Forum despre Profi Rom Food SRL

Prof Luni, 14 Iulie 2014

M-au sunat acum o ora si m-au intrebat daca m-ai sunt interesat de un post in Firma ca se deschid 2 hypermarketuri la Piata Sudului si Pantelimon.

Si in Bucuresti tot asa merg lucrurile ?

DCB Luni, 14 Iulie 2014
Anunt: bonusul constand in salariu dublu oferit la 3 luni de la deschiderea magazinului nu se mai acorda. E bine de luat si asta in considerare. Succes
cnj Miercuri, 16 Iulie 2014

Stiti ce salariu are un lucrator comercial la Kaufland? Fata de salariul minim plus bonuri de la profii...637 net plus 196 bonuri ... Tineti va bine....1000ron net plus bonuri!!!!! E adevarat ca la banii astia au doar 4 zile libere pe luna adica doua week enduri da la sfarsitu lunii se simte.

andreea Miercuri, 16 Iulie 2014
Am fost chemata la un interviu pentru postul de director magazin. Cat ia salar un director in profi? sa stiu daca se merita sa renunt la job-ul meu actual..
director Miercuri, 16 Iulie 2014

Un director de magazin are de la 1800 ron net pana la 2000(cel mai adesea) si chiar peste suma asta daca postul e intr un oras mare sau ai experienta cu adevarat relevanta. De exemplu s ar putea ajunge la 2700 ron dar asta in caz de performanta . In principiu va fi vorba de 2000 ron plus bonuri. cat despre bonusuri nu pune baza pe ele . chiar daca s a introdus o schema noua de bonusare se doreste ca doar f putini sa si ia bonusurile alea asa ca nu le lua in considerare.

Daniel Miercuri, 16 Iulie 2014
prietene , pentru 1800 ron net nu iti vine nimeni sef magazin cand ai gestiune de sute de mii /milioane de lei sub raspundere.Ori vorbesti din auzite ori daca tu lucrezi pe atata , vai de tine. Un sef de magazin la Profi ia de la 3000 in sus. Ajunge si la 6000 daca e cu vechime mare si are magazin mare sub gestiune. Nu mai vb prostii daca nu stii. Ce ai zis tu poate e in orase mici.
bn Joi, 17 Iulie 2014
In legatura cu salariul de director confirm scorurile . In orasele mici 2000 ron in orasele mari 2500 ron plus bonuri desigur. In localitati mici gen sate unde n are nici dracu unde sa se angajeze se practica si salarii sub 2000 ron. Exemplificare cu nume reale daca este cazul....
incasuntoptimista Joi, 17 Iulie 2014

Sunt noua pe aici.Pentru Daniel o informatie doresc: sumele pe care le-a trecut le stie din surse sigure( poate are sau a castigat atat) sau doar din zvonuri?E de inteles politica firmelor(prin diverse persoane anonime) de a afisa salarii cat mai mici, de a taia orice speranta de a cere un salariu rezonabil.Dar, cei care primiti mai mult, spuneti-ne si noua( ca doar nu va cunoastem :)).Si pentru Andeea: ai fost la interviu, cum a decurs,cat au oferit?

pentru Daniel Joi, 17 Iulie 2014
O lamurire pentru Daniel. Ma mir ca nu sunteti la curent cu salariile din orasele mai mici daca aveti o oarecare legatura cu firma. Adevarul este ca salariul de 1800 ron este din auzite insa salariul de 2000 ron cat se pare ca are sefa mea de magazin este cat se poate de exact. Iar suma de 2700 ron este confirmata de o persoana din departamentul de recrutare. Asa ca daca nu ma credeti puteti apela la persoanele competente sa va dea aceste raspunsuri. Cat despre sumele de 3000 sau 6000 ron nu stiu ce sa zic. N am auzit de asa ceva o fi existand una doua persoane dar la interviu nu ti se pun pe tapet sumele astea te asigur. Asa ca ma indoiesc ca sunt adevarate.
incasuntoptimista Vineri, 18 Iulie 2014
Multumesc pentru detalii.Ce-i drept, ma intereseaza salariul pt Bucuresti.Si stim ca exista o diferenta maricica intre capitala si provincie.La toate firmele. Nu inteleg pe ce criterii te cheama la interviu (pt adj/sef magazin)?! ...si daca te impiedica sa vii cu idei noi si bune pt angajati si firma.Oare daca am recunoscut ca sunt capabila de mai bine, mi-am taiat craca de sub picioare din prima (cu cei de la hr)??????...as aprecia parerea unei persoane trecute/aflata in pozitia mai sus scrisa sau de la hr (:D)Multumesc!
SphynX Luni, 28 Iulie 2014

Salut,

Sunt si eu angajat la ei de cateva saptamani, deocamdata in ''practica'' pana la deschiderea unui nou supermarket in Constanta. Cateva pareri: conditii slabe fata de ce ziceau la training, faci cam de toate pe acolo, din fericire eu sunt doar lucrator comercial, nu am treaba cu casele.

Inca nu am luat salariul dar baiatul care e la receptie spune ca a luat 648 lei pe luna trecuta + bonuri, ma uit la el si cel putin la finalul primului schimb mai tot timpul e ocupat si sta peste program + ca trebuie sa fie atent la multe lucruri. Pe deoparte e si lucrator comercial (toata partea de lichide).
Sefa de magazin vorbeste cam urat cu angajatii. Daca nu iti convine esti invitat sa pleci.
Nu vreau sa par misogin dar ca baiat faci cam toata treaba grea (paleti cu marfa) pe care trebuie sa ii aranjezi prin depozitul care e si destul de mic.

Bun, nu vreau sa ma vaicaresc, cand am acceptat slujba asta nu ma asteptam sa frec menta toata ziua insa la banii astia e cam bataie de joc. Putea fi si mai rau, acum doi ani salariul minim era 720 lei (~544 lei in mana).

SzSO Luni, 28 Iulie 2014
Salariul Casier -Lc- 630 net , receptioner 720 net , Adjunct SM 1100 net , Sef Magazin 1800 net, Asta este din pacate adevarul , bineinteles + bonuri , ca si Sef Magazin sau Adjunct lucrezi 10-14 ore zilnic.
elle Luni, 11 August 2014
ce stiti despre functia de adjunct sef magazin
training-ul de 6 saptamani se plateste daca pleci de la ei si daca da cat ? doresc un raspuns daca se poate
EUXI Vineri, 15 August 2014
Pt Daniel, Sef magazin mare Profi, in oras mare, salar 2000 LEI + Bonuri.
Ori crezi ori nu crezi... asta e problema ta. Mai ai avantaje ca ai discount total pe mijloacele de transport. Si ai avantaj ca iti treci tu orele suplimentare prin care iti cresti umpic salarul. Dar si orele suplimentare sunt limitate ca si nr maxim 16-24 ore si nu fara aprobare de la Timisoara.
Si atunci da Salar 2000 + Bonus ore suplimentare si inventar lunar + bonuri te situezi undeva pe la 2500 Lei.
Cat despre salarii mai mari de 2000, posibil daca ai negociat cu Seful tau zonal si daca Timisoara accepta. Aici e o chestie mai intortocheata si nu pot sa iti explic. Sunt cazuri dar cred ca foarte putine sa castige peste 2000 Lei.
Cosmin Sambata, 23 August 2014
Este clar, ca pe Romani ii sperie munca, fratii mei vorbiti mai putin despre salariu si mai mult despre munca.Mai luati in calcul si experienta acumulata intr-un astfel de loc de munca.In Profi , rezista doar cei puternici, de altfel tot ei si cam reusesc in viata...................FOCUS PE MUNCA!!!!
Carina Marti, 26 August 2014
Buna,am si eu o intrebare . Stie cineva ce salariu are un Director Zonal de Vanzari?.Sau care este structura ierarhica in Profi. Multumesc
Jb Marti, 26 August 2014
Aveti idee un salariu pentru Buyer legume fructe sau junior buyer?
Jointu Miercuri, 27 August 2014
Carina din cate am aflat, un director regional are un salariu de ~ 4000ron. E bine din punctul meu de vedere. Presupun ca ai fost chemata la un interviu. Sa ne spui cum a fost. Succes!
eu Vineri, 29 August 2014
Tot in jur de 4000 ron am auzit si eu dar nu stiu daca din start. Bafta
catalin Luni, 1 Septembrie 2014
ce salariu are un casier intr-un magazin in bucuresti? aveti idee? dar un casier sef? multumesc