Forum despre Piraeus Bank Romania

nelu Vineri, 16 Noiembrie 2012
la piraeus e destul de ok, salariile sunt medii. la noi in contabilitate pe un post de analist financiar se castiga in mediu 4500 ron.
tac Miercuri, 27 Februarie 2013
daca aplicati pt un post de data entry - deci entry level... sal este de 800 ron, fara bonuri.
pireutz Marti, 28 Mai 2013

Atmosfera e colegiala, mai sunt si mici intepaturi, dar colectiv fara ceva sare si piper nu exista.

Programul e program, am stat in doi ani doar de 8-9 ori peste program pentru a rezolva urgente, in rest inchidem la ora 17.30 si plecam acasa la 18.00...Va invit sa vedeti alte banci cum stau pana la orele 20-21.

Salariul ti-l negociezi functie de ce faci si cat de bun esti.

Deci fara suparare, am 17 ani de munca, am lucrat in 5 domenii diferite si 3 banci , 2 SA-uri, 3 SRL si o firma de peste hotare, mie mi se pare OK in PB... dar pt asta fac sa mearga treaba, nu stau la cafele, barfe si nu pup  pe nimeni.

pireutz Marti, 15 Octombrie 2013

Sunt in o sucursala pe vanzari PJ, am fost angajat prin concurs fara a avea pile.
Nu contest ca nu sunt training-uri.
Nu contest ca sunt oameni la Bucuresti slab pregatiti care stau pe un scaunel sustinut din spate de maini calde.
Nu contest ca la angajare salariul e foarte mic pentru cei de pe Entry Level.

Totusi...ca sa pastram adevarul pe linia lui.

1. Salariul eu l-am negociat de la inceput multumitor, apoi dupa doi ani de munca am renegociat la un nivel putin mai inalt, datorita unor rezultate superioare.
2. Target-ul individual este destul de OK, in conditiile in care la alte banci presiunea e mult mai mare.
3. Nu sunt manageri buni, unii sunt total dezinteresati, cei de la comitetele de aprobari se misca in reluare si in cerc...dar asa e peste tot...am discutat si cu alti colegi din alte banci si situatia este aceeasi.

Concluzia e ca peste tot sunt oameni si oameni...totusi referindu-ne la volumul de munca precum si la nivelul de stres, eu zic ca PBR-ul sta mult mai bine decat altele...

pireutz Marti, 15 Octombrie 2013
PS. Am timp de pauza de masa fara a fi deranjat de nimeni, vin la job la 8.40 si plec la 17.35, nu ma suna nimeni dupa program (pana si clientii mai "fara bun simt" au fost educati sa sune in timpul programului)...

Concluzia e ca daca nu aveti stofa de vanzari...sau nu rezistati la stres...mergeti in SRL-uri...sigur veti fi "excelenti" :))))))
sweetie Miercuri, 13 Noiembrie 2013
buna! ce stiti despre postul de casier si ofiter bancar din buc? salariu ,mediu de lucru...
mihnea Luni, 20 Ianuarie 2014
Banca solida! Management foarte inteligent! Au un Corporate Banking in Head Office cu buni profesionisti acolo!
dadu Luni, 24 Februarie 2014
Despre postul de data entry officer ce stiti? Ma refer aici la atributii, fisa postului nu neaparat salariul
dadu Luni, 24 Februarie 2014
Inca nu mi e clar daca este vorba de ofiter recuperare creante, deoarece pe net am aflat ca unii introduceau/prelucrau date pe postul acesta.
dadu Marti, 25 Februarie 2014
Am fost azi la interviu, intreabari clasice, dar si unele foarte personale, raspunsul il voi avea pana pe 24 martie. Mi-au cerut referinte de la ultimul job, dar cum am lucrat ft putin acolo, si acum mult timp in urma, nu am stiut ce sa le zic. Credeti ca e un minus?
dadu Miercuri, 26 Februarie 2014
Nimeni, nimeni?
Andreea Joi, 27 Februarie 2014
Si eu am fost invitata la un interviu pt postul de ofiter recuperare creante. Ce salariu ofera pt acest post? Sa stiu daca are rost sa-mi las actualul loc de munca...Multumesc.
Curios Joi, 27 Februarie 2014
Oare pe ce salarii lucreza cei care vand credite? Merita?
Personal as avea insomnii, daca as fi nevoita sa lucrez in banca, la biroul de vanzari credite.
dadu Joi, 27 Februarie 2014
Andreea, cand ai interviul? La primul interviu nu o sa iti spuna cat ofera, te intreaba care sunt asteptarile tale salariale... eu am avut interviu pentru un alt post de data entry officer... dar nu m-au sunat inca ptr alt interviu, nu stiu daca asta inseamna deja un nu, sau la ei dureaza mai mult.
dadu Joi, 27 Februarie 2014
Din ce am citit eu pe net ar oferi mai putin fata de alte banci, dar asta depinde si de ce job ai tu acum, ce salariu ai... eu una nu am nimic...
Smart Vineri, 28 Februarie 2014
800 ron pentru ofiter recuperare creante
dadu Vineri, 28 Februarie 2014
Mi se pare destul de putin... sau poate nu sunt eu la curent cu realitatea :-) .. smart, tu ai fost de curand la interviu?
Smart Luni, 3 Martie 2014
da, am fost in decembrie la interviu
dadu Luni, 3 Martie 2014
In cat te-au sunat sa-ti faca oferta, sau pt interviul final? Eu am fost la al doilea interviu azi... nu stiu la ce sa ma astept
smart Miercuri, 5 Martie 2014
Intr-o zi le-am dat pe amandoua, dar nu am acceptat oferta