Forum despre Profi Rom Food SRL

profitadetimp Vineri, 30 Noiembrie 2012
despre ce decontare transport vorbiti? pe timp de training? k in rest nu exista asa ceva. salariile sunt mici, 600 lei plus bonuri, consumabile doar in profi. asta pentru casier- lucrator comercial, deci casierul se ocupa si de aranjarea marfii la raft ,preturi,valabilitate,curatenie magazin,scoate marfa din depozit, aranjeaza depozitul....."pentru sef casier" salariul este cu 100 ron mai mare,consider ca nu se merita,.... da salariile se dau la timp, din punctul asta de vedere sunt seriosi.....dar e munca si salarii mici....
didi (Diana) Sambata, 1 Decembrie 2012
si cam ce atributii are un casier sef? ii poate spune cineva? cam dupa cat timp se poate avansa de la casier la casier sef?
marichuy Duminica, 9 Decembrie 2012
lucreza cineva in craiova la profi?k am fost si eu chemata la un interviu
Nick Luni, 10 Decembrie 2012
Salut , lucreaza cine la magazinul profi din Brasov ? , magazinul este cel de langa Gara centrala din Brasov , m-ar interesa ce fel de conditii de munca sunt pt ca am auzit ca atmosfera e foarte nasoala la profi si as vrea sa stiu in ce ma bag pt ca am fost chemat la interviu, maine.
Nick Luni, 10 Decembrie 2012
Magazinul Profi de langa Gara din Brasov este fostul Rapid , stiti ceva despre el?
profitadetimp Miercuri, 26 Decembrie 2012

lucrez de o luna jumate la un profi nou deschis, am fost la interviu si am fost angajata fara experienta in domeniu (unele fete au fost preluate de la alt magazin avand experienta in domeniu, si au mai fost angajate cateva fara experienta printre care si eu) pe postul de CASIER, asa cum inveti sa fi casier, asa poti invata sa fi si casier sef.

profitadetimp Miercuri, 26 Decembrie 2012
aici o casiera sef fusese preluata de la alt magazin, si normal trebuie 2 casiere sef...tot personalul a facut training 2 sapt, dupa care 1 sapt jumate am aranjat magazinul pt deschidere....timp in care aveam doar o casiera sef....la o saptamana dupa deschidere apare la munca o fata, pe care dupa 2 3 zile cat am vazut o eu...o rog sa stea pe casa in locul meu cat am eu pauza, ce imi spune "nu stiu inca sa stau la casa, ca am prins doar o zi sa invat"".......dupa care a doua zi devine casier sef....
profitadetimp Miercuri, 26 Decembrie 2012
nu e vorba de invidie, nu am nimic personal cu nimeni dintre colegii mei, ma inteleg bine cu toata lumea....vorbesc din pc de vedere profesional....cum este sistemul si cum se sta cu organizarea.
maruntelu Joi, 27 Decembrie 2012
eu sunt la Profi de un an si vad ca tipii sunt chiar ok. e adevarat, ca atunci cand nu ai lume la casa, trebuie sa dai fuga la umplut rafturi si ca sunt si multe promotii pe care trebuie sa le stii, dar in comert castigi din vanzari, iar daca rafturile sunt goale, nici vanzari nu sunt, nu?. Chiar se dau salariile la timp si vad ca acum au introdus si niste bonificatii; mie imi place sa-mi fac treaba ca lumea, asa ca ma astept sa fie inca si mai bine.
ioana Vineri, 28 Decembrie 2012
m-au sunat si pe mine pentru interviu, bine ca mi-a spus la telefon ca ofera 600 lei salariu si bonuri de masa, i-am raspuns ca nu ma intereseaza asa ceva si m-a intrebat daca din cauza salariului... eu nu ii inteleg pe angajatii de 600lei cum reusesc sa-si achite intretinerea casei de mancare nici nu se mai pune problema...
mariana Sambata, 29 Decembrie 2012
Tu locuiesti singura intr-un apartament de patru camere? Ca acolo intretinerea e 600 de lei.
Noi stam la doua camere si intretinerea ne costa sub 200 pe luna.
massimo Sambata, 29 Decembrie 2012
mariana da un search pe net sa vezi ce facturi au fost la caldura iarna trecuta in orase precum constanta, iasi etc.
uneori difera de la bloc la bloc nu doar de la oras la oras sau de la cartier la cartier..asa ca nu arunca piatra in balta daca nu stii despre ce e vorba
zaza Marti, 1 Ianuarie 2013
da oare atat ne dorim de la viata asta? un salariu de mizerie, din care nu poti spune ca traiesti decent...ce sa mai zic de o vacanta undeva, sau sa iti faci anumite placeri. intr o viata asta ne dorim?
Maria P. Marti, 8 Ianuarie 2013
Sa nu ne abatem,totusi,de la subiect...
luiza Vineri, 18 Ianuarie 2013

Salariul mic,multa munca si ore in plus .Nu platesc orele suplimentare.Sa muncesti doar daca nu ai pe moment alta posibilitate.

Bogdan Marti, 22 Ianuarie 2013
Salut. Imi poate spune cineva cum sta treaba cu bonurile valorice primite pe langa salariu de la Profi? Ce model sunt si daca doar la ei pot fi utilizate? Multumesc.
gelu Marti, 22 Ianuarie 2013
nu stiu cum e la voi, dar si eu lucrez tot la profi, si la noi la magazin nu e asa. cand ne spune seful ca vine o masina cu marfa sau ca se fac ceva modificari pe la raioane acele ore se platesc. e adevarat ca s-a mai intamplat sa ne roage seful sa ramanem o ora sa ajutam ca a intarziat un distribuitor cu marfa, dar m-a lasat altadata sa plec mai repede cand am avut nevoie. asa ca s-a compensat.
victor Marti, 22 Ianuarie 2013
La profi Bistrita, ca agent de paza cu 190 de ore lucrate am luat 567 lei, atat nici un bon de masa. Daca le spui ca nu iti convine te da afara. Ce parere aveti?
eugen Miercuri, 23 Ianuarie 2013
cum 567 de lei? salariul minim parca e mai mare sau gresesc eu?
ben hur Miercuri, 23 Ianuarie 2013

567 lei net inseamna un salariu brut de 751 lei...peste salariul minim de 700.