Forum despre Pacific Capital

ADMIN - undelucram.ro Joi, 11 Iulie 2013
Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Pacific Capital, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Pacific Capital.

lossanne Marti, 16 Iulie 2013

In primul rand tin sa precizez pt cei ce sun chemati la interviu de PACIFIC CAPITAL, ca nu exista salariu la firma aceasta, totul se plateste in functie de "intalniri". Dupa ce ca e un job la care iti iei numai injuraturi de la cei pe care ii suni, ai pauza din 2 in 2 ore, chiar daca faci pe tine poti sa faci linistit, ca pe ei nu-i intereseaza, trebuie sa vb intruna la tel....Dubiosi.

EU Marti, 13 August 2013
Mersi Iossanne pentru dezvaluirea data, am fost sunat pentru un interviu la PACIFIC CAPITAL, am verificat saitul care e praf si apoi si tipa care mi-a trimis adresa de contact in forma de harta cu un indicativ si fara a scrie adresa, eu sper ca cei ce vor sa lucreze la ei sa ia in considerare spusele tale
Denisa Luni, 14 Octombrie 2013
Si eu am fost sunata de ei azi si dupa ce am citit acest comentariu nu o sa ma mai duc. Va multumesc ca ati scris pe forum. Am fost sunata si de cei de la Agis Computer dar din pacate nu stiu daca ei sunt seriosi. Stie cineva ceva de ei? Va multumesc anticipat.
Cristina Luni, 14 Octombrie 2013
Am fost si eu sunata de ei azi, am fost chemata pe un post de functionar administrativ....asta e titlul job-ului, in schimb la descriere, jobul se refera la telemarketing, practic un fel de call center unde trebuie sa vinzi serviciile. Dupa ce am citit ca nu exista salariu la ei, am decis sa nu ma mai duc maine la interviu.
Denisa Marti, 15 Octombrie 2013
Nici eu nu am mai fost tot din acest motiv :)
Cristina Marti, 15 Octombrie 2013
Tu ai anuntat ca nu te mai prezinti la interviu, sau le-ai tras teapa de tot? :)
Ana Marti, 22 Octombrie 2013
Eu am saptamana asta interviu, iar postul e de Personal Administrator si la descriere scrie tot telemarketing. Citind acum aceste lucruri usor negative nu imi vine sa ma mai duc. Cum adica nu te platesc?Ma gandesc sa-i sun sa le spun direct ce reputatie au. Ce parere aveti?
ANAHI Marti, 29 Octombrie 2013
sI EU AM LUCRAT LA pACIFIC CAPITAL , si intraadevar nu este sal fix numai pe baza intalnirilor, nu recomand acest job fff stresant, poate numai in cazul studentilor.
tREBUIE SA VB TOT TIMPUL L TEL, DC INTARZIE O SEC IMEDIAT TI S FACE OBSERVATIE, NU AI VOIE SA FACI NIMIC DECAT SA VB L TEL.
Adrian Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Am fost suficient de "flexibil" incat sa lucrez timp de doua saptamani, spre sfarsitul verii, la Pacific Capital pe sistemul "ce nu te doboara te face mai puternic".
Este o filiala a Global Markets, companie bulgareasca ce se ocupa cu tranzactionari pe bursa americana. Practic, tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti la telefon in continuu pana cand ti se face rau, scopul fiind acela de a aduce oameni la intalniri. Primesti bani pe intalniri timp de o luna, iar dupa aceea numai din comisioanele obtinute de pe urma tranzactiilor. Iti promit marea cu sarea, dar cel mai mare "salariu" distribuit a fost de 1000 de lei pe luna, primit de tipa cu cea mai mare vechime acolo (cam trei luni). Evident, nici nu se pune problema unei forme legale. Postul era de 'functionar administrativ', nu stiu cum se mai cheama acum, dar fisa postului cu siguranta este aceeasi.
Nu recomand decat celor cu timp de pierdut si nervi tari. ;)
Alexandru Miercuri, 26 Februarie 2014
Trebuie sa devii un nesimtit ca sa le faci treaba. Practic suni non-stop oameni pe care nu ii cunosti si care nu si-au dat acordul sa fie sunati de firma lor. Eu m-am trezit la usa cu politia dupa ce unul din "clienti" a facut plangere penala - aparent, este o lege ( 365/2002 ) care interzice ce fac ei. Bineinteles ca firma a scapat de mine cat de repede posibil...
Bam Miercuri, 2 Aprilie 2014

Bai cocos,nu stii sa legi 2 cuvinte,ai venit ai stat 2 ore si te uitai ca muta la nasturi..tu nu ai fost angajat aici..daca iti place sa papi rahat,papa la tine acasa

Bambola Joi, 8 Mai 2014
Citind comentariile de mai sus ma intreb daca nu sunt scrise de persoane care pur si simplu nu au ce face si se plictisesc pe acasa sau stiu sa inventeze aberatii? Lucrez in cadrul acestei companii de peste un an de zile si nu pot decat sa ma amuz la aceste prostii care nu au nici un fel de legatura cu realitatea. Activitatea este perfect legala, sefii sunt oameni la locul lor, plata salariilor se face la timp... este adevarat ca exista unele reguli si strictete, dar ma indoiesc ca exista vreun loc de munca unde patronul ar lasa pe angajati sa faca ce vor ei. Conducerea companiei s-a schimbat in luna martie, modalitatea de lucru este diferita si persoanele incompetente, care doar se prefaceau ca muncesc, au fost date afara, presupun ca acesta este motivul pentru care iti varsa veninul aici. Trist... Inca de la infiintarea companiei totul a fost in regula, iar acum lucrurile merg mai bine ca niciodata. P.S. Alexandru, ori esti prost, ori te prefaci destul de bine. Cum sa te trezesti cu politia la usa??? Din ce motiv??? Daca vreun client ar fi depus plangere penala ar fi venit politia la sediul companiei, ce sa caute la tine acasa??? Va e lene sa munciti si pierdeti timpul scriind prostii aici, puneti mana si faceti ceva cu vietile voastre jalnice.
Yabuchkov Marti, 13 Mai 2014
Bambola ai fost magistral !Felictari! Cei precum Alexandru si Adrian care au pipota micuta nu au ce sa caute in astfel de companii. Probabil sunt niste caministi infecti care asteapta sa primeasca bani multi fara munca si habar nu au cu ce se mananca treaba asta.Alexandru,clar latra si el sa-si verse frustrarile legate de incapacitatea de a face fata unui astfel de mediu.
nuconteaza Miercuri, 21 Mai 2014
Chiar i-am intrebat daca dau salariu fix si m-au mintit pe fata, pentru ca nu dau asta e adevarul.
T. Vineri, 27 Iunie 2014
Pacific Capital angajeaza acum sub denumirea de Global Markets.
eu.eu Marti, 1 Iulie 2014
pana la urma cum este cu firma aceasta ? merita incercat sau nu ?
Andreea Luni, 14 Iulie 2014
Eu am maine dimineata interviu ca personal administrativ,sincer ma entuziasma intrucat am terminat anul acesta un masterat in administratie publica insa vad ca sunt mai multi cei care spu ce se intampla acolo...adica nu ceva bun...asa ca cred ca nu are rost a imi pierde timpul aiurea mai ales ca nu exista salariu fix..iar eu am mai lucrat call center si urasc sa sun saracii oamenii pt mizerii
fucsia Miercuri, 3 Septembrie 2014
pacific capital = global markets = capital partners = capital group of central europe. este ultima farama ramasa din firma din 2008 capital partners in bulgaria si romania.
cautati pe forumuri sa intelegeti despre cine e vorba. numai bine
Jessy Joi, 30 Octombrie 2014

Aceeasi firma se afiseaza sub 10 denumiri diferite. Ssalariile nu se platesc la timp. De peste 2 ani publica anunturi de angajare, pe toate site-urile de recrutare, si inca nu au angajati. Nu va pierdeti vremea sa va duceti la interview, va duceti degeaba.