Forum despre Peeraj Brands International SRL

User01 Joi, 17 Iulie 2014

nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga la CCC ca viitor angajat, esti exploatat la maxim,se fac ture de noapte pentru a arata impecabil, orele suplimentare nu se platesc, nu exista un program fix,e in ture, deci imposibil de de luat un part.time,salariu e 800 lei ca si casier,pretentii de Polonia, cum ghinionu se tine lant,munca e toata pe umerii casierilor,cu toate astea nu ai multumirea ca iti faci treaba.

RazanM Miercuri, 20 August 2014
Am lucrat la una din francizele lor magazinul CCC , salariile sunt foarte mici dar nu asta e problema ci managementul si cerintele exagerate ce ti-se cer, ore suplimentare neplatite, nopti intregi peste program, practic iti cer sa stai peste program dar cand iti cer orele suplimentare .. ei sa vezi ca "mai tarziu, acum nu se poate etc". Pe langa faptul ca muncesti degeaba , in sensul ca azi faci ceva si maine nu mai e ok si trebuie sa refaci, daca ai vreo problema sau iti ceri vrun drept primesti urmatorul raspuns: "Nu iti convine pleaca". Am avut colegi care practic au renuntat din cauza problemelor de grave de sanatate cu spatele, cu toata sinceritatea munca pe santier sau la ei e cam la fel.
Mariana Luni, 22 Septembrie 2014

Job prost platit cu pretentii mari , nu recomand asa tratament. Nu are rost sa mai descriu dar situatia e asemanatoare cu cea descrisa de RazanM.

Marian Luni, 29 Septembrie 2014

Tot in cadrul unei francize CCC am lucrat si eu. Exact ce au scris si cei dinaintea mea, jobul este o bataie de joc. Voi enumera o parte din aspectele negative ale jobului ca pozitive nu exista:
- salarii nu mici ci extrem de mici in raport cu munca depusa;
- Management facut dupa ureche;
- extrem de multa munca peste program mai ales noaptea, pentru care nu primesti absolut nimic nici chiar zile libere compensatorii;
- daca ai ceva de obiectat, ti se spune ca daca nu-ti convine nu te tine nimeni acolo si poti pleca ca sunt atatia care vor sa-ti ia locul;
- nu mai ai viata personala, nici macar concediile nu ti le poti programa si nu poti sa-ti iei concediu cat este legal, iti impun ei perioadele de concediu si iti dau fractionat cate 5 zile pe tot parcursul anului;
- pentru liberele care ti se cuvin in urma statului peste program, trebuie sa te rogi de manager ca sa ti le poti lua, dar ai sanse mari sa nu le mai iei deloc;
- datorita "tratamentului", personalul este tot timpul nou pentru ca nu rezista, in medie o data pe luna se schimba membrii echipei;
Lista ar putea continua la nesfarsit dar eu voi incheia aici cu recomandarea sa se evite aceasta societate daca tineti la sanatatea fizica si psihica.

Beelzebub Miercuri, 12 Noiembrie 2014

Am lucrat si eu, va pot spune ca sunt cel mai fericit om ca am plecat. Ore suplimentare, foarte multe, nu le recuperezi pe toate. Doar cei ce vor lucra acolo stiu despre ce vorbesc. Foarte multa munca, banii pentru munca depusa, minimi, managerii te trateaza cum vor ei. Ori esti "cool" si iesi la baut cu cei din management ori esti ca si plecat de acolo.

monixxx Joi, 12 Martie 2015
Am lucrat si eu 5 luni la ei, muncesti intruna si tot nu sunt multumiti, manageri cu pretentii, ore suplimentare neplatite,salariu mic fata de munca depusa, pretentii exagerate, ...
Alecs23 Vineri, 27 Noiembrie 2015
Daca stai bine cu psihicul te poti angaja linistit la CCC ... dar la sfarsitul lunii,banii din salariu ii vei folosii pentru a-ti plati psihiatrul...NU recomand nimanui sa se ...