Forum despre Otto Curier (Otto Expeditii)

fost ottoman Miercuri, 9 Iulie 2014

am avut si eu nesansa de a lucra la aceasta firma ,am 4 copii si astept banii pe chirie,se pare ca nu o sa-i mai vad.

elvira Miercuri, 9 Iulie 2014
dumnezeu le da la fiecare dupa sufletul lui,indiferent cati bani ai Dumnezeu are grija si roata se invarte, s-a muncit cate 12 ore pe zi si oamenii au fost platiti prost ca sa se faca economie sa ne mearga mai bine si uite unde s-a ajuns.
dnk Vineri, 11 Iulie 2014

Haideti sa ne unim, sa gasim un avocat si sa ne cerem drepturile.

gelu Vineri, 18 Iulie 2014
Buna seara,eu sunt in totalitate de acord cu ce s-a intamplat la otto,dar trebuie sa recunoastem ca este numai vina noastra,trebuia sa incepem sa ne spunem ofurile,in unanimitate,cu mult inainte sa se intample acesyt lucru,dar nu exista unitate,multa minciuna si parsivitate am observat in acest colectiv,foarte multe caprite......ok,se doreste actionarea in instanta?pai hai...ce mai asteptam?eu am inceput niste demersuri...evaziunea fiscala este in floare acolo....stiti fb acele contracte pe masinile personale....,astept decizii.
anonim Marti, 12 August 2014
Ne vom organiza daca va fi cazul, si aici vorbesc pentru cei care au curaj sa faca asta, asteptam data limita de 15.08 cum a stabilit dna Carmina de altfel si apoi vom contacta un avocat pentru a recupera si ultimul banut.
dodo Marti, 12 August 2014
De ce nu am avea curaj? Ca de pierdut nu prea mai avem ce pierde,sau exista vre-un motiv pentru care ar trebui sa ne temem?
dinu Miercuri, 20 August 2014
salutare pagubiti ai otto curier noi suntem din brasov si pe data de 20 august mergem la bucuresti .daca nu se rezolva nimic noi ne adunam cu totii si facem o plangere penala pentru inselaciune si pentru fecuperafea banilor restanti. cei care aveti contracte de chirie daca nu a-ti incheiat contractul nu acceptati nimic. contractele curg in continuare si sunt obligati sa le plateasca la zi in urma unei hotarari judecatoresti. pentru mai multe detalii ppt fi sunat pe nr 0765217573. daca suntem uniti facem ceva. cine nu isi vrea banii sa taca. haideti maine peste ei. daca suntem mai multi nu au ce sa ne faca. trebuie sa plateasca. maine la 8 30 plecam cei din brasov. poate ne vedem mai multi. va asteptam
l
dinu Miercuri, 20 August 2014
am fost la bucuresti la sediu si am vorbit cu conducerea. se face tot posibilul pentru rezolvarea situatiei.incercati sa luati legatura cu ei si sa vorbiti. prin dialog vad ca se pot rrzolva multe. nu sunt imposibili si chiar se poate discuta cu ei. de luni se incep sa se mai faca plati in functie de incasari.
cret Miercuri, 20 August 2014
ce platiti colegule ce plati cine crezi ca mai plateste facturi la otto ??? asta cred ca ii tapa pe fata
naspa Joi, 21 August 2014
Tu crezi in dialog? Eu cred in fapte...De la a zice si pana la a face e cale lunga. Ptr mine oamenii seriosi sunt seriosi, iar neseriosi...logic neseriosi. Daca erau de cuvant nu s-ar fi ajuns la ordine judecatoresti. Ar fi trebuit sa plateasca la timp, ptr ca aveau bani, dar angajatii...mai precis prostii care i-au ajutat sa se ridice...nu au contat. De ce crezi ca ar conta acum? Eu voi face tot posibilul sa imi recuperez banii, desi sunt slabe sanse. Vom trai si vom vedea.
Sunt curios daca iti vei recupera toti banii restanti.
necunoscut Joi, 21 August 2014
stati linistiti dragi colegi, bani nu vom mai vedea,eventual doar CIM-urile,chiriile nici vorba. Daca vroiau sa ne dea banii, nii dadeau. Doar au incasat o caruta de bani de la Cargus.
georgian Vineri, 22 August 2014
eu cred ca pe cale amiabila nu se mai poate rezolva nimic /in zilele urmatoare voi crea o platforma unde sa ne putem organiza. pentru cei interesati si seriosi
necunoscut Joi, 28 August 2014
georgian, sa ne anunti te rog si pe noi cand ceezi acea platforma
Lee Vineri, 29 August 2014
Georgian, si eu astept organizarea unei platforme. Multumesc
Dan Miercuri, 3 Septembrie 2014
Voua v-a mai pus ceva bani?
fost otoman Joi, 4 Septembrie 2014
Acum vin cu motive ca au disparut bani si colete si trebuie sa acopere gaurile....
dnk Joi, 4 Septembrie 2014
Georgian,
Anunta-ne si pe noi cand creezi platforma, si lasa si un nr telefon. In acel moment voi lua legatura cu toti pagubitii din zona mea pentru sustinere,
Bafta tuturor !
noname Miercuri, 17 Septembrie 2014
Ati mai recuperat ceva? Ati mai rezolvat ceva?
Eu personal am reusit sa imi recuperez banii din urma mai putin cei pe luna iulie.
daniel Miercuri, 24 Septembrie 2014
salut,si eu sunt pagubit de otto.as vrea sa stiu daca se face vreo actiune asupra lor ...eu personal mai am de recuperat bani de pe mai,iunie,iulie
eu Luni, 29 Septembrie 2014
Mai stie cineva ceva de oamenii astia care au condus Otto? parca au disparut de pe fata pamantului....cum as putea sa mai dau de ei, poate sa mai discut de banii datorati?inca mai sper sa mai recuperez ceva...