Forum despre Polisano SRL

ADMIN - undelucram.ro Luni, 18 Iunie 2012

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Polisano SRL, informatii despre mediul si atmosfera de lucru, sanse de promovare, relatia cu managementul sau orice detaliu care ar putea fi de ajutor celor interesati de Polisano.

teo Marti, 21 Mai 2013
sa inteleg ca toata lumea e multumita....
super!
bravo lor!
dana Marti, 12 Noiembrie 2013
Salariul este bun,peste medie cu mult!
Costi Vineri, 22 Noiembrie 2013
Salariul e destul de ok, pe media pietei. Se munceste mult, dar totul se plateste legal si cum s-a negociat.
ioana B. Marti, 7 Ianuarie 2014
Ce inseamna media pietei? 800 de lei?
gogu Miercuri, 8 Ianuarie 2014

Poti sa aplici pe ejobs, bestjobs, etc..pana ti se blocheaza tastatura de la computer. Iti vizualizeaza Cv-ul..si asa ramane. Am amici care mi spuneau ca li se potrivea cv ul cu cerintele postului in proportie de 85% si cu toate astea.....nu au fost sunati, nici macar pentru un prim interviu..sa li se auda vocea!

ioana b Miercuri, 8 Ianuarie 2014
Eu am fost sunata fara sa am pile...si nici macar nu locuiesc in sibiu. Nu cred ca e numai si numai pe pile.oricum au si cunostintele lor ca fiecare firma, dar singur dau o sansa si celor din afara macar 1%.
nickname Vineri, 10 Ianuarie 2014

ioana b...stii ce inseamna 1%???
Stiu! Ai sa-mi spui.."depinde la ce aplici procentul"
Si am sa ti spun si eu .......este al naibi de putin! :)))))) sansele sunt inexistente!
Bafta pentru faptul ca ai fost chemata! (asta nu inseamna ca ai si fost angajata)!

ioana b Marti, 14 Ianuarie 2014

probabil....asta e.....nu ma supar....totusi chiar daca te angajeaza din afara esti in inferioritate fata de cunostinte...stiu cum e.

Riana Luni, 24 Februarie 2014
Stie cineva ceva postul de casier? Ai sanse de promovare in vanzari?
Cineva Duminica, 30 Martie 2014
Buna ziua,

In vanzari, cel putin la bucuresti, au unii salarii f mari (ts, agent)si presiune deloc in comparatie cu alte depozite . Zonele bune sunt detinute de oameni veniti cu pile; pt cei ce au sansa in viata sa vina pe bune, pe propriile forte, targetele sunt uriase si nu se scad, chiar dc dovedesti ca esti f bun si cresti zona preluata.
Avantaje : sefii nu tipa; nu te freaca nimeni la cap ( nu ca la alte depozite), iti faci targetele, iei bani, nu-ti faci mori de foame si pana la urma pleci ; asigura decont pe trasnport;, ai bonuri de masa; daca ai ciocu mic si esti supus si nu te afecteaza ca 3 sferturi din colegii tai iau cel putin dublu fata de tine sau chiar triplu, esti angajatul ideal
Dezavantaje: dc nu vii pe pile, vei avea salariu asigurat mic, comparativ cu celelate depozite mari;profesional nu ai sa evoluezi, mizerie multa, aspect de firma saraca, n-ai sa vezi prime de sarbatori; vei decadea si pesronal deoarece in jurul tau , de fata chiar cu sefii , colegii tai vorbesc ca pe maidan, uneori ajung sa se si "paruiasca", isterie mare printre femei.
Cineva Duminica, 30 Martie 2014
Am stat doar cateva luni in aceasta firma , iar din punctul de vedere al unui om de teren, salariile sunt mai mici comparativ cu alte depozite. Sa-si dae cu parerea si cei care au stat cel putin un an sau care mai sunt.
Pentru cei care nu au experienta in pharma si-o pot face aici, pentru ceilalti - trebuie sa mai analizati.
Candidat Luni, 14 Aprilie 2014
Am fost la 3 interviuri la ei - 2 testari, una de utilizare PC si una de specialitate. Am mentionat inca de la primul interviu pretentiile de salarizare. La ultimul interviu mi s-a oferit jumatate! Am scazut 15% din suma initiala si mi s-a spus ca sunt nerealist. HR-ul promite raspuns in 2-3 zile si revine...in 2-3 saptamani. Multa rabdare cu ei daca vreti sa va angajati.
Problema la Polisano pleaca de la CEO...parerea mea...
Carmen Luni, 2 Iunie 2014

O sa se duca-n cap si Polisano!Se duce dupa Relad daca o tin tot asa,greselile sunt cam aceleasi.Am fost la ei la interviu pt un amarat de post pe studii medii.Mi-au dat de inteles ca am fost respinsa datorita masterului din CV,(era prea mult pt ei,probabil),le-a fost teama sa nu plec pe o pozitie mai inalta dupa ceva timp)Desi am intrunit toate conditiile,avand 2 calificari(studii economice si studii sanitare+experienta de vreo 14 ani in domeniu),au preferat pe altcineva.Asadar,de acum incolo cand aplicati pt pozitii de rahat,asa cum am facut eu,si aveti mai multa pregatire decat e necesar,stergeti din cv ca dauneaza!

viorel Sambata, 7 Iunie 2014
Ce salariu are un agent?
Multumesc
ala Marti, 10 Iunie 2014

Am depus un cv la polisano pentru un post de asistent de farmacie in depozit, in urma unui anunt pe ejobs.Surpriza!!!Dupa 4-5 zile de la depunere m-au chemat la interviu....sincer nici nu ma asteptam.Anuntul a fost valabil in perioada 7mai-7iunie.In urma interviului mi s-a spus ca voi fi contactata de la resurse umane pe 13 iunie.Am plecat foarte entuziasmata de acolo...interviul a fost unul placut...degajat alaturi de 2 tineri farmacisti.La ce s-a intamplat in ultima vreme la Polisano slabe sanse sa fie 13 iunie ziua mea norocoasa. Ce salariu are un asistent in depozit?...poate am exagerat cu pretentiile!?.Multumesc.

violeta Vineri, 13 Iunie 2014
@ala, ai fost sunata azi? daca da, cum a decurs discutia?
ala Vineri, 20 Iunie 2014
Nu am fost sunata .
bianca Marti, 5 August 2014
am fost sunata pentru postul de economist. stie cineva sa imi spuna mai multe detalii, gen salariu, teste de contabilitate, exel...
bianca Luni, 11 August 2014
Revin pentru a va impartasi din experienta mea pentru jobul de economist. Dupa ce am fost sunata de cateva ori de ei sa ma duc la interviu, intr-un final am ajuns la sediul lor. Interviul a durat 10 minute , timp in care si-au laudat firma si nu mi-au spus nimic concret despre jobul pentru care m-am prezentat. " Ai experienta dar nu pe domeniul nostru" au fost cuvintele lor.... atunci de ce m-ati chemat????? Au chemat la interviu 1 milion de persoane de la care vroiau experienta in domeniul lor si salariul oferit cat mai mic posibil.In timp ce eu eram la interviu deja mai venise cineva si cand am iesit din cladire mai venea cineva la interviu....Mi-a lasat un gust amar.