Forum despre OTP Bank Romania

Alex Vineri, 22 August 2014
Am fost chemat la un interviu pentru postul Consilier credite -OTP Advisors . La ce ar trebui sa ma astept? Exista salariu' fix sau doar "pachet salarial corelat cu bonusuri din vanzari" ?
Ralu Sambata, 30 August 2014
Buna, salariile in sucursale pentru un ofiter clienti cam cat ar fi ? M-au acceptat dar trebuie sa stau 3 saptamani fara plata cum ar fi o practica deoarece nu am experienta, dupa imi da oferta, este ceva sigur ca dupa acel training voi fi angajata?
Zoltan Miercuri, 10 Septembrie 2014

OTP plateste bine, dar nu este cel mai placut mediu de lucru.
Target-urile nu sunt in concordanta cu potentialul real al bancii.
Pricing-ul este de banca mica ce isi doreste clienti mici.
Se merge pe ideea de a da costuri mari la prima oferta pentru a avea de unde negocia, Problema e ca nici la negociere nu prea ai ce face... pentru ca, oricum, banca are costuri mari.
Procesele interne sunt aproape haotice.
Personalul din centrala nu intelege ce se intampla in realitate in sucursale.
Posturile mici din provincie se obtin in general daca stii pe cineva de acolo.
In ultima vreme multi oameni au plecat, chiar si din proprie initiativa si fara sa fi primit oferta de la alt angajator.
Managerii gandesc la scara mica, in cele mai mici detalii, organizatia in sine are o pasiune deosebita din a evalua performanta individuala pana in cele mai mici detalii.
Se pune accent pe rezultate cat mai mari pe termen cat mai scurt...
Dar, repet... plateste bine... si daca esti ungur te angajeaza cu prioritate chiar si daca esti mai putin capabil

anamaria Marti, 16 Septembrie 2014
Buna ziua,
am fost chemata la interviu pt Consultant Vanzari Directe la OTP ADVISORS.
Aveti idee daca exista parte fiza?
mixi Miercuri, 22 Octombrie 2014
ceva informatii despre consilier la otp advisors aveti??
antonio Miercuri, 22 Octombrie 2014
mixi ,

salariul ii intre 800 si 1400 lei net/luna !
cineva Marti, 18 Noiembrie 2014
Buna tuturor! Despre postul de multifunctional advisor ce puteti sa-mi spuneti? La partea financiara ma refer ( fara experienta). Am citit comentariile voastre, insa am zis totusi sa intreb :)
cemile Joi, 14 Ianuarie 2016
pentru postul de Junior Relationship manager imi poate spune cineva cam ce salarii sunt ?(pt bucuresti) si daca ma duc la un interviu, eu neavand experienta in domeniu,doar studii economice cam ce salariu credeti ca pot cere? si cam ce face un junior relationship manager? ce atributii are? am citit la ei pe site, dar deobiceai auzeam ca intotdeauna preiei si alte atributii...si inca o intrebare..in ce consta trainingul de la inceput? te invata calumea? sau doar iti da mapa in mana `ia si citeste` si aia e..