Forum despre Passing Through LTD

bored Marti, 26 Noiembrie 2013
Am fost contactat de aceasta firma pentru un interviu. Ei spun ca ofera tot felul de avantaje. Nu poate oferi nimeni niste informatii??
Anda Duminica, 29 Decembrie 2013
Buna ,eu spun ca merita macar sa incerci. Oamenii cu care am intrat in contact sunt ok si firma este foarte serioasa si avantajele despre care vorbesc, sunt intocmai.
Mihnea Vineri, 3 Ianuarie 2014
Despre oferta de vanzari
Din cate am inteles salariul este de 700 de lire+ comision , lucru 8-10 ore pe zi si cazarea tie asigurata 2 saptamani, cica 1-2 in camera. De vandut sunt cosmetice de "lux", cu praf de "aur". Asta e tot ce am, nu sunt credibili dupa parerea mea. Cine vrea in Anglia poate gasi usor un salariu de 1400 de lire, acela fiind minimul.
Ioana Miercuri, 5 Februarie 2014
Nu puneti botul la ce va spun angajatii la interviuri, ei doar incearca sa vanda un serviciu (ceea ce nu se face oricum). Au nevoie sa il vanda pentru ca mai nimic din ce spun nu corespunde cu realitatea. Salariul de baza promis nu exista. Bani nu se fac asa de usor cum spun ei. Sunt cazuri de 1 la 100 de oameni care chiar reusesc sa faca bani. Daca aveti chef sa va plimbati pana in Anglia si inapoi bagati-va. Btw, programul nu este de 8 ore ci de 10-14 ore zilnic 6 zile pe saptamana si cu biletul de avion.....nu vedeti nici un ban inapoi. E sclavie pe fatza. Nu va recomand!!! Been there done that! Va recomand o tona de alte joburi serioase si legale care au aparut pe piata muncii in UK acum.
remus Joi, 6 Februarie 2014
Ioana,si eu am fost intervievat de aceasta companie,am obtinut un job in Olanda.zici ca sunt tepari?daca stii locuri de munca in anglia please contact me remus89_law@yahoo.com
am nevoie urgenta de un job intr o tara in care se vorbeste engleza(ps atat stiu)
multumesc
Ioana Joi, 6 Februarie 2014
Ma friend Remus, tepari nu sunt dar ce iti vor spune difera de realiate. Daca vrei sa te duci in sclavie by all means, go 4 it. Daca vrei un job normal si respectabil verifica pe gumtree uk, este plin de joburi pentru londra mai ales . Multa bafta!
Samy Marti, 22 Aprilie 2014
Deci care este treaba cu iei pana la urma ? Iei spun ca platesc biletu de avion si cazarea pe 2 sapt. Ma puteti ajuta si pe mine va rog ? am interviu maine la 16.45
Raluca Miercuri, 30 Aprilie 2014
Oameni buni , doar pt ca unii dintre noi nu sunt in stare sa muncesca... vor doar sa li se dea de pomana, nu inseamna ca job-ul nu este ok.
Daca va asteptati ca acolo cainii sa umble cu covrigii in coada, va inselati.
Munciti poate mai putin decat in Romania pt banii astia.
Ce sanse aveti in tara sa castigati cel putin 1000 lire?
Parerea mea este ca in cel mai rau caz ... te duci acolo moca ... si daca nu iti convine sau daca tu crezi ca este prea greu ... te intorci.
Eu am lucrat cu ei si am fost foarte multumita.
Daca vreti mai multe detalii, lasati comment.
Nu inghititi toate gogosile puturosilor.... care nu au fost in stare sa vanda produsele.
Mircea Joi, 1 Mai 2014
Raluca, sunt total de acord cu tine, si eu am colaborat cu aceasta companie si sunt profund recunoscator si multumit,mi-au oferit un job in Londra si mie si prietenei mele, din motive personale eu nu am mai putut pleca, insa prietena mea se descurca foarte bine,vanzarile ei sunt din ce in ce mai mari,comosionul obtinut e mult mai mare decat salariul de baza, iar compania pentru care lucreaza a dat dovada de multa seriozitate si profesionalim.Totul a fost exact asa cum ni s-a spus!
justagirl Vineri, 2 Mai 2014
Daca voua nu va place sa munciti nu stiu de ce incercati sa trageti si alte persoane dupa voi! Sunt in Anglia de aproape un an si trec prin mall uri. Majoritatea angajatilor sunt romani si culmea! Lucreaza in vanzarea produselor cosmetice! Si fac bani! Ce trebuie sa intelegeti e ca este vorba despre o pozitie in vanzari si nu toata lumea poate face asta! Doar cei buni si puternici rezista! Daca sunteti losers asta nu inseamna ca asa e toata lumea! Stati acasa langa fusta mamei si cereti bani de un suc sau cersiti cate o tigara in stanga si in dreapta! De asta a ajuns Romanica asa, din cauza celor ca voi care au nevoie de muulte dovezi! Nu risti nu castigi!!!
Oana Duminica, 4 Mai 2014
Eu am lucrat cu ei si am fost mulumita . Sunt seriosi si am facut multi bani cu ei . Nu credeti toate balivernele oamenilor care nu au reusit sa isi faca bine treaba.
Se fac multi bani . Trebuie doar sa iti doresti si sa incerci . Sunteti foarte norocosi daca ati fost sunati de Passing Through . Profitati de ocazie si invatati lucruri noi, cunoasteti oameni de calitate .
Anonim Luni, 12 Mai 2014
Pt astia care o ard pe aici cu " nu risti nu castigi " -ul in gura , ...dk aveti bani de " aruncat " , riscati ; eu si multi altii ca mine , sunt convins ca nu au , asa ca ganditi mai bine inainte de a dezinforma . Nu vrem sa vedem " caini cu covrigi in coada " , dar drepturile noastre de potentiali angajati ne , sau ar trebui sa ne ofere posibilitatea primirii de sprijin , incredere si ajutor din partea firmei mediatoare si a angajatorului pe absolut toate planurile si fara tepe de niciun fel.
ralu10 Luni, 26 Mai 2014
http://www.ejobs.ro/user/locuri-de-munca/work-in-sales-the-biggest-recruitment-company-in-europe/610643/ asta ar fi anuntul despre firma asta care din punctu meu de verdere e e faoarte neserioasa am avut un prieten care a lucrat cu ei si s-a plans ca nu ca nu se respecta tot ce li se spune la interviu.sunt discrepante intre hartia ce este trimisa ca sa accepti jobul si asa zisu contract.as putea sa spun ca este reclama mincinoasa .tin sa mentionez ca a lucrat in UK.
Ana Vineri, 30 Mai 2014
Buna!
Nu stiu ce discrepante sau nemultumiri au fost. Eu chiar am lucrat pentru ei si am fost foarte multumita. Nu cumva cei care comenteaza au fost respinsi la interviu sau nu au trecut de testul speech-ului? Din cate stiu nu orice maracine este acceptat sa lucreze pentru ei. Daca vreti sa va dovedesc ca eu intr-adevar am lucrat pentru ei si chiar am fost multumita de rezultate, va invit sa ma contactati pe adresa mea de mail si va pot da poze cu mine in locatie si invoice-uri cu realizarile mele si bonuri de casa cu vanzari facute de mine. ciobanu.ana2012@gmail.com
alex Miercuri, 9 Iulie 2014
Mai are cineva detalii despre subiect?
Alexandra Marti, 22 Iulie 2014
Acum o luna ma uitam pe acest forum si am avut o impresie proasta despre aceasta companie. Intamplarea face ca acum o luna am fost in vacanta in Anglia in vacanta si m-am indragostit in adevaratul sens al cuvantului de aceasta tara. Am prieteni in Anglia si m-am hotarat totusi sa merg ca nu am nimic de pierdut si as avea unde sa merg daca nu as gasi ce mi s-a spus. Eu acum sunt in Londra, lucrez pentru o firma care colaboreaza cu aceasta companie de recrutare si sunt foarte incantata. La o saptamana dupa ce am ajuns aici, managerul companiei de recrutare a venit personal sa se asigure ca totul este in regula si ca sunt multumita. Din partea mea au 10+!!!
ioana Vineri, 8 August 2014
Eu am luat interviurile cu ei si trebui doar sa le raspund.....dupa tot ce am citit aici ....nu stiu ce sa fac
Analya Miercuri, 13 August 2014
Ioana, cum au fost interviurile? Cine si ce te-a intrebat? Ti-au cerut vreun ban pana acum? Si daca da, cat? Ti-au spus cat vei plati pentru cazare? Am cercetat un pic pe internet si preturile sunt uriase. Te rog sa ne tii la curent cu pasii tai. Mult succes!
Mirela Miercuri, 24 Septembrie 2014
Am citit comentariile si nimeni nu da detalii exacte ci doar pareri si prin auzite, am nevoie sa stiu daca intr-adevar se merita se lucrezi cu ei si daca castigi ceva bani, de exemplu care este cel mai mic salariu pe care poti sa il ai. As dori parerea din partea celor care au fost. Va multumesc!
marius Joi, 23 Octombrie 2014
A plecat cineva cu ei ? si eu trebuie sa le dau un raspuns si nu stiu daca sa risc.... please help !