Forum despre Parexel International

kiki Joi, 15 Noiembrie 2012
cum e atmosfera la parexel romania?
pinkka Luni, 28 Ianuarie 2013
nu stiu de atmosfera dar salariile sunt mari
* Joi, 28 Martie 2013
Atmosfera de lucru este primitoare, calda, bazata pe respect reciproc intre manageri si angajatii din subordine.
marina Luni, 20 Mai 2013
stie cineva cat sunt salariile? pe germana sau engleza?
Cristina Vineri, 13 Decembrie 2013
Din cate stiu este un mediu de lucru super ok.Salariile sunt foarte bune.Singura problema este ca daca vrei sa ajungi acolo (tot din cate mi s-a spus) trebuie sa ai o recomandare.
AlinaA Luni, 3 Martie 2014
A mai aplicat cineva runda asta? Si daca da, ati fost sunati?
Mal Marti, 11 Martie 2014
am aplicat si eu si n-am fost contactat inca, tu?
Dandanaua Miercuri, 12 Martie 2014
si eu am aplicat si nu am fost sunata inca...pentru ce post ati aplicat?
Mal Joi, 13 Martie 2014
Pentru pozitia de RMA Tu? n-am fost sunat inca, dar am auzit ca au tinut cateva interviuri.
Dandanaua Joi, 13 Martie 2014
Da si eu la fel! Inseamna ca ori n-au apucat sa sune, ori nu se califica cvurile,daca spui ca au fost tinute interviuri deja!
Boldan Vineri, 8 August 2014
Stie cineva cum poti sa faci rost de o recomandare ? incerc de aproape un an sa ajung la un interviu la Parexel .
xs Vineri, 8 August 2014

Trebuie sa ai un prieten care este deja angajat in cadrul Parexel pt a te recomanda :)

010 Joi, 25 Septembrie 2014
Buna ziua. Mi-a ajuns si mie cv ul la parexel prin cineva, asa cel putin asa sper. In cazul in care voi fi sunata, imi poate spune cineva cum decurge un interviu? Sunt mai multe etape? Este doar in engleza sau si in romana? Se dau si teste, excel? S-a angajat cineva in ultimele luni? Multumesc!
Parexel6 Sambata, 25 Octombrie 2014
Este in regula in Parexel eu lucrez de 6 ani si ceva ma rog sunt multumit si nu prea caci se poate mult mai bine din toate punctele de vedere
alex Marti, 28 Octombrie 2014
Buna!

As vrea sa aplic si eu la Parexel. Ma poate ajuta cineva?
Multumesc!

Alexandra
roxy_roxy Luni, 25 Iulie 2016
Ce salarii sunt pe postul de RMA (estimativ)?
Ingrid009 Miercuri, 27 Iulie 2016
roxy_roxy, tu ai fost la interviu? ai ceva detalii? ms
Freud Miercuri, 27 Iulie 2016
Ce sanse exista sa obtii un post la Parexel avand studii in inginerie (politehnica, fizica) ? Am observat ca au destui angajati care nu au nici studii si nici experienta in studii clinice. Eu am aplicat si am avut doua interviuri telefonice ...insa dupa al doilea mi-au trimis unmail in care ma informau ca nu merg mai departe. Cred ca le-am cerut prea mult ( 5000 - 6000 ron net) insa dupa aproape 9.5 ani de experienta in munca cred ca nu era prea mult.
roxy_roxy Miercuri, 27 Iulie 2016
@Ingrid009, nu, nu am fost la interviu. Am auzit ca sunt salarii mari pe RMA si m-ar interesa sa aplic daca gasesc vreun post.