Forum despre Project Work - Munca pentru toti

Razvan Sambata, 31 Mai 2014
@Alexa@diana
Ma bucur ca ai recunoscut indirect.Sunt convins ca asta este adevarul.
Sincer nu prea imi plac persoanele care se cred super tari si cu nasu pe sus iar tu asta esti.Cite limbi cunosti:). Ma faci sa rad strasnic.Cred ca 1 dar nici aia prea corect eu nu ma laud dar tu esti praf.Romania Trezestete!!!!
Nu te astepta sa iau de bune cele scrise de tine pentru ca nu esti o persoana de incredere.
Sonia Marti, 3 Iunie 2014
Lucrez acum datorita lor.Multumesc.
Janina Marti, 3 Iunie 2014
Costul este de 1 Euro fara TVA. Acum aplic si eu. va tin la curent :)
Janina Marti, 3 Iunie 2014
Am trimis. Nu mi-a dat nicio eroare. Sper, cu vesti pozitive, sa revin curand.
Persoanele din afara tarii au dreptate, se plateste pentru orice, inclusiv pentru aplicari. Numai ca, Romania si cei ce locuiesc in ea, sunt crescuti astfel : "cum sa fac bani? pe cine si cum sa pacalesc??" NU TOTI ! dar sunt multi oameni care merg pe aceasta premisa, de aceea noi nu avem incredere. sper sa fie Project Work exceptia....
Toate cele bune!
e teapa Miercuri, 4 Iunie 2014
am primit si eu un astfel de mail, exact cum a spus kara, forma si limbajul nu denota profesionalism. am trimis sms, desi cik prima data iti dadeau ei un cod UNIC, dar asta nu mergea ca sa-ti incarci CV-ul. (costul pe sms e de 1 euro, scrie undeva in email.). nu m-a contactat nimeni si, dupa un timp, mi-au trimis acelasi email dar pentru alt post, insa textul si "codul unic" erau identice cu primul. povestea s-a repetat de vreo 4 ori, le-am ignorat in continuare dar cred ca cineva ar trebui sa traga si escrocii astia la raspundere.
ADMIN - undelucram.ro Miercuri, 4 Iunie 2014

Buna ziua,

Avem rugamintea ca atunci cand postati comentarii multiple sa va pastrati numele de utilizator folosit initial. Altfel mesajele multiple venite de la acelasi utilizator dar care isi schimba numele, nu vor fi publicate.

De asemenea rugam reprezentantii firmei sa posteze mesaje oficiale daca vor sa poarte un dialog constructiv, aceste mesaje le putem incadra corespunzator daca este cazul.

Multumim pentru intelegere.

DELIA Joi, 5 Iunie 2014
Cei care utilizeaza acest site nu stiu despre ce este vorba.Daca aplici un CV nu inseamna ca esti si angajat automat,tine strict de companiile care angajeaza.Poate ar trebuii inainte sa cititi informatiile furnizate pe site.
Cei care fac remarci cu caracter penal nedovedite ar trebuii sa raspunda inclusiv acest site care permite astfel de acuze.A calomnia o institutie sau chiar o persoana in Romania este ceva penal fara a avea si probe clare in acest sens asa precizeza legea.Astept sa publicati acest punct de vedere.Injuriile ar trebuii interzise de catre moderatori poate fi acceptata orice discutie cu conditia sa fie civilizata si sa fie utilizati niste termeni neagresivi,comentariile de acest gen ar trebuii nepublicate.
Maria Luni, 23 Iunie 2014
Draga Delia, se pare ca nu esti la curent cu noul Cod Penal. Inafara de asta, am impresia ca suferi de personalitati multiple si ceea ce te da de gol este PUNCTUATIA, ca greseli gramaticale facem toti. Cred ca am inteles si de unde vine inselatoria: un amarat disperat in cautarea unui loc de munca poate trimite chiar si 20 de SMS "de un euro bucata" in speranta ca la un moment dat va primi un raspuns afirmativ. Daca facem un calcul, cateva mii de disperati fiecare cu cateva zeci de SMS-uri trimise, plus ceilalti care s-au oprit dupa 1-2 trimise, se aduna o suma frumusica in buzunarele "intermediarului". Atentie totusi ca la un moment dat i se poate infunda!
DELIA Joi, 26 Iunie 2014

@Maria.Sunt foarte la curent si sincer tu habar nu ai ce spui si ce vorbeti.Poti sa verifici foarte usor.
Mai departe iti spun ca poate sa fie 100000 de miii de sms asta nu conteaza atita vreme cit tu citesti ce scrie si stii cit costa si aplici de buna voie.Cu acesta treaba nu stiu ce ai vrut sa spui si apoi nu este chiar asa dar nu ma obosesc sa iti spun ca pentru a primi codul respectiv operatorii de telefonie realizeaza un serviciu si acest serviciu este taxat deci nu stiu cine incaseza 20 de euro. Sunt multe faze pe care nu le realizezi si este ori slab informata ori...Mai citeste te rog.

ADMIN - undelucram.ro Joi, 26 Iunie 2014

@Raul: legat de ultimul tau mesaj (pe care de altfel nu l-am aprobat), am dori sa ne contactezi la office@undelucram.ro, nu de alta dar afirmatiile si interpretarile tale subiective sunt menite mai mult decat a duce aceasta comunitate in eroare, mai ales cand legile la care faci referire sunt foarte clare. De asemenea, te vom asigura ca avocatii nostri iti vor explica toate nuantele legilor la care faci referire.

Multumim!

ADMIN - undelucram.ro Joi, 26 Iunie 2014

Se pare ca dupa mesajul postat de noi, stimabilul nostru utilizator Raul a luat totul personal si a inceput sa ne ameninte.

Se pare ca invitatia noastra de fi contactati pentru a ii explica o anumita lege, a fost prost inteleasa.

Pe aceasta cale, ii transmitem ca invitatia noastra ramane inca valabila, iar faptul ca s-a recurs la amenintari cum ca s-ar face o plangere la Politie impotriva noastra (plangeri care de altfel s-au mai facut si in trecut), nu denota altceva decat lipsa de comunicare, respectiv de lipsa de cunoastere si intelegere a legilor in vigoare.

Succes !

Raul Joi, 26 Iunie 2014
O sa explicati in calr de ce nu exista pe site numele in clar al detinatorului sau al socitatii ceea ce contravine legii in vigoare dar si alte aspecte precum ca sunteti o societate non profit(asa declarati) dar care desfaoara activitati comerciale prin vinzarea de spatiu publicitar ceea ce contravine cu donatiile pe care le cereti precum si cele mai sus mentionate.Va sfatuiesc sa consultati un avocat bun pentru ca nu intelegeti nimic din legile existente.Va urez succes pe linga faptul ca nu exista drept la replica inca o incalcare flagranta a deuntologiei si alegiii.Comentariile mele nu sunt publicate.
Publicitate

Undelucram.ro va pune la dispozitie diverse modalitati de publicitate prin intermediul carora puteti promova online produsele si serviciile dumneavoastra.

Pentru parteneriate sau oferte de publicitate va rugam sa ne contactati la office@undelucram.ro.

Realizati o activitate comerciala dar nu existati juridic ca firma sau institutie.Asta se numeste puscaie pe linga contradictiile flagrante ce exista pe site la voi.Ma indoiesc ca a trimis cineva o plingere penala mai serioasa contra voastra.Eu cred ca esti o persoana doar foarte prost pregatita de altfel care o sa aiba mari probleme din cauza asta,altfel legal trebuia sa dai numele firmei sub care lucrezi dar nu ai nici macar asa ceva dar faci activitati comerciale .
ADMIN - undelucram.ro Joi, 26 Iunie 2014

@Raul: cred ca pierdem timpul de ambele parti si asta o stii si tu.

Insa pentru a clarifica anumite lucruri:

- Datele de identificare ale undelucram.ro sunt date publice si sunt inregistrare la autoritatile statului roman, stat pe teritoriul caruia ne desfasuram activitatea si evident stat ale carui legi le aplicam.

- Din cunostiitle tale juridice, se pare foarte vaste, te informam ca un proiect non-profit isi poate desfasura activitatea si din punct de vedere comercial. Baza principiului non-profit este de altfel foarte simpla: VENITURILE (impozabile de catre Statul Roman) - CHELTUIELILE = ZERO. Asadar, toate veniturile pe care noi le incasam din publicitate, donatii sau alte surse sunt INTEGRAL investite in activitatea acestui site (creare, administrare si support site, gazduire, securitate, moderare, programare, avocati etc.). Credem ca oricine dintre noi se poate informa despre ce inseamna un proiect non-profit, respectiv unul orientat spre profit. Altfel, a afirma lucruri fara nici macar o baza logica, denota o totala lipsa de cunoastere.

- Si nu in ultimul rand, echipa undelucram.ro este formata din administrator, coordonator, moderatori si avocati, persoane la care se adauga si colaboratori. Aceste lucruri sunt iarasi usor de verificat, la fel cum usor de verificat sunt si plangerile pe care le-am avut si care au fost solutionate in totalitate in mod pozitiv.

Alte discutii vor fi continuate DOAR pe E-Mail (office@undelucram.ro), mai ales ca topicul pe care discutam are alt subiect. Asadar, te rog sa ne contactezi pe E-Mail in caz ca vei considera ca ai nevoie de mai multe informatii.

Multumim pentru atentie !

Raul Joi, 26 Iunie 2014
@ADMIN.Nu exista persoanele respective.Nu exista date de identificare ceea ce este contrar legilor in vigoare.
Raul Joi, 26 Iunie 2014
Daca sunt publice unde exista publicate si eu pot zice ca sunt o societate non profit dar nu exista nicaieri.Foarte ciudat.
Raul Joi, 26 Iunie 2014
Uite ce stiu multi oameni despre voi,NU TOOATA LUMEA ESTE PROASTA.

Stimate utilizator Raul,

Nu intelegem de ce nu ne contactezi pe email? Iti va raspunde o persoana cu nume si prenume si o persoana dedicata clientilor. Consideram ca acest topic are cu totul alt subiect, iar firma pe al carui topic suntem cu siguranta nu doreste ca cineva cu asemenea cunostiinte juridice si de intelegere (care are probabil ca unica sursa de informare Google) sa duca discutia in alta parte. Cu atat mai mult vizitatorii interesati de aceasta firma.

In alta ordine de idei, DA, nu toata lumea este proasta. Cu putin mai multa dedicare ai fi aflat ce este de fapt cu acel film pe YouTube si intreaga poveste din spatele lui (mai ales cu cenzura facuta de respectiva firma pe blogul propriu si mai ales cu persoanele care vor depune anumite plangeri penale impotriva acesteia).

Din toate explicatiile pe care ti le-am dat in mesajele anterioare ai reusit sa intelegi exact... NIMIC!

Te rugam contacteaza-ne si vei avea toate detaliile care iti lipsesc (le poti folosi si pentru o eventuala plangere la Politie).

Acesta este ultima replica pe care ti-o dam in mod public.

Cu stima,

diana Joi, 26 Iunie 2014
mda, am citit 3 pagini degeaba. pe langa faptul ca nu inteleg de ce se cearta administratorul forumului cu Raul, nu am aflat nimic despre ce cautam si anume acest maret proiect "munca pt. toti" mai ales cand esti contactata fara sa fi avut nici macar deaface cu ei pana acum?!?!?!
pe site la ei care e facut de unu de liceu cred nu gasesti nimic util. care e faza cu codul sms? de ce trebuie sa dau sms? cat costa domnilor???? mi-e tare greu sa cred ca nu stiu astia de la celebra "munca pentru toti" de undelucram.ro. nu exista cineva sa ne zica ceva oficial? cum se numeste firma din spatele proiectului? e totul la "vedere". pe naiba. atunci de ce sa dau bani? unde fac reclamatie? in primul rand pt spam si dupa pt tentativa de a lua bani fara sa stim pt ce platim!!!
diana Joi, 26 Iunie 2014
citind mai bine cred ca raul e de la "munca pt toti". verificati va rog. macar sa-mi raspunda si mie la intrebarile puse