Forum despre Procter & Gamble

Ana Miercuri, 18 Septembrie 2013
Ajungi manager doar daca treci prin toate nivelurile de asistent, altfel nu poti sa aplici cum vrei tu la orice job. Cred ca daca iti dai demisia si te intorci dupa vreo 2 ani mai dai testul din nou si poate doar asa sa "pacalesti" sistemul.
@edmondo Joi, 17 Octombrie 2013
La cat timp ai primit raspunsul in legatura cu promovarea testului?
edmondo Joi, 17 Octombrie 2013
in ac. zi
Crin Duminica, 27 Octombrie 2013
@Ana: am vazut ceva comentarii cu overtime. Ce inseamna mai exact ? In mod obisnuit, la ce ora vii dimineata si la ce ora pleci seara ?
Multumesc.
Urban Joi, 31 Octombrie 2013
Salutare,

Ma poate ajuta cineva cu niste informatii precise si corecte in ceea ce priveste procesul de recrutare PG?
Se fac angajari/se tin interviuri in aceasta perioada?
Care este nivelul salarial pentru o pozitie in Departamentul de Purchasing/Procurement?
Indiferent de sursa unde aplici pentru job, angajarea se face prin firme de recrutare?

Eu am aplicat pe site-ul PG la sectiunea "Cariere" acum cateva zile si deocamdata nici un semn de la ei, doar confirmare de inregistrare a aplicatiilor insa sunt curios care sunt etapele, cat dureaza procesul de recrutare, primesti un raspuns la final indiverent daca este pozitiv sau negativ?

Si inca o curiozitate: " Sa presupunem ca ai fost angajat pe o pozitie de Purchasing/Procurement, exista sansa/posibilitatea de a migra la Marketing ?"

Va multumesc !
DC Miercuri, 20 Noiembrie 2013
Se pare ca daca vei trece testul nu e garantat ca vei fi si chemat la interviu :( Am primit un e-mail standard in care am fost anuntata ca am trecut testul si ca voi fi contactata in vederea pasilor urmatori si dupa 3 saptamani am primit alt e-mail in care eram anuntata ca postul a fost ocupat.
Toni Duminica, 8 Decembrie 2013
Cineva mai sus spunea ca se fac angajari in aceasta perioada la greu...cineva din interior spunea ca s-a stopat procesul de recrutare inca de la inceputul lunii noiembrie, care este informatia adevarata ?
Eu am aplicat pentru o pozitie de Purchasing Manager dar nici macar nu am fost chemat la test si de aici vine si curiozitatea: "Care este procesul de selectie la P&G?"
Pe ce criterii selecteaza astia potentialii candidati in conditiile in care ei sustin ca indiferent de experienta pe care o ai in spate, la ei esti considerat entry-level.
user Vineri, 20 Decembrie 2013

dupa 133 de zile de la assesment center am primit raspunsul ca n-am trecut de primul interviu.

sonia Sambata, 21 Decembrie 2013
buna.m-ar interesa si pe mine daca P&G ofera transport din bucuresti daca da din ce zona? si care este in general programul de lucru,ma refer la cat se incepe dimineata.merci
mihai Duminica, 5 Ianuarie 2014
Am trecut de assestment center, de testul logic, dupa care mi-au spus ca voi fii chemat la Urlati pt 3 interviuri si raspuns in aceiasi zi ca sa nu ma invoiesc de mai multe ori de la locul de munca, dar am fost chemat la un interviu-am trecut, la al doilea interviu in alta zi-l-am trecut, la al treilea interviu in alta zi spunandu-le ca nu ma pot invoi de la munca atatea zile sa bat drumul pana la urlati si ca trebuie sa ajung la servici dupa interviu. La al treilea interviu programat persoana de contact era plecata la un targ de joburi in Bucuresti cu toaate ca in mail imi confirmase sa ma prezint in ziua si la ora respectiva la interviu, de la receptie nu suna nimeni la birouri sa anunte ca am venit pt interviu ca nu avea chef, dupa 20 de min de asteptare si cu gandul ca trebuie sa ajung cat mai repede la servici am inceput sa sun pe ambele numere de contact pe care le aveam de la ei. Am sunat cam 5-10 min incontinuu, nu mi-a raspuns nimeni la tel, dar a venit sa ma ia cineva dupa ce le inrosisem telefoanele, am dat interviu cu un domn foarte pornit pe mine ca probabil i-am deranjat cu telefoanele si raspunsul a fost negativ la ultimul interviu cu toate ca ceilalti doi intervievatori mi-au spus ca sunt f. potrivit pentru postul respectiv...
roxana Joi, 20 Februarie 2014
Stie cineva ce salariu are un excel data analyst? multumesc
Some_Guy Joi, 20 Martie 2014
Salut,

Imi poate spune cineva care este salariul pentru un Key Account Manager in cadrul P&G?
Am fost chemat la teste si as vrea sa stiu la ce sa ma astept..

Multumesc
111 Joi, 24 Aprilie 2014
salariile in procurement sunt pentru entry level in jur de 600 Eur+bonuri de masa+ placerea de a lucra pentru P&G+tot ce te invata ei (beneficiezi de foarte multe formari)
contractorii doar in foarte rare cazuri vor deveni angajati
oricum e o experienta extrem de utila sa fii ex P&G pentru ca totii viitorii angajatori vor fi 100% cuceriti! doar tu va trebui sa alegi!!!!
gabi Vineri, 25 Aprilie 2014

Hello,
In primul rand vreau sa spun ca noi (cei din afara P&G) multumim frumos pt comentariile voastre si detaliile pe care ni le oferiti - ne ajuta sa ne facem o perspectiva.

Am aplicat recent la postul de Demand Planning Manager - dept Logistica - astea sunt toate detaliile pe care le am despre job, am dat testul, l-am luat, acum astept sa fiu chemata la interviu. Vin de pe un post bun din Oracle (nu e un job usor de lepadat) si as vrea sa stiu, de la cine ma poate ajuta: 1. salariul pentru Demand Planning Manager este in continuare pe la 1000 EUR sau pot spera si la un 1300-1500? Ca sa stiu cat de departe sa merg cu negocierea. 2. nu am absolut nici o cunostinta si nici o recomandare in P&G - am vreo sansa? :) sau asta ar putea chiar sa faca o departajarea finala dintre mine si alt candidat? si 3. Ce stiti despre acest departament / manager? Am mai vazut de-al lungul timpului aceasta pozitie disponibila - ar trebui sa-mi dea de gandit? Pleaca lumea in valuri? Dau ei afara?

Multumesc foarte mult in avans - sper sa ma ajutati sa iau decizia corecta.
O seara buna!

2222 Miercuri, 30 Aprilie 2014

Si eu am lucrat in cadrul P&G, in productie. La inceput a fost frumos, dar dupa o perioada de timp iti dai seama ca realitatea e cu totul alta. Stresul e in plina floare, sunt oameni care fac treaba si altii care nu fac absolut nimic, iar din pacate cei din urma sunt cei mai apreciati! Aici conteaza foarte mult in ce cerc alegi sa te invarti!
Multa bafta!
ana Miercuri, 7 Mai 2014
Stie cineva cum sunt conditiile la Urlati (salarii etc.)?
micuta Vineri, 23 Mai 2014
Buna tuturor! Ma adresez celor care stiu cate ceva despre programul lor de internship!
Am aplicat la ei, am trecut de primul test (cel online) si am fost chemata sa dau testul scris la ei la sediu. Presupun ca va fi la fel cum am citit mai sus... M-ar interesa interviurile, pe ce anume se pune accentul (candidand pt un post de Intern)?
Si detalii despre programul de internship, din partea celor careau trecut prin el. Program, salariu, orice detaliu :P

Va multumesc si succes!
Maria Vineri, 23 Mai 2014
@micuta Eu am fost la interviuri pentru internship si ce pot sa iti spun sigur este ca domnii manageri te intreaba de toate . In primul rand iti ia la puricat CV-ul pana la cel mai mic detaliu. Daca ai scris ca iti place pictura te intreaba de pictori celebri de lucrari...te intreaba de absolut toate proiectele din facultate, de voluntariate, chestii extracuriculare. Si daca nu stie despre ce vorbesti cu atat te intreaba mai mult si desface firul in 4 pana ajunge la ceva ce stie el si apoi se leaga de acel lucru si te intreaba alte chestii la care nici nu te gandesti. Si la fel e cu toti managerii... Eu dupa al treilea nu am mai rezistat psihic si am cautat in alta parte. Nu iti raspunde la intrebari desi te incurajeaza sa le pui. Salariul este undeva la 2000 + bonus de relocare daca nu esti din ploiesti. Nu o sa faci nimic tehnic o sa stai dupa un manager si ii faci treburile care nu are el chef sa le faca si mare atentie...Internshipul nu iti garanteaza un job...nici pe departe. Esti sclavul lor 3 luni si apoi iau alt intern si tot asa... Singurul lucru bun e ca intr-adevar da bn la cv ca ai facut internship la ei, dar eu am considerat ca nu se merita efortul chiar asa..adica pentru 3 luni mai dureaza inca 3 pana esti acceptat si apoi iti da cu sutu. Acum fiecare face cum crede. Am colegi care au facut internship la ei si au intrat boi si au iesit vaci...daca intelegi. Plus ca nu au avut o parere asa buna.
111 Sambata, 24 Mai 2014
@micuta In ce domeniu vrei sa faci internshipul? Chiar daca este doar pentru 3 luni, e o rampa de lansare in cariera foarte buna! Eu am fost interna in productie, si ai foarte multe lucruri utile de invatat! Salariul e in jur de 2200 + relocare+ alte bonusuri! Bafta
Deales Luni, 9 Iunie 2014
Am fost la testul de la sediul lor pentru pozitia de Key Account Manager. O sala plina de oameni, testul este destul de dificil, mai ales daca nu ai exersat genul acela de probleme, dificil prin prisma faptului ca timpul este foarte scurt, de sub 2 min per intrebare si raspuns, iar cand trebuie sa rezolvi probleme de matematica, nu e chiar usor. Asta e partea buna, partea ciudata este ca esti obligat sa completezi fisa de raspunsuri doar cu creionul, si nu se accepta altceva. Primesti raspuns doar ca ai trecut sau nu testul, nu si ce punctaj ai luat. Cine-mi garanteaza mie ca acea fisa scrisa integral cu creionul nu e "masluita"????