Forum despre Procter & Gamble

Vicky Joi, 16 Mai 2013
In ce consta celelalte etape, ale procesului de recrutare, care urmeaza dupa etapa cu testul?
Multumesc.
ioana Vineri, 17 Mai 2013
Stie cineva cam care e nivelul salarial pentru procurement specialist ?
Charlie Marti, 28 Mai 2013
a fost cineva la interviuri? cate sunt, cu cine sunt, in ce constau mai exact ?
Madalina - ex Procurement Joi, 30 Mai 2013
Da, sunt diferente intre cei angajati direct la PG si cei angajati prin alte firme - asa numitii contractori. Evident ca angajatii direct au avantaje mult mai multe - dar poate si responsabilitati mai numeroase si mai mari. PG-erii au asigurari, abonament la sala de sport "de fitze", de Craciun isi aleg cadoul dintr-o lista (cel putin asa a fost in ultimii 6 ani) si altele. Atmosfera e super, dar na! depinde de colegi si peste tot mai sunt si uscaturi :) Se cere performanta dar nu iti taie nimeni capul. Zona de distractie cu masa de biliard, de fotbal, tintar, s.a. Fotoliu de masaj; cafea, apa si ceai gratis la dispozitie oricat, sala de mese, catering, frigidere (din care mai dispare mancarea - probabil ca sunt o bucatareasa foarte buna ca mie mi-a fost furata de tare multe ori), cuptor cu microunde, televizor. Anul trecut ne-am strans cu totii in bucatarie la Jocurile Olimpice. Unele echipe sunt mai sudate, in altele se mananca intre ei... dupa cum ziceam, depinde de oamenii peste care dai... Pentru mine a fost o exeperienta foarte frumoasa. Nu stiu daca si fostii mei colegi imi impartasesc impresia :)
alex Luni, 22 Iulie 2013
Dupa testul de la sediu am inteles ca sunt 3 interviuri; poate cineva sa-mi spuna cat dureaza acest proces? am trecut testul acum o saptamana si inca nu am fost contactat le-am trimis un email in care mi s-a spus vag ca voi fi contactat dar nu-mi pot spune o data exacta.
x Luni, 22 Iulie 2013
Ai aplicat pt internship sau post full time?
alex Luni, 22 Iulie 2013
full time
udar Joi, 25 Iulie 2013
alex cum ti sa parut testul? partea cu textele e chiar nasoala rau?
alex Luni, 29 Iulie 2013
testele sunt putin mai complicate decat in examplul care il primesti pe email insa nu sunt imposibile. singura problema este timpul, trebuie sa te misti repede si sa nu stai prea mult la o intrebare ca nu-ti mai ramane timp. problema este ca dupa test mai sunt 3 interviuri iar eu astept de 3 saptamani sa ma sune :(
test Marti, 13 August 2013

nu carati dupa voi creion, radiera, calculator. au ei acolo.
au zis ca dau rezultatu in 24 de ore. sa vedem daca se tin de cuvant.
arata futuristic sediul.

test Marti, 13 August 2013
breaking news.
uups, chiar fu seriosi astia. la 12:03 au trimis raspunsul
alex Joi, 15 August 2013
te-au chemat pentru primul interviu?pentru ce post ai candidat?
test Joi, 15 August 2013
inca nu m'au chemat. doar mi'au dat raspunsul la test
alizeea Sambata, 17 August 2013
Alex, si ce raspuns la test ti-au dat? ca mergi mai departe sau un punctaj?
user Luni, 19 August 2013

nu se da punctajul, doar raspunsul daca ai trecut sau nu pt postul respectiv.
rog sa spuna cineva la cat timp dupa ce a fost anuntat de rezultatul testului a fost chemat la interviu.
pur si simplu nu vor sa dea un termen

alizeea Marti, 3 Septembrie 2013
Pe mine m-au chemat la interviu in aceeasi zi in care mi-au spus rezultatele la test, adica a 2-a zi dupa ce am dat testul.
Am si eu o intrebare, cine stie in cat timp primesti raspuns de la interviuri?
rol Marti, 3 Septembrie 2013
Ati depus direct pe site.ul lor sau prin firma de recrutare? Auzisem de la cineva ca nu se mai fac angajari....
ala cu annoying Miercuri, 4 Septembrie 2013
posibil asta sa fie explicatia..
alex Joi, 12 Septembrie 2013
la interviu am fost chemat la 5 saptamani sau 6 dupa ce am dat testul. raspunsul la interviu il primesti dupa o saptamana maxim 10 zile. voi penru ce post candidati?
Ana Luni, 16 Septembrie 2013

P&G vinde ideea ca e foarte greu sa ajungi sa lucrezi pentru ei si cauta oameni competitivi, care se vor simti mandri si importanti ca lucreaza aici, fara sa mai observe alte neajunsuri. Personal m-am dus la interviu, se pare ca m-am vandut bine si mi-au oferit un job de manager pe care l-am acceptat. Primul lucru pe care l-am observat a fost ca oamenii sunt destul de reci. Exista foarte multa frustrare, pentru ca le tot aduc manageri din afara in loc sa promoveze oameni din interior. A doua problema majora este faptul ca jobul chiar nu este necesar, sunt alti 2 oameni care puteau prelua fara problema si responsabilitatile mele pe langa jobul lor. Astfel incat ma plictisesc ingrozitor. Ca sa ajungi de la asistent la manager iti trebuie minim 6 ani, dar cei mai multi nu ajung de fapt niciodata acolo.
Presupun ca exista si oameni multumiti ca lucreaza aici. Ca salarii, un asistent porneste de pe la 2000-2500. Sunt 3 nivele de asistenti. La nivelul 2 salariile sunt de la 3000 si maximul e pe la 3700. Ca manager 1 am aprox. 4000.

Bafta tuturor!