Forum despre Plasare Teritoriala de Munca SRL (PTM Arad, PTM Timisoara)

adrian Joi, 4 Aprilie 2013
pe mine m-au sunat si mi-au spus k s-a rezolvat cu permisul de munca si pot sa plec in agricultura cu o conditie. sa mai platesc 60 euro pt transport deoarece acolo in agricultura nu plateste angajatorul transportul. nu stiu de ce?? mi-au dat si adresa angajatorului. mentionez ca eu am optat pt panouri solare nu pt agricultura,dar au zis ca acolo nu s-a rezolvat anumite detalii,nu stiu exact ce. pana la urma dau si cei 60 euro ce sa fac. au zis ca plecare e pe data 15 aprilie. cine are posibilitatea sa vina la tim in fata sediului sa vedem dak e plecarea. chiar si eu sunt curios mai ales ca astept din data de 16 septembrie 2012. nu stiu ce sa zic .vom vedea atunci.
myky Luni, 8 Aprilie 2013
Am depus si e actele oameni acum astept dar fiti atenti una este o firma de recutare alta este de plasare cei care au depus la firma de recutare sunt selectati iar pt plasere nu se selecteaza
myky Luni, 8 Aprilie 2013

In contractul care l-am semnat eu nu scrie selectie deci voi sigur ati depus actele la o firma de recutare numai astia fac selectie

nicusor Vineri, 12 Aprilie 2013

Sa vedem cine pleaca la data de 15 dar sa fie oameni seriosi sa ne spuna.

cristi Duminica, 14 Aprilie 2013
maine sunt programat si eu sa merg sa semnez contractul cu firma fara nume de pe strada general dragalina nr. 27 .Va rog sa-mi dati mai multe detalii.
mihai Duminica, 14 Aprilie 2013
si eu am facut un contract la ei. de anul trecut din iunie si am luat o mare, mare teapa ,am sunat la ei dar nu mai raspund la telefon eu sunt din gorj
Sganga dorel Duminica, 14 Aprilie 2013
Vreau sa va anunt ca eu am plecat prin ei anul trecut in Germania in frankfurt la gradinarit impreuna cu 2 baieti si o fata. Am stat 6 luni si jumatate si am castigat cam 1.630 euro pe luna cu ore suplimentare. Si saptamana asta plec marti din nou cu ei tot in gradinarit dar la alt patron. Salarul il am acelas. Oricum tot ce sa spus este asa ce spun eu. Eu sunt din constanta si eu zic sa aveti incredere in firma asta. Nu este adevarat ca nu a plecat nimeni prin firma asta. Este o minciuna mare! Bafta si sa aveti noroc. Nu incriminati imediat firma si nu credeti minciunile ce se scriu aici. Cand am fost la ei saptamana trecuta am rams surprins ce firma mare au acum. Sau dezvoltat mult si am vazut ca au si parcare privata pentru autocare si au si mai multe birouri! Bafta la toti si mult noroc.
Selena Luni, 15 Aprilie 2013
Spanga dorel,
Ai un contract in limba germana ???? -Poti sa il scanezi si sa il vedem si noi? Au sters toate anunturile publicate!
Cristian Luni, 15 Aprilie 2013
Salut! sunt din Pitesti si saptamana trecuta am vorbit si eu cu fetele acelea de la agentie! Sa ma duc la TM sau mai bine stau in banca mea la Pitesti! Vreau sa plec la munca in strainatate!
Dati mi si mie o firma serioasa care face plecari pe bune!
Va salut
danut Joi, 25 Aprilie 2013
Este vreo plecare pe 7 mai?
Mihay Joi, 25 Aprilie 2013
Cine ti-a zis de 7 mai Danut ?
Anonim pt. blondul Joi, 25 Aprilie 2013
Blondule, daca tu ai vorbit ieri cu ei, nu i-ai intrebat cind are loc urmatoarea plecare
vasy Vineri, 26 Aprilie 2013

Am vb eu cu ei au spus ca o plecare este acum la sfarsitul luni numai ca eu nu ma incadrez nui contractul gata din partea germanilor si a spus ca dupa 7mai ca ei sunt liberi imi spunea na-ti vazut ca in contract scrie 30de zile dureaza contractul cu actele

Sandu Vineri, 26 Aprilie 2013
Eu am facut contractul prin martie la inceput
Mihay Luni, 29 Aprilie 2013

Eu am facut acum o luna si ceva si inca nu m-au sunat...

Mihay Miercuri, 8 Mai 2013

Cat sa mai asteptam altii au si aproape anul si tot n-au plecat dar altii 2-3 luni.

Cristi Joi, 9 Mai 2013
Salut stie cineva ceva despre firma asta HUMAN RESOURCE & RECRUITMENT EXPERT SRL din Oradea sunt seriosi sau la fel ca si cei de la PTM??? astept un raspuns. Va multumesc
Costin Joi, 9 Mai 2013
buna! eu astept de pe data de 21.09.2012 , tot promisiuni mereu .in primele 3 luni am reusit sa vb. la acest numar (0356001690 ) de 3 ori. ba ocupat , ba nu raspunde . mai nou baga si casuta vocala in intervalul orar 9-14 .
maria Luni, 13 Mai 2013
acum ni sa spus cai plecare in 2 saptamani vom vedea si pasta am sunat in data de 7-05-2013 sa vedem si plecarea asta vad ca pe unii ia mintit cai plecare pe 7 mie la tel . mi -au spus ca nu lucreaza pina pe data de 7 mai deci ce sa mai credem?
xxx Vineri, 17 Mai 2013
PTM are plecari pe 10 si 17 iunie, dar in legatura cu alte proiecte.