Forum despre Pro Business Communication Services

Doggy Marti, 25 Decembrie 2012
1.mediul si atmosfera sunt ok
2. sansele de promovare sunt nule-exista proiecte prost-platite cu fime straine unde simti ca esti vazut ca un angajat din lumea a treia-investitorii plini de bani care cauta mana de lucru extrem de ieftina
3. diferentele de pregatire pe acelasi post sunt foarte mari-unii sunt absolventi de liceu si altii sunt doctoranzi, totusi platiti la fel
4. trebuie sa lucrezi in weekend, chiar si de sarbatorile legale (Craciun, Revelion, 1 Decembrie, uneori pana la miezul noptii)-pentru asta nu esti platit suplimentar
5. interviul pare simplu-cel mai amuzant mi s-a parut cand am vazut ca stapanesc mai bine domeniul cerut decat persoana care ma recruta
6. unii dintre superiori nu fac o impresie prea buna la "teambuildinguri"- beau mai mult decat angajatii si implicit contrasteaza cu imaginea serioasa pe care doresc sa o creeze in restul timpului.
7. job-urile oferite de ei sunt bune pentru studentii, care vor sa castige o suma modesta, ca bani de buzunar, insa pe termen lung intervine plafonarea si demotivarea
eu Luni, 28 Aprilie 2014
- Stie cineva in ce consta jobul asta "AGENT CUSTOMER SUPPORT IN LIMBA GERMANA"?
- Este reala oferta "400 - 500 EUR / luna"? (vezi pe ejobs.ro)
- Trebuie sa stii bine de tot Deutsch?
- Se utilizeaza germana numai in scris?
- Multumesc anticipat.
eu Vineri, 23 Mai 2014

- helloooou ... haben Sie keine Antwort für mich?
- vroiam totusi sa aflu mai multe inainte de a aplica pentru acest job.
- traiesc cu impresia ca stiu ceva Deutsch, mai ales schriftlich, dar opinia mea nu prea conteaza :)

seriozitate nula Marti, 24 Iunie 2014

Am fost la un interviu. Am ajuns cu 10 min mai devreme decat ora stabilita si am astept alte 15 dupa ora stabilita ca persoana (probabil recrutorul de HR, greu de crezut) sa isi termine(incheie o perioada scurta cat sa ma bage in seama probabil) conversatiile pe laptop la biroul din mijlocul incaperii. Interviul a fost scurt (10 min) cu pauze pentru ca recrutorul sta prost cu auzul la o distanta de 80 cm fata in fata. nepasarea era la ordinea zilei, statea si "chetuia" pe laptop, privirile erau scurte si reci. A urmat o scurta descriere a personalitatii, locurile de munca anterioare si ca o sa fiu sunat intre 18-20 in aceeasi zi de o numita doamna pentru interviul in engleza. Ajuns acasa dupa socul de la interviu mi-am facut temele pentru interviu (3 ore) si am asteptat telefonul care surprinzator nu a ajuns. Criteriul lor de baza la angajare a fost punctualitatea de care ei insisi nu dau dovada. O zi in care trebuie sa iti cumperi mancare (te rogi sa nu ploua ca poate poti dupa intalnirea stabilita) si vrei sa iesi si in parc sa te relaxezi 30 minute dupa gramatica de germana si 3 ore de probat sunet la microfon si repetari de zeci de minute pentru ceva care iti place. Duse au fost toate, ploua. O fi o zi proasta desi eu ma simt bine. Birourile sunt mici cu pereti care sa te acopere sa nu vada colegul ca stai pe facebook, e un apartament la parter nou in Orhideea Gardens. Mai erau si vecinii de apartament (probabil alta firma) care erau deghizati cu cagule pe fata si pixuri au intrat brusc intr-o incapere tipand "Esti concediat, iesi afara!" glumind probabil pe seama unui coleg.

x Duminica, 17 August 2014
ce salariu ofera pentru postul "CUSTOMER CARE AGENT (in limba germana)"?
practic, ce ai de facut?
Anonim Marti, 9 Septembrie 2014
Am muncit in aceasta companie timp de 1 an jumate.Sansele de promovare sunt inexistente indiferent despre ce proiect este vorba iar salariile sunt de nimic (la 4 ore 600ron) fara ...
x Joi, 16 Octombrie 2014
sal, ce salariu are un "CUSTOMER CARE AGENT (in limba germana)"?
Ioan Vineri, 7 Noiembrie 2014
un customer care agent fie ca e franceza germana sau italiana are salariu de baza la 4 ore 6 milioane iar la 8 ore 11 milioane
LAPA Miercuri, 3 August 2016
O firmă ok, un sef relaxat, care n-are nicio asemănare cu "crispatii" si infatuatii pe care i-am întâlnit în alte firme. Un om pe care ti-l dorești ca șef :) ...