Forum despre Pansiprod Medical - Pansiprod Distributie

anonim Marti, 30 Octombrie 2012
Experienta avuta in cadrul companiei Pansiprod Medical m-a ajutat sa-mi deschid cartea de vizita catre alte companii multinationale de profil.
Neavand experienta in domeniu, m-am format in Pansiprod.
Pot spune cu sinceritate ca in decursul acestei perioade am fost promovata de 2 ori, si aceasta prin prisma muncii si a dedicarii recunoscute de managementul actual.
Dar acest lucru este un fapt general valabil: daca muncesti, esti corect fata de tine in primul rand si apoi fata de companie, management si colegi, meritele iti vor fi recunoscute.
In aceste conditii recomand Pansiprod Medical.
Bafta tuturor.
angajat Luni, 7 Aprilie 2014

O sa va spun salariile ca alea sunt cele mai importante:
- agent vanzari, telesales 1400 - 1800
- sofer 1200
- director zona 2500 - 3000
- director regional 3500 - 4000
- director general 5000 - 6000
depinde de zona, depinde de negociere, salariile sunt NET ( in mana )

Tm Miercuri, 16 Aprilie 2014
salut urmeaza sa merg la interviu la aceasta firma merita? multumesc
AndreiValentin Miercuri, 13 Mai 2015

Salutari, pt cine este interesat de Pansiprod voi fi cat se poate de scurt:
Am simtit nevoia sa scriu deoarece am fost la un interviu programat pe ora 2.30 si am intrat la 3 si ceva(din start o lipsa de profesionalism)
1.salar de mizerie 1000 ron in mana...si daca reusesti sa faci 95% 100% target pe zona alocata mai poti lua 500 + 1% vanzari din clinici(se merge la farmacii si clinici)
2. program 8-17 dar mi s-a spus ca este cumva inacceptabil sa termini mai repede de 6-7
3. Masina se foloseste si in scop personal doar sambata si duminica este permis 10 km pe zi.
4.Avand in vedere ca am lucrat in pharma ma asteptam la o negociere mai "ok"
5.daca sunteti chiar disperati si va place sa umblati toata ziua puteti sa mergeti la interviu..altfel mai bine in fabrica pe 3 schimburi sau in invatamant unde iei 1200 ca debutant si ai atata vacanta).
6. Multa stima si va doresc sa gasiti posturi super platite cu oameni faini.

Sorin88 Sambata, 9 Ianuarie 2016

Salutare, am lucrat la Pansiprod 6 luni de zile si mare greseala am facut sa va si scriu de ce:
1. se schimba personalul pe banda rulanta ...salar 1000 de lei fix + bonus din vaznari daca realizezi 100% target mai iei 1% maxim 500 lei ceea ce posibil sa luati primele 2 luni dupa care iti maresc targetul incat sa nu il mai poti face ca sa nu te mai plateasca e simplu.
2. program pana la ora 19:30-20:00 ca cica asa e in vanzari :)))....
3. masina in interes personal o poti folosi doar 10 km in weekend ce e peste platesti ...si nu in ultlimul rand cand vei pleca de la PANSIPROD te vor pune sa platesti si abonamentul la telefon daca nu ai sunat doar in interes de servici ...deci TOTAL LIPSA DE RESPECT FATA DE PROPRII ANGAJATI !