Forum despre Profi Rom Food SRL

Contact Marti, 6 August 2013

aveti cumva un nume si un contact telefonic/email al responsabilului cu securitatea in Profi?

Multumesc frumos!
vlad Marti, 6 August 2013
aveti idee ce salariu are un tehnician IT la PROFI?
eu Miercuri, 28 August 2013
din cate stiu salariu pentru dir magazin este de 2000 lei si programul e de luni pana dumnica, da ati citi bine de luni pana duminica, fara nicio zi libera
nimeni Vineri, 6 Septembrie 2013
Eu lucrez de un an si ceva in Profi in Cluj la magazinul cu cea mai mare vanzare pe tara, sau cel putin a 2-a vanzare pe tara. Salariul net fara ore/zile suplimentare este de 700 lei/ luna + bonuri de masa (valabile doar in Profi, dar se pot folosi neoficial si in Auchan). Se plateste mereu la timp. Volumul de munca este insa mare, daca esti casier trebuie sa scanezi si marfa clientilor, sa bagi si marfa la raft, sa faci si curat, sa te ocupi si de legume, si de marfa din depozit cu transpaleta electrica, sa blochezi si roti la masini in parcare, sa dai zapada din parcare iarna etc. Cand e vorba de zile suplimentare nimeni nu te intreaba daca esti disponibil, vezi numai pe orar ca ai o zi in plus, si desi o saptamana trebuie sa lucrezi dimineata iar urmatoarea dupamiaza nu e tocmai asa. Unii lucreaza aprope numai dimineata, in vreme ce altii sunt numai dupamiaza. Bonusurile pentru cel mai rapid casier nu se acorda corect, deoarece trebuie sa castige cel mai rapid, dar in fiecare luna cel mai rapid este cel care sta 8 ore/luna in total pe casa de marcat, in vreme ce altii stau nonstop pe casa de marcat, 8ore zi/ 5 zile pe saptamana. In rest e un haos, un sef iti spune ceva, altul altceva, cel mai bine faci cum crezi tu sau ce te taie capul, asa e cel mai bine din punctul meu de vedere. Unele sarcini sunt de-a dreptul absurde, insa unii nu au curaj sa-si exprime punctul de vedere, iar cand o faci ti se spune ca nu ai voie sa faci altfel fara niciun motiv. Nu e totul negru, dar e de un gri foarte inchis.
Andrei Joi, 26 Septembrie 2013

Pentru Profi din Timisoara, salariul este de 650 lei in mana + bonuri de masa ( aproape 200 lei) Orele suplimentare nu se platesc, se plateste doar turele suplimentare( adica 8 ore intregi). Am fost in situatia sa stau si 2 ore in plus peste program pentru ca un coleg nu a aparut la munca... de parca eu eram de vina. in rest este fix cum spune si @nimeni mai sus. Cand ajungi acasa esti rupt si nu mai am timp de absolut nimic. Jobul nu doar ca este prea stresant primind 10 ordine intr-o ora, dar este si mult prea obositor pentru banii aia.

primenit Sambata, 26 Octombrie 2013
Bani ca sa deschida alte magazine au , dar sa mai adauge cate putin la salarii nu au
angalat Joi, 31 Octombrie 2013

Vad ca atmosfera de lucru la Profi este cam aceeasi pe tot locul.Totusi sper sa mai ridic un semnal de alarma conducerii Profi si sa stea de vorba cu noi.Va asteptam la Bistrita II

incepator Duminica, 3 Noiembrie 2013

se deschide un magazin in turnu magurele, am semnat contractu si acum astept sa vad cum o fi.

Nimeni_special Luni, 4 Noiembrie 2013

Mai nou se deschide si in Botosani, am fost chemat la un interviu saptamana asta... ma voi duce sa vad cu ochii mei...am o experienta de 1 an in Carrefour.

profi-tori Marti, 5 Noiembrie 2013
Nimeni_special sa ne spui si noua cum a decurs interviul la voi la Botosani, Poate pe moldoveni ii respecta mai mult si ii platesc mai bine :))
intrebare Marti, 5 Noiembrie 2013

eu nu inteleg un lucru: atat pe site-ul profi.ro cat si in anunturile postate de ei, recruteaza sef de magazin si adjunct sef magazin, vanzatori mezeluri, legume-fructe, receptioner marfa,casieri ....de unde apar sefii astia de tura, casieri sefi etc? ca eu nu vad nicaieri sa zica ca angajeaza atatia sefi,sau astia apar asa fara interviu.

Nimeni_special Miercuri, 6 Noiembrie 2013

Asa...deci am revenit. Azi am fost la interviul in cauza, am fost angajat pe loc, sincer nu sunt deloc incantat de acest lucru... nu stiu de ce. Tipul care m-a intervievat este un sef de magazin din alt judet , mi s-a parut a fi un tip destul de ok, dar totusi incerca sa imi vanda gogosi si sa imi promita marea cu sarea... moment in care am intervenit si i-am spus ca am mai lucrat in domeniu ( un lant de hipermarket-uri extrem de bine cunoscut in tara cat si in strainatate ) si i-am zis ca nu cred ca se respecta cu strictete programul, bineinteles ca a recunoscut ca uneori se mai depaseste cu maxim 30 de minute pe baza ca daca ai paletul pe raion nu il poti lasa acolo :)) ... sunt de acord cu asta, dar cu siguranta nu va fi asta singurul motiv pentru care mi se va cere sa stau peste program. In fine, voi reveni cu amanunte...

Nimeni_special Miercuri, 6 Noiembrie 2013

Cat despre salariu... 620 ron + bonuri

Negru pe plantatie Miercuri, 6 Noiembrie 2013
Maine am fost chemat la interviu, revin cu impresii , salariu ...etc.
La Mega Image aceleasi povesti: program de lucru depasit zilnic din diverse motive, orele suplimentare neplatite (nici macar recuperate prin timp liber), promotiile 1+1, 50% facute cu produse care urmeaza sa expire, cati lucratori atatia sefi ne *, indicatii pretioase cat cuprinde, bonurile de masa se pot folosi doar in magazinele lor, salariu' la timp dar...:))) sa nu vorbim despre asta...
Vali Vineri, 8 Noiembrie 2013

Pe mine m-au contactat prima data pentru un interviu pentru postul de receptioner marfa (eu lucrand anterior ca si contabil), care ce pot sa spun a fost oarecum formal, m-a intrebat si despre asteptarile salariale, i-am spus suma de 1000 Ron. Apoi dupa doua zile m-a contactat o persoana si m-a felicitat pentru obtinerea postului, bucuria mea nu a durat mult, cand mi-a comunicat salariul 650 Ron net si bunuri de masa valabile doar in reteaua profi.

zao Vineri, 15 Noiembrie 2013
la deschiderea magazinelor noi , se fac multe angajari si dupa ce numai au nevoie de tine te dau afara?
anonim Sambata, 30 Noiembrie 2013

Nu inteleg de ce se plang altii, nu va convine mergeti in alta parte. Decat fara un loc de munca este bine si in Profi.

ok Sambata, 30 Noiembrie 2013
,,Exagerati, nu in toate magazinele Profi este la fel, nu inteleg de ce se plang altii, nu va convine mergeti in alta parte. Decat fara un loc de munca este bine si in Profi.”
cumva in alte magazine fiecare isi face treaba conform fisei postului si conform contractului incheiat la angajare?Nu este adevarat!Asta este minciuna sfruntata!!
deea Marti, 10 Decembrie 2013
as vrea sa intreb si eu ceva, salariul promis pt deschidere este valabil doar pentru angajatii care participa la curatenie si la amenajat magazinul sau e pentru toata lumea?
nimeni important Duminica, 19 Ianuarie 2014
In vremurile din ziua de astazi nu stiu daca poti sa mergi la un loc de munca unde sa-ti ceri un salar de 1200-1400 lei net.Firma sau institutia pentru care vei lucra are un standard de salarizare pe care nu-l vor depasi nici daca ai avea cele mai bune rezultate.Atata timp cat pe piata muncii sunt locuri de munca putine , iar cererea depaseste oferta nimeni nu-ti va oferi mai mult.Nu ar trebui sa ne multumim cu asa salarii dar daca nu accepti, in urma ta sunt alte persoane care vor accepta.A lucra nu-i o rusine ori in ce zona de activitate, mai dureros e faptul ca nu este respect si corectitudine. Ce este mai dureros este ca unii *sefi* au uitat de unde au plecat, s-au transformat in pitbulli si stau inclestati pe functii , doar salariile lor sunt raportate in euro nu in lei;nu au impresia ca tot cu o mana mananca? Cel putin daca ar fi mai amabili in momentul cand vin in *vizita*. Lasa impresia ca nu au cei 7 ani de acasa si nu cunosc codul bunelor maniere.In ROMANIA pana nu se va schimba mentalitatea nu vom putea fi apreciati pentru nimic.Oricat de optimist ai fi , ceva te va demoraliza.