Forum despre PepsiCo Romania

Bezna Vineri, 14 Decembrie 2012

Nimeni nu stie nimic ?!??
Am auzit ca in productie un sef are 2500 RON.

asteptati Joi, 17 Ianuarie 2013
ma duc azi la interviu,si va povestesc
guta Joi, 28 Martie 2013
Stiti cumva daca masinile de la pepsi sunt urmarite prin gps?
jar Vineri, 5 Aprilie 2013
da sigur sunt urmarite
guta Sambata, 13 Aprilie 2013
cam cat castiga un agent de vanzari pe luna?....,targhetele sunt realizabile?
DAVID Joi, 18 Iulie 2013
ce salarii are un agent vanzari?
black Luni, 22 Iulie 2013
poate spune cineva cum este mediul de lucru in sediul central? ce salarii sunt pe acolo?
black Luni, 22 Iulie 2013
cum decurge procesul de recrutare?
angajat Luni, 20 Ianuarie 2014

In PepsiCo, cel putin in sucursala unde al lucrat eu salariu de baza este de 1 300 + bonusuri (in fc de realizare tg)... nu exista luna sa pleci acasa sub 1 300 lei. iar in lunile de vara, cei buni pot ajunge la 3 000 - 4 000 CEI BUNI ! ...Tocmai ptr ca este o multinationala, respecta anumite standarde.

ex-pepsicar Joi, 30 Ianuarie 2014
ca agent vanzari ai salar fix net cam 1400 plus bonuri masa plus bonuri concedii aprox.50,ron pe luna plus cota de suc sau chips.plus bonusuri din vanzari care pot ajunge la aprox.1000 ron net , pe langa astea ai masina full time cu 200 km. personali pe luna, telefon no limit,si din cand in cand mai este cate un concurs de 100-200 ron pentru activare clienti pe un anumit produs. CLAR ?
Asa e Marti, 11 Februarie 2014

Are dreptate EX,salariul in mana am luat cel mai putin 1500 ron,iar cel mai mult 1800,plus bonurile de masa 9 ron pe zi.Este o companie corecta dar te stoarce cu cerintele, multiple rapoarte, merchantizare, plasari, vitrine,.

mihai Joi, 22 Mai 2014
Ce salarii sunt la logistica?
M.M. Luni, 16 Iunie 2014
Salut Mihai, depinde ce ramura a firmei si ce post te intereseaza in cadrul Logisticii? Pot sa iti spun sigur ca salariile pe ramura Bev sunt mai mari cu aprox 25% fata de Snacks, salariile variaza de la 1000 de lei la 6000 de euro in functie de postul ocupat
angajat Joi, 31 Iulie 2014
La Logistica, salariul este in jur de 2000 de lei. Un pic peste.
Cel mai prost sunt tinerii platiti cei care vin in programe de traning ca interni. Li se ofera 1.000 lei in primele 3 luni si ulterior daca vor sa ramana in jur de 1.400-1.500 indiferent de departament si pozitia unde este repartizat.
Iar de 3 ani in proportie de 85% numai asa se completeaza necesarul de noi angajati.
car Miercuri, 8 Octombrie 2014
Pentru .un post de client service specialist care este salariu ?
George Joi, 18 Decembrie 2014
Salut stie cineva cat castiga un merchedaiser ? Si masina au doar agentii sau si merchedasieri ?
ascurtulese Luni, 31 Octombrie 2016

Observ, ca din 2014, nu mai sunt referiri la aceasta companie: am lucrat cca. 3 ani in aceasta corporatie, iar in ultimul timp, personalul pleaca, pt ca la PepsiCo, poti sa fii supercalificat in mai multe meserii, insa nu te va baga nimeni in seama, daca nu esti turnator, mincinos de elita, sau combinator de cea mai joasa speta, Salariul la inceput este mizerabil, in comparatie cu munca depusa, iar ca sa promovezi, trebuie sa te lasi calcat in picioare, sau sa devii subuman: acesta este motivul pt care am parasit aceasta compania, a carei politica de comunicare este din ce in ce mai proasta.

Fide Marti, 7 Martie 2017
Buna! Pentru postul de operator calculator aveti idee ce salariu se ofera? Multumesc.