Forum despre ProCredit Bank

DianaYB Miercuri, 14 Mai 2014
ABC, ai zis ca nu ai ramas pentru ca nu ai fost multumit de partea financiara oferita dupa terminarea programului. Inseamna ca ti-ai permis asta. Bravo! Unii nu isi permit. Ce ai lucrat dupa terminarea acestui program? Eu ma duc maine la testare..Daca iau, bine, daca nu iau, iar bine. Lumea nu se va sfarsi.
Mirela Joi, 22 Mai 2014
Imi poate spune si mie cineva in ce consta interviul telefonic la ei?

M-au sunat dar nu am putut vorbi atunci si l-am reprogramat astazi, dupa amiaza dupa 14.00.

Poate stie cineva sa imi spuna??!!!
unu Vineri, 23 Mai 2014
@ Mirela: interviul telefonic e o discutie de vreo ora, in care sunt intrebari de genul celor puse la un interviu normal (ei iti spun despre program, tu povestesti despre tine, te intreaba despre diverse situatii in care ai fost pusa si trebuie sa spui cum ai rezolvat situatia respectiva, chestii de genul).

Eu am trecut de toate etapele, luni ar trebui sa incep programul...insa am primit o oferta si de la Kaufland si sunt nehotarat acum...m-ar ajuta niste info despre PCB, gen ce salarii sunt dupa terminarea programului, orarul de lucru, ce posibilitati sunt de avansare...
In trecut am lucrat in comert si logistica, iar postul de la Kaufland e tot in zona asta; nu stiu daca se merita sa intru in Young Bankers (d.p.d.v. timp, venituri, avansare) sau sa accept la Kaufland...
angajat Sambata, 7 Iunie 2014
700 lei net pe perioada de yb, 1120+bonuri de masa dupa ce termini (ramane la fel cam 1 an)
bubu Sambata, 23 August 2014
In timpul interviului mie mi s-a spus ca primesc 1000 lei/ luna pe durata cursului. Mai este cineva care a trecut interviul telefonic si i s-a spus la fel?
Mihai Duminica, 24 August 2014
Salutare,
Bubu ai avut interviu pentru programul YB? Daca da, pe ce data ai aplicat la ei?
alex Duminica, 24 August 2014
salut! stie cineva unde se face cazarea in bucuresti si ce conditii sunt? Multumesc!
Bubu Duminica, 24 August 2014
Mihai,
Eu am aplicat acum o luna si m-au sunat acum cateva zile.
Mihai Luni, 25 August 2014
Si ai sustinut dar interviul telefonic?
Bubu Luni, 25 August 2014
Am sustinut interviul telefonic, acum astept sa primesc mailul lor cu data urmatoarelor probe.
Mihai Luni, 25 August 2014
Bine Bubu, ce sa zic, succes in continuare si sa ne tii la curent.
Bubu Luni, 25 August 2014
Multumesc!
eu Marti, 26 August 2014
am fost sunata si acum cateva luni ,am trecut de interviul telefonic si trebuia sa ma duc la buc pt probe, dar nu m-am dus pt ca nu am putut. ideea e ca acum am fost sunata din nou si nu stiu ce sa fac. Nu prea imi place treaba cu mutatul peste tot, in diverse orase si tot asa...si mai am o intrebare , daca de exemplu am aplicat si eu si o prietena si ne-a sunat pe amandoua si sa presupunem ca trecem de toate testele si interviurile si intram in program, am putea sa cerem sa fim trimise amandoua in acelasi loc? adica aceeasi sucursala asta si pe viitor in aventualitatea unei angajari.
Chisinaul Miercuri, 27 August 2014
@cineva, salut! spune te rog ce intrebari iti dau in etapa urmatoare dupa testul de matematica, adica etapa a 5 (interviul in grup)? si la interviul individual, am trecut testul si tare vreau sa ajung in program. Macar aproximativ ce intrebari iti dau. Multumesc.
banka ta Joi, 28 August 2014
Buna ziua tuturor. As vrea si eu sa stiu cum iti dai seam,a ca ai trecut interviul telefonic?Pe mine m-au sunat. A durat interviul telefonic cam 25 de minute si la final mia zis sa astept pana pe 15 daca voi primi un emai ar trebuie sa confirm daca merg la bucuresti pt testare. Cum sa fiu sigura ca am trecut interviul telefonic? mi sa explicat totul si despre cazare si despre program si despre salariu pt incepator.
Stud Joi, 28 August 2014
@banka ta ce salariu ti-au spus? Acest salariu include si cazarea in Bucuresti pt cei din provincie? Cei ce sunt din Bucuresti vor primi mai mult?
me Duminica, 31 August 2014
Salariul este de fapt o bursa in valoare de 700 lei. Pe tot parcursul programului ti se vor oferi trei mese zilnic si cazare. Suna bine, nu? Glumesc, evident! Iti recomand sa accepti asa ceva numai daca esti in pragul disperarii si nu reusesti sa iti gasesti in alta parte. Voie buna!
Marius Marti, 2 Septembrie 2014
Salutare,
A sustinut cineva testul de mate, iar daca da care ar fi gradul de dificultate, pune probleme in ceea ce priveste accederea la program?
Mihai Joi, 4 Septembrie 2014
Salutare,

A mai fost cineva chemat la testul de mate?
Andreea Vineri, 5 Septembrie 2014
Da. Acum astept mailul cu detaliile.