ca ii faci probleme. Si daca suna mai multe firme deja l-a terminat.
Andrei Luni, 4 August 2014

Pentru agent comercial aveti 2 interviuri. Unul cu asistenta si inca unul cu managerul. Comisioanele sunt pe tipuri de produse vandute dar in mare parte sunt sub 2% comision pentru tine. Alergi de nebun prin orase cu masina lor si nu stii cand ajungi acasa.. Sediul din Bucuresti e o camaruta de 20mp in care au pus 2 pereti si o usa pentru biroul managerului si mai sunt vreo 3-4 birouri pe langa pentru secretara si inca 2 tipe, si niste tablouri dragute pe pereti cu imagini din orase din afara. Nu va asteptati sa intrati la timp ci chiar puteti astepta si jumatate de ora pana scapa de cel din inaintea ta. Ai multe griji si stres pentru 700 lei si amaratele alea de comisioane. Pentru comisioane ai un anumit target, trebuie sa implinesti 5 conditii printre care clienti noi, vanzari de x si tot asa.
Greselile lor nu le voi enumera pentru ca nu vreau sa le rezolve. :)
Pe scurt, stati acasa!

one man Joi, 7 August 2014
Salut,cat castiga un sofer la Oti?Cum este colectivul?Multumesc
eu Vineri, 19 Decembrie 2014

Am fost la un interviu si exprimarea tipei care tinea interviurile erau de genul: ''Nu sta nimeni cu sula in coastele tale" etc.....serios?asa exprimare?!!!pentru o persoana pe care o cunosti prima data.

kriss Miercuri, 29 Iulie 2015
Buna! Eu am participat la ambele interviuri pentru agent de vanzari si acum astept un raspuns.La interviul cu managerul am prins toata echipa la birou, sunt peste 10 agenti si inca mai cauta.... Sper sa fiu selectata, revin cu comentariu imediat ce aflu.Ce nu mi s-a parut ok a fost ca dupa primul interviu mi s-a spus ca daca nu sunt selectata, nu ma anunta...bine, iti zic ei in ce perioada ar trebui sa astepti telefonul lor.macar bine ca stii cand sa astepti:)))
Ca si echipa...sunt toti tineri. La interviuri m-am simtit in largul meu, tipa de acolo, cu care cred ca sunt de-o seama, a fost foarte deschisa si nu cred ca ar folosi expresia de mai sus :))))) cel putin cu mine nu a facut-o.Iar managerul...tot tanar si de treaba.
A mai fost cineva la interviu sau poate chiar angajat?????
dencuandrei Marti, 31 Ianuarie 2017

Nu merita sa pierdetiti timpul cu ei, aveti salariu minim pe economie vei munci 10 ore pe saptamana