Forum despre Preturi Pentru Tine (PPT)

Andrei Vineri, 12 Octombrie 2012
Atmosfera din cadrul companiei cum e?
End Joi, 4 Iulie 2013
Am aplicat la ei, voi merge la interviu, ramane sa revin cu un raspuns.
End Miercuri, 17 Iulie 2013
Sunt foarte ok. Dar am refuzat postul datorita faptului ca trebuia sa fiu plecat cate 3 saptamani.
un fost ppt-ist Joi, 12 Septembrie 2013
am lucrat la firma asta si am multe de spus,in special as vrea sa-i atentionez pe cei ce vor sa lucreze la etichetare marfa. Eu unul am lucrat in perioada asta ,inainte de inceperea scolii si vreau sa spun ca era si inca este foarte mult de munca,insa care e problema...ca sa nu vina toti desteptii si sa zica ca ''normal ca e de munca ,ca de asta te p[lateste'' ! programul incepe la 8;00 de L-V ,S-D LIBER. Cu asta se asteapta sa prosteasca lumea...dar nu v-am spus la cat se termina:)))faza e ca orele suplimentare nu se platesc si credeti-ma ca sunt destule ore,in jur de 4-5 pe zi. motivul ? eehhh...aici e smecheria...cica nu se platesc fiindca e legea compensatiei :))))...pana sa vin eu ,cica se muncea pana la 12;00 ,13;00 ,15;00...ca sa vezi ce gaura mare le dadeai lor ca nu munceai o ora ,doua ...Dar in timpul ala le imbogatesti neamurile :)) Ce sa mai zic de orele suplimentare care chiar nu inteleg de ce nu s platite. Hai ,daca era o ora,doua ,mai inchizi ochii....dar la 4-5 pe zi deja e hotie. Vin acolo baieiti la munca pe banda rulanta,dar cum vin asa si pleaca :)))se sta in picioare ,pauza la 12;00 de o ora,pauze din 2 in d ore de cate 10 min...pt odihna calcaielor :)))...apoi.mai este si cazarea oferita de ei...cate 4 in camera...bucatarie ,baie ,dusuri la comun...nu angajeaza pe oricine...daca te vede mai deschis la minte ,n-ai ce cauta acolo...trebuie sa o faci pe-a prostul ca de aia se cauta...sa taca si sa munceasca,fara comentarii ca nu le place. despre cazare...ti se opreste 2 mil din salar,salarul fiind de 14 mil. deci ,minus 2 = 12 . de fapt in mana iei 10 mil...ca altelke 2 iti dau bonuri. despre personal...majoritatea celor ce lucreaza la etichetare sunt de la camin,de asta si spuneam ca se cauta din astia mai limitati...in rest totul e bn...ar fi mai bn daca s-ar plati orele suplimentare pt ca pna la urma e dreptul fiecarui om ce sta si baga ca sclavul...cred ca cu acele ore,ar fi un salar super motivant...insa de ce sa nu bage ei banii in buzunarele lor ? va doresc o zi buna si daca aveti toata tabla pe casa ,fugiti de firma asta daca aveti si alte variante...si daca n-aveti ,fugiti de 2 ori mai tare :)))oricum ,nu stau ei in voi ,ca umbla pe la toate caminele si iau oamnenii...deci nu e o pierdere pt ei ca pana la urma nah...asa au facut avere. Bafta
Moldoveanu Petrisor Miercuri, 2 Octombrie 2013
Buna ziua. Ma numele meu este Moldoveanu Petrisor sunt din Lehliu Gara jud. Calarasi ,aveti si un punct de lucru la noi in oras si am vazut ca aveti nevoie de manipulant marfa permisul de conducere este un avantaj. Eu am permis de conducere am lucar ca sofer distributie marfuri , stivuitorist etc. Ma intereseaza mai muilte detalii eu nu am gasit un nr de contact al dvs. va las nr meu de telefon ptr am ma contacta daca aveti nevoie de angajati nr meu este 0726843180 ! Va multumesc si astept un telefon din partea dvs cu mai multe detalii o zi placuta va doresc
Andrei Luni, 14 Octombrie 2013
Pai de la interviu te anunta oamenii ca sunt perioade in care se sta foarte mult peste program, dar sunt si perioade in care se lucreaza mai putin, 4,5 ore pe zi. Cazarea nu e asa rea, e ca la caminele studentesti, daca te intelegi bine cu colegii de camera e chiar ok si pana la urma e o cazare de acomodare pana iti gasesti ceva mai bun. Daca esti deschis la minte si muncitor poti foarte usor sa promovezi, nu e neaparat cum spui tu ca te dau afara, sunt foarte multi baieti cu 8 clase care au promovat pe functii bune. Intradevar e disciplina, nu poti sa tragi chiulul, daca la asta te referi si nu se tolereaza comentatorii, e ca la armata. Cat despre baietii de la camin, cred ca oamenii fac un lucru bun, cine i-ar angaja pe baietii aia? Zici de salar? Pai unde poti sa castigi in vremurile astea 14 mil ca manipulant? si realist munca nu e grea doar ca tre sa stai in picioare. Eu unu sunt multumit si majoritatea care raman sunt multumiti, e mult de munca dar esti platit la timp, ai 21 de zile de concediu si realist daca esti serios si dornic sa inveti promovezi destul de usor.
Anonim Joi, 17 Octombrie 2013
Perfect de acord cu Andrei. Daca iti vezi de treaba ta si te duce si capul poti promova si salariile sunt mult peste media din Romania, chiar si pe postul de manipulant.
Adrian Joi, 7 Noiembrie 2013
Ce face, practic, un Buyer la PPT? salariu, conditii, munca. etc
Amtc Miercuri, 27 Noiembrie 2013

Adrian, pentru ati raspunde si tie si tuturor la intrebari, PPT angajeaza oameni fara experienta, pe anuntul de angajare scriu denumiri gen BUYER, insa in realitate iti dau o denumire a postului care nu necesita decat liceul, pentru ca salariul brut, de pe cartea de munca sa nu trebuiasca marit odata cu maririle salariale oficiale ale statului, ci sa ramana undeva la 1400 RON in conditiile in care tu in mana vei lua undeva la 1600 RON si tichete de masa. Conditiile de lucru sunt potrivite ca si birotica sau echipamente, insa programul de lucru pentru un buyer este de la ora 07:00 pana la ora 17:00 (oficial, dar nimeni niciodata nu pleaca la ora 17:00, ci mult dupa...cel putin 45 de minute - 1 ora, ca de...da bine la sefu', ca altfel te baga in sedinta!). Mi s-a parut foarte interesant faptul ca atat din cadrul interviurilor cat si din prima zi de munca, toata lumea se intereseaza de viata ta personala! Adica, ce sunt parintii tai, cat castiga, ce salarii ai avut la ultimele locuri de munca, ce masina conduci etc etc... Varianta de cazare nu vine in ajutorul tau ca si angajat ci in intampinarea companiei, pentru ca te pot avea sub supraveghere si sub control!!! Sa stie la orice ora unde esti, ce faci, cu cine esti, si de ce iesi in oras cu persoanele acelea. Sunt niste paranoici care cred ca asculta telefoane, te urmaresc daca ai masina de serviciu, si nu le convine deloc daca te vei muta din apartamentul de serviciu (nu iti va spune nimeni, dar vei observa din comportament).

Adi Luni, 2 Decembrie 2013

Cei de la PPT sunt niste manipulatori. De la bun inceput iti promit ca ai sanse de promovare, de crestere salariala, dar adevarul este ca jumatate din angajatii lor actuali sunt adusi prin pile - relatii - cunostinte! Nu conteaza cat de bun esti in ceea ce faci, ci cat de bine te intelegi cu administratorii... . Daca nu mai aveti alta optiune ...sau mai degraba sunteti disperati dupa un loc de munca, atunci merita sa va angajati la ei. Iti vei castiga si ultimul leu pe care ti l-au promis! Se vor asigura de asta!

Craiova Joi, 30 Ianuarie 2014
Dar care este activitatea acestei firme,mai exact? Tot vad anunturi pe best jobs, ca recruteaza din toate orasele...ca ofera ei cazare in apartemente,cate 1pers/camera...sa inteleg ca ofera si servicii de cazare....Ce e asta?
Andreea Joi, 6 Februarie 2014
Buna! Imi puteti spune ca si lucrator comercial ce salar este oferit ? Multumesc.
marius1987 Luni, 10 Februarie 2014
ce salariu ai ca responsabil publicitate?
ANONIM Vineri, 4 Aprilie 2014
Ba oameni buni eu lucrez aici de cativa ani si nu e ceea ce ziceti voi...cel care ai la nick name "un fost ppt-ist" tie nu ti-a placut sa muncesti nene si ai dat-o cu muci in fasole mai pe romaneste si probabil ai fost dat afara..in ceea ce priveste cazarea ti se ofera absolut toate conditiile decente sau tu ai vrea sa stai la hotel de 4 stele si cu menajera la pat...sau ai vrea sa ai salariu de 5000 ron fara sa faci nimic! daca nu ti-a convenit dute sa muncesti pe santier pe 5 milioane pe luna! cat despre baietii de la casa de copii multi dintre ei au ajuns cineva si sunt pe picioarele lor iar daca nu erau ajutati ajungeau "actionari la groapa de gunoi" nu prea o sa mai vezi angajatori care sa ii sprijine si sa le ofere un loc de munca celor cu probleme...asa ca voi astia ex-ppt-isti gura mica!
Coco Miercuri, 7 Mai 2014
Ca si responsabil publicitate ai 1500 RON net, iar pe cartea de munca tot atat e trecut. Dar cam iti iese pe ochi salariul asta... Ai zeci de kilometri de facut pe jos in fiecare zi (in medie cam 9-12 km)
Nicu Balint Luni, 4 August 2014
Salutare. Sunt chemat la un interviu ca manipulant marfa la ei la depozit. Ce se face acolo mai exact? Se cara cu carca, se aranjeaza in raft? Ce se face mai exact? In afara de faptul ca stai numai in picioare, e chiar asa grea munca?
Anonim Luni, 4 August 2014
Hai frate fi serios, se lipesc etichete pe haine, ce e asa greu?
Anonim Vineri, 15 August 2014
Aveti idee care ar fi salariul pentru cineva din departamentul de resurse umane, pe latura de recrutare personal? N-am experienta in domeniu dar am pregatirea necesara, in schimb nu vreau asa cum a scris cineva mai sus, sa-mi iasa pe ochi salariul fiindca am si alte posibilitati de angajare. Va multumesc
@Anonim Luni, 18 August 2014
Ti se spune salariul in cadrul interviului...Dar da...iti va iesi pe ochi! Nu cred ca au vreun salariu (inafara managerilor) care sa merite sa te angajezi la ei... mai ales daca ai si alte variante si ai si experienta!
Lia Joi, 21 August 2014
Cum a fost interviul pentru departamentul de resurse umane? Ce ti-au spus?