Forum despre OMV Petrom - Global Solutions

florina Joi, 26 Aprilie 2012
Buna! Vreau sa va spun cat gastiga cu casier la statile Petrom:800 lei plus 15 bonuri de masa si lucreaza 12ore cu 24,si 12 cu 48 dar lucreaza nu sta jos deloc,mai face si curat.
Ray Vineri, 8 Iunie 2012
si ce florina ti se pare putin. Este excelent pachetul respectiv. Cat ai vrea sa castigi?
iris Vineri, 15 Iunie 2012
@Ray si Florina: da, e putin pentru munca prestata.
irissa2 Miercuri, 4 Iulie 2012
hai nu fiti timizi, la alte pozitii din sediul central, cu aptitudini mai tehnice si cu soft skills cat se da?
ala bala portocala Duminica, 9 Decembrie 2012
Stiti cat se ofera pe accounts payable - limba rara ?
acelashi Joi, 13 Decembrie 2012

@ala bala portocala
1500 ron.

Nick Miercuri, 16 Ianuarie 2013
Inginer petrochimist debutant - 3000 - 3500 lei net. Si nu e chiar totul pe spaga si pile.
eu Marti, 12 Martie 2013

Sunt posturi destul de bine platite, in special in office. Si sunt de acord, nu e totul pe spaga si pile. Dar trebuie sa suporti tot felul de frustrati, oameni ajunsi in functii de conducere pe niste criterii incerte.

Lara Antipova Joi, 9 Mai 2013

.Lucrez de 16 ani in statii Petrom.Doar faptul ca, inca, mai sunt cativa dealeri cu caracter m-a facut sa raman.Am lucrat aici in anii in care salariile erau destul de mari,lucrez si acum,cand nu mai sunt.

eu Marti, 14 Mai 2013
Am lucrat intr-o statie Petrom, ulterior devenita OMV timp de 4 ani pe post de casier, apoi devenind OMV m-am transferat la Westaco Express, operator date.
E adevarat ca salariile sunt mici si e multa munca, pentru ca lucrezi cu publicul direct si e cel mai greu ca oamenii sunt ciudati si diferiti..dar daca nimeresti un dealer bun, intelegator, si am schimbat 3 astfel de dealeri si iti vezi de treaba, e foarte bine.
Daca te organizezi bine cu ceilalti colegi cu, curatenie, inventar produse s.a nu e nicio problema. Poti sa iesi cand vrei in pauze, poti sa mananci linistit s.a
Chiar nu mi se pare nimic rau sa lucrezi aici pentru inceput si sa fim seriosi si sa lasam ipocrizia, se faca spaga destula, daca nu faci inseamna ca nu stii cum si ce si iti cauti altceva simplu daca nu esti multumit de ce castigi per total.
Iar in sediu central la OMV e la fel, multa munca dar salariile pe masura. Merita
student Luni, 27 Mai 2013
Am aplicat pentru internshipul open4u. Am fost la interviu si acum astept un raspuns. Stie cineva ceva legat de acest program. Sunt 121 de locuri. Acest internship remunerat de 2 luni e doar o practica sau sunt perspective de angajare?
student poli Vineri, 31 Mai 2013
"student" ai putea sa-mi spui ,te rog, cum a fost la interviu?
student poli Vineri, 31 Mai 2013
ma refer la interviul pentru internship
meee Vineri, 31 Mai 2013
student este doar practica din pacate, mai greu acolo cu angajarea
eu Vineri, 31 Mai 2013
si la practica e greu de intrat.
bla bla Joi, 25 Iulie 2013
@student, cum decurge practica platita...merita?
alina Vineri, 26 Iulie 2013
si eu sunt interesata daca se merita practica la ei.
nikita Miercuri, 2 Octombrie 2013
Buna, stie cineva ceva despre
Database Specialist ? Cum e platit, care este atmosfera colegii etc..
hello Joi, 23 Ianuarie 2014
m ar interesa daca voi stiti cumva, functia de sef de tura exista in acte undeva?
Adrian Duminica, 26 Ianuarie 2014
Am prieteni care lucreaza ca ingineri in Petrom (la sediul central din Bucuresti) si sunt platiti bine, chiar daca sunt la inceput (junior). Primesc si prime, bonuri de masa si diurna cand pleaca in delegatii.