Forum despre Peeraj Brands International SRL

User01 Joi, 17 Iulie 2014

nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga la CCC ca viitor angajat, esti exploatat la maxim,se fac ture de noapte pentru a arata impecabil, orele suplimentare nu se platesc, nu exista un program fix,e in ture, deci imposibil de de luat un part.time,salariu e 800 lei ca si casier,pretentii de Polonia, cum ghinionu se tine lant,munca e toata pe umerii casierilor,cu toate astea nu ai multumirea ca iti faci treaba.

RazanM Miercuri, 20 August 2014
Am lucrat la una din francizele lor magazinul CCC , salariile sunt foarte mici dar nu asta e problema ci managementul si cerintele exagerate ce ti-se cer, ore suplimentare neplatite, nopti intregi peste program, practic iti cer sa stai peste program dar cand iti cer orele suplimentare .. ei sa vezi ca "mai tarziu, acum nu se poate etc". Pe langa faptul ca muncesti degeaba , in sensul ca azi faci ceva si maine nu mai e ok si trebuie sa refaci, daca ai vreo problema sau iti ceri vrun drept primesti urmatorul raspuns: "Nu iti convine pleaca". Am avut colegi care practic au renuntat din cauza problemelor de grave de sanatate cu spatele, cu toata sinceritatea munca pe santier sau la ei e cam la fel.
Mariana Luni, 22 Septembrie 2014

Job prost platit cu pretentii mari , nu recomand asa tratament. Nu are rost sa mai descriu dar situatia e asemanatoare cu cea descrisa de RazanM.

Marian Luni, 29 Septembrie 2014

Tot in cadrul unei francize CCC am lucrat si eu. Exact ce au scris si cei dinaintea mea, jobul este o bataie de joc. Voi enumera o parte din aspectele negative ale jobului ca pozitive nu exista:
- salarii nu mici ci extrem de mici in raport cu munca depusa;
- Management facut dupa ureche;
- extrem de multa munca peste program mai ales noaptea, pentru care nu primesti absolut nimic nici chiar zile libere compensatorii;
- daca ai ceva de obiectat, ti se spune ca daca nu-ti convine nu te tine nimeni acolo si poti pleca ca sunt atatia care vor sa-ti ia locul;
- nu mai ai viata personala, nici macar concediile nu ti le poti programa si nu poti sa-ti iei concediu cat este legal, iti impun ei perioadele de concediu si iti dau fractionat cate 5 zile pe tot parcursul anului;
- pentru liberele care ti se cuvin in urma statului peste program, trebuie sa te rogi de manager ca sa ti le poti lua, dar ai sanse mari sa nu le mai iei deloc;
- datorita "tratamentului", personalul este tot timpul nou pentru ca nu rezista, in medie o data pe luna se schimba membrii echipei;
Lista ar putea continua la nesfarsit dar eu voi incheia aici cu recomandarea sa se evite aceasta societate daca tineti la sanatatea fizica si psihica.

Beelzebub Miercuri, 12 Noiembrie 2014

Am lucrat si eu, va pot spune ca sunt cel mai fericit om ca am plecat. Ore suplimentare, foarte multe, nu le recuperezi pe toate. Doar cei ce vor lucra acolo stiu despre ce vorbesc. Foarte multa munca, banii pentru munca depusa, minimi, managerii te trateaza cum vor ei. Ori esti "cool" si iesi la baut cu cei din management ori esti ca si plecat de acolo.

monixxx Joi, 12 Martie 2015

Am lucrat si eu 5 luni la ei, muncesti intruna si tot nu sunt multumiti, manageri cu pretentii, ore suplimentare neplatite,salariu mic fata de munca depusa, pretentii exagerate, sarcini imposibile, pauza de masa cand nu ai clienti deci poti sa iti iei si la ora 2-3 cand esti schimbul unu, in conditiile cand tu pleci la ora 5 :)), iti intra pe userul tau la casa, certuri de fata cu clientii, multi clienti nemultumiti care tb sa i impaci daca nu se tipa la tine ca nu esti in stare de nimic, esti casier dar stai si pe magazin, alergi de colo in colo de nebun nu sti unde sa te mai imparti. Personal nu recomand sa lucrati la CCC decat daca nu aveti incotro !

Alecs23 Vineri, 27 Noiembrie 2015
Daca stai bine cu psihicul te poti angaja linistit la CCC ... dar la sfarsitul lunii,banii din salariu ii vei folosii pentru a-ti plati psihiatrul...NU recomand nimanui sa se angajeze aici.

Se fac adesea ore suplimentare,dupa cum este precizat in contractul de munca,aceste ore prestate in plus fata de programul initial sunt compensate cu ore libere platite sau un spor la salariu ... acest lucru este DOAR precizat in scris si atat! Bineinteles ca nu sunt platite si nici ore libere nu primesc angajatii...

Ultima data am fost nevoit sa stau la inventar pana la ora 5AM,aproximativ 16 ore de lucru continuu... nu este chiar ok din punctul meu de vedere si ma repet ACESTE ORE PRESTATE IN PLUS NU SUNT PLATITE !!!

Pretentiile managerilor sunt FOARTE MARI,iar salariul este de nimic...

Dupa cum a fost precizat si mai sus,in caz ca ai ceva de obiectat ti se raspunde foarte clar si la obiect "Nu iti convine,esti liber sa pleci,nu te tine nimeni cu forta" ...

Legat de asta,cand am hotarat sa inchei colaborarea cu aceasta firma mi s a spus sa mai raman 20 de zile in preaviz din lipsa de personal,nerespectand termenii contracului unde este precizat in clar faptul ca NU este nevoie sa ramai in preaviz in decursul perioadei de proba,dupa caz 90 de zile !.

In concluzie,fugiti cat puteti de CCC !!!