Forum despre Project Work - Munca pentru toti

Gelu Marti, 16 Septembrie 2014
'Echipa' e impropriu spus. E o singura persoana, un agramat, asa cum am demonstrat mai sus, care posteaza sub mai multe nume. Probabil e in concediu acum, stai sa se intoarca, sa veI cum incepe iar sa ameninte cu plangeri penale si procese, si sa foloseasca cuvinte si expresii pe care nu le cunoaste cu adevarat.

Ecuatie simpla: companie mica in Ro, contracteaza servicii de privacy in Australia ca lumea sa nu vada al cui e site-ul, apoi contracteaza servicii de plata prin sms de la o companie din Ro, incropeste un site de 2 lei cu ceva franturi de informatii publice de pe site-ul finantelor, isi face abonament minimal pe bestjobs ca sa poata vizualiza cv-uri, apoi incepe sa spameze.
Grigore Miercuri, 17 Septembrie 2014
@Gelu
Nu pot sa nu observ ca sa intors domnul Gelu-adica ”nimeni pe lume”(nu stie nimeni cine e si nici nu doreste sa ne spuna) ma scuzati si nu am putut sa nu fac niste simple precizari.
Sa scrie corect gramatical orice fraier stie si se poate gresi oricum iar saracu Gelu este complet analfabet.
Iti dau exeplu din ultima ta postare de analfabet: ”sa veI cum incepe iar sa ameninte”
Singur se contrazice mereu si face fel de fel de scenarii dar tot prost pregatit ramane.In rest sincer fiecare e liber sa creada ce doreste atita vreme cit exista oameni ca tine-Basescu e Dumnezeu.
Pot doar sa presupun ca tu esti unul dintre ”ciumpalacii” cum spune si Mircea Badea,blogaras platit din banii nostrii sa scrii de Basescu pe internet sa il pupi in f”¦ asta e sigur.
In rest IT-st nu esti sigur pentru ca ti-am dovedit ca esti praf si la acest capitol.
Analfabet esti nu stii sa scrii corect mai ai zeci de alte greseli gramaticale,in schimb eu nu ma dau mare doct cum te crezi tu si din pacate nu esti.
In rest cu spunea acelasi Mircea Badea:Caruta cu prosti s-a rasturnat pe net. Este locul cel mai manipulat, cel mai stupid, cel mai neinformat, cel mai pafarist dintre toate mediile existente"
Iar ”prostii de net sunt in general cei mai prosti dintre prosti”
Sincer invit pe toata lumea sa gindeasca cu capul sau nu cu ”fundul”ca alti ”analfabeti ratati care nu au realizat nimic in viata lor si ai intretine mama si tata”
Bravo Blogarasule ti-ai dat clasa.
Este ultima ora cind mai il bag in seama pe acest ”ciumpalac” i-am facut prea multa reclama pina acum”¦”¦
Gelu Miercuri, 17 Septembrie 2014

grigore, scris express cu litera mica - incearca si tu sa scrii 1000 de cuvinte de pe tastatura unui telefon mobil, sa vedem ce-ti iese.

In rest, multa sanatate. Acum ai si aratat cine ti-e mentor. Era de asteptat - in loc sa-ti aperi sandramaua, alegi sa arunci cu rahat in cei care te acuza. Clasic stalinist.

Am demonstrat cine esti si ce mizerie faci in ideea ca altii vor gasi aceste lucruri si vor putea sa puna in balanta cu mizeriile pe care le trimiti ca spam. Si forumurile sunt oricum pline de tine si de actualele si vechile tepe (a se citi aici cd-urile cu instructiuni de munca de acasa la valoarea de 18 lei, pe care le faceai acum 5 ani).

Tu, in schimb, nu ai aratat cu nimic ca nu e adevarat. Daca vrei credibilitate, ar trebui sa o faci. Eu nu am de ce sa imi declin identitatea unui potlogar, nici sa-mi apar vechimea in munca cu dovezi. N-am stat 16 ani in scoala si 15 ani in campul muncii ca sa imi cobor mintea la nivelul unuia pus pe imbogatire rapida pe baza fraierilor.

Pune-te pe munca, piata IT din Brasov ar trebui sa aiba ce sa ii ofere unui IT-st de calitate cum te descrii. De virgule nu-ti fa probleme, nici de cratime sau de i-uri. Daca nu stii exact cate sa pui, pune cu una/unul in plus, ca sa fii sigur.

Grigore Joi, 18 Septembrie 2014

@Gelu
O persoana care doar se lauda ca este doct,muncitor este scolit,dar nu dovedeste prin nimic acest fapt este doar un mincinos.Faptele vorbesc de la sine.
O persoana care doar se ascunde in schimb ai acuza pe altii ca fac asta insa el nu isi declina identitatea reala si nici macar nu dovedeste cu nimic, cine este si ce urmareste este el inusi un prezumtiv infractor.
Prin urmare faptul ca improsti cu laturi in altiii nu te face nici doct nici scolit si nici nu te ajuta sa ai o slujba dovedeste ca esti ceea ce tu proliferezi la adresa altora.
Faptul ca ponegresti in stinga si dreapta la un moment dat o sat ii se infunde si o sa primesti ceea c emeriti,de asta te asigur eu.
In rest poti sa sriii tot ce doresti la un singur lucru ai dreptate oamenii unii dintre acestia au capacitatea de a discerne intre prostie si adevar.
Pentru mine esti in continuare si o sa ramai pina cind dovedesti cu fapte contrariul un:infractor care se ascunde(de ce oare?),in analfabet(vezi postarile tale pline de greseli gramaticale),un infumurat care se crede foarte doct si plin de scoli(prin care banuiesc ai trecut ca mita prin apa pentru ca nu dovedesti nimic ,te lauzi in stinga si dreapta ca esti un IT-st de renume insa nu stii sincer cu ce se mananca acest domeniu) esti in continuare doar un “infractor analfabet”.

ADMIN - undelucram.ro Joi, 18 Septembrie 2014

Buna ziua,

Avem rugamintea de a redirectiona discutia spre subiecte ce tin intr-adevar de Project Work - Munca pentru toti si mai putin spre conflicte intre utilizitarorii acestui topic. Consideram ca informatiile furnizate pana acum, in special de catre Gelu si Grigore, sunt mai mult decat suficiente pentru utilizatori in a-si forma o opinie despre proiectul in cauza, de aceea consideram ca viitoare discutii care au ca scop principal conflicte intre utilizatori, nu isi au rostul, astfel genul acesta de mesaje nu vor mai fi aprobate.

Va multumim pentru intelegere.

ADMIN - undelucram.ro
www.undelucram.ro

hahahahaa ce sarlatan Miercuri, 24 Septembrie 2014
Iti poti da seama desspre acest individ ca nu bate niciodata spatiu dupa punct plus alte greseli scriere sa inloc de s-a etc. ( i-am si zis ca lipsa de profesionalism lipseste si in a da o teapa cum trebuie. Ma rog. In continuare un scurt fragment:

Din pacate nu ati inteles deloc se pare sitemul de functionare a acestui
program.Cum am mai precizat sistemul este autonom si
automatizat complet.Dupa ce in prealabil pe baza unui soft care a selectat
CV-ul dumneavoastra pe anumite criterii strict obiective deoarece
corespundeati anumitor cerinte ale firmelor angajatoare cu care noi
colaboram,dumneavoastra ati primit acest mail.Din acel moment treaba
noastra s-a incheiat,neavand cum sa stim de la inceput cine doreste sa
colaboreze sau nu am hotarat sa colaboram cu anumiti parteneri
externi:Vodafone,Cosmote,Orange.Pentru serviciul realizat de catre acestia
se percepe acesta suma.Primiti automat codul unic necesar pentru a putea
incarca documentele in sistem si a le trimite mai departe catre
angajatorul final.Este ceva simplu si automatizat complet,iar suma este
una minima.Cititi cu atentie toate detaliile furnizate pentru a intelege
exact modalitatea de colaborare.Noi incercam conform normelor UE sa
realizam aceasta selectie cat mai corect pe criterii corecte si dorim sa
eliminam factorul subiectivism din aceasta selectie acesta este scopul
acestei platforme,acest lucru este de mult implementat in tarile UE.Se
elimina anumite aspecte legate strict de:Natia candidatului(apartenenta
etnica,numele acestuia,sau aspecte legate de aspectul sau fizic,care sunt
considerate discriminatoriii)cel putin in prima instanta.Pentru ca toate
aceste sa fie realizate este necesar ca platforma sa fie
autonoma,automatizata deci independenta complet.Acest lucru nu s-a putut
realiza decat in acest mod.Va rugam sa va cenzurati limbajul care este
unul injurios si neadecvat iar in Romania insulta si calomnia se pedepsete
chiar penal.Noi existam de mult pe piata si suntem corecti si legali din
toate punctele de vedere.Toate aceste aspecte sunt specificate clar pe
site.Asteptam in continuare sa colaboram si precizarile dumneavoastra daca
nu intelegeti un sistem asta nu inseamna ca nu este ceva corect si
benefic.

Suport Project Work
Raluca Vineri, 26 Septembrie 2014

Vad ca totul se reduce la faptul ca nu se exprima corect cineva in scris . OARE asta inseamna FAKE ? Daca pe asta se bazeaza doar , cei ce posteaza aici clar este vorba despre doar o persoana....UNA SINGURA.
Este un razboi prost iar moderatoriiiiiiii acestui forum ar trebuiiiiiiii sa nu mai permita postari - identice sub useri diferiti.Nu pare credibil nimic.

Gicu Luni, 29 Septembrie 2014
Raluca, iti recomand cu caldura sa apelezi la serviciile lor, sa dai un Sms de un euro, si sa astepti sa fii angajata. Cand reusesti, sa ne spui si noua daca e fake sau nu
miki Vineri, 10 Octombrie 2014
Am primit si eu acelasi mail in urma postarii unui anunt pe tocmai.ro prin care solicitam un job. Cred ca este o teapa din mai multe motive: formatul scrisului este diferit pe alineate, se abuzeaza de litera "i", adica nu prea se cunoaste cand se scrie cu un singur i sau cu doi, apoi ajungi la SMS si constati ca acesta costa 1 euro, cam mult pentru nimic. De fapt probabil acesta este interesul: sa trimiti SMS prin care unii primesc bani iar tu .... spui ca nu pierzi decat 1 euro. Cate persoane sunt in tara asta care vor pierde acel euro in speranta ca vor reusi sa gaseasca un job??? Destule.
La prima vedere pare interesant insa daca stai si mai analizezi s-ar putea sa constati ca nu merita sa pierzi nici macar acel euro si nici timpul.
Raluca Luni, 13 Octombrie 2014
Doar o intrebare exista vreo persona pe aici care aplicat sau sunt doar persoane care nu au aplicat vreodata si fac analiza pe text ?
@raluca Vineri, 17 Octombrie 2014

Daca citesti cu atentie primele pagini ai sa vezi ca da. Si dupa interpelarea firmei li s-a transmis simplu ca sistemul e automat si ca treaba lor s-a terminat.

Cu cat te plateste ca sa postezi pro?

Raluca Duminica, 19 Octombrie 2014
Unor oameni inexistenti nu stiu ce sa le raspund.
Daca citesc cu atentie nu inteleg nimic din pacate doar niste frustrari ale unora.
Pacat ca exista oameni atit de ingusti la minte.
Hai cu DNA-UL.
Poate se eradicheaza si PROSTIA din Romania.
Sa se respecte legea.
@Gelu Miercuri, 22 Octombrie 2014
Nu ma voi mai intoarce niciodata pe acest forum pentru ca mi-am confirmat suspiciunile legate de Project Work.
As dori sa iti multumesc pentru toate postarile, in special pentru cele cu informatii clare (i.e. nume, cifre de afaceri). Cele in care ai incercat sa ii explici Domnului Grigore ca nu a creat o "platforma" de inselaciune atat de opaca pe cat a crezut dumnealui, de asemenea mi-au castigat respectul.
Iti multumesc sincer.
@Grigore Miercuri, 22 Octombrie 2014
Pui cumva anunturi aiurea pe bestjobs/ejobs si astepti ca lumea sa aplice, folosindu-le apoi datele din CV?
Small tip for you (nu mi-o lua in nume de rau, iti dau un simplu sfat pentru bunastarea business-ul tau): pentru anunturile de job-uri, roaga pe altcineva sa le scrie/formuleze. Modalitatea similara de a scrie (pentru ca Doamne pazeste sa se intalneasca virgula cu spatiul) si expresiile folosite (de exemplu "de tip project based" - exagerat folosit) te dau in vileag.
Nu este gaura de sarpe unde sa nu te ajunga tot raul facut atator oameni ^-^
P. S. Nu imi raspunde te rog cu amenintari si insulte, ca doar iti reduci si mai mult din credibilitate. A ta si a... "afacerii" tale.
ADMIN - undelucram.ro Miercuri, 22 Octombrie 2014

Rugam utilizatorul care se semneaza "@gelu@grigore" si care a postat si sub alte nume in trecut sa ne contacteze la office@undelucram.ro.

Multumim,
ADMIN - undelucram.ro

raspuns EJOBS Joi, 23 Octombrie 2014

In atentia www.undelucram.ro
Acesta este raspunsul primit de la EJOBS:

Nicoleta Macineanu-EJOBS

“O companie alta decit ceea in cauza nu poate posta anunturi fictive pentru a utiliza ulterior datele respective in alt scop decit cel declarat.”
Pentru ca o societate sa poata vizualiza datele este obligata sa:
“In vederea activarii contului dvs, va rugam, sa ne trimiteti o copie a certificatului de inregistrare semnata si stampilata, la adresa de email………………………@ejobsgroup.ro sau fax ……………………”
Raspuns:
1.Aceasi politica ca EJOBS o are si Bestjob dar si alte site-uri de acest gen.
CONCLUZIE:
1.Neplauzibil:
Fie intr-o conjuratie mondiala Ejobs si Bestjob sunt mina in mina si dau tepe-ma indoiesc.
2.Mai plauzibil:
www.cautlocdemunca.com colaboreaza cu respectivele firme pentru care recruteaza ulterior deci este corect.
PS: Catre cei ce posteaza numai ineptii.
Daca prostia ar durea unii dintre cei ce inventeaza magarii pe acest forum s-ar tavali in chinuri.
Precizez ca ceea ce sugereaza anumite persoane inexistente pe acest forum nu poate fi adevarat si nu este adevarat.
Iar cei care sustin sa nu se ameninte cu organele de drept insemna ca sunt in culpa si au ceva de ascuns.

Lora Joi, 23 Octombrie 2014

Mi-am facut deja impresia despre aceasta "companie". Sunt aceleasi persoane care posteaza pe diverse site-uri anunturi de angajare conform carora poti castiga 700 euro lunar NET prin diverse proiecte europene fara sa ai vreo pregatire prealabila. Pe Myjob.ro au fost banati. In rest, ce se mai poate spune? Atitudinea si raspunsurile se vad in comentariile favorabile asa zisei companii. Rog oamenii sa nu mai aplice la anunturi care par atractive, promit un salariu mare pentru oameni fara experienta/pregatire, ce pare prea bun sa fie adevarat, in realitate te poti alege cu ceva ce nu ti-ai dorit. Alergi dupa un serviciu care sa-ti ofere tot confortul material, ti se promite marea cu sarea desi, repet, nu ai pregatire,experienta si ti se spune ca nici nu trebuie sa depui mult efort, este clar o inselatorie si in loc sa castigi, vei pierde si ce nu ai avut! Deci, mare grija!

@@Grigore Joi, 23 Octombrie 2014

Nu e necesar ca o firma cu cont pe ejobs sa publice un job ca sa vada cv-uri. Poti sa vezi cv-uri (limitat) prin intermediul functiei de cautare.

Intrebarea corecta era: 'are Primasoft cont pe ejobs?' Raspuns corect: da;
Intrebarea 2: 'De ce are cont pe bestjobs daca in 2008 a avut 1 angajat, iar in 2010-2011 niciunul?'. Asteptam raspuns.
Intrebarea 3: 'Este adevarat ca Primasoft poate cauta cv-uri in baza de date ejobs, cu continut limitat, doar prin simplul fapt ca are cont de angajator?' Raspuns corect: da.
Intrebarea 4: 'Este adevarat ca ejobs vinde pachete de cv-uri angajatorilor interesati, care au un cont ejobs si platesc pt asta?' Raspuns corect: da.
Intrebarea 5: 'Nu e ciudat ca o firma care nu a angajat niciodata isi pastreaza un cont activ pe ejobs?' Asteptam raspuns.

raspuns EJOBS Joi, 23 Octombrie 2014

RASPUNS EJOBS:
“Stimate Domnule / Doamna,

Va multumim pentru interesul acordat serviciilor Ejobs.

Cu parere de rau, am fost nevoiti sa suspendam contul creat pe site-ul Ejobss.ro deoarece la verificarea datelor companiei dvs. la Registrul Comertului, starea companiei este `SUSPENDATA din data …………., iar in aceste conditii nu va putem oferi posibilitatea de a posta anunturi pe site-ul eJOBS.

In momentul in care societatea isi reia activitatea, va rugam sa ne contactati pentru reactivarea contului dvs.

Pentru orice neclaritati cu privire la serviciile noastre, nu ezitati sa ne contactati.
Va multumim ca ati ales serviciile Ejobs.ro!”

Concluzie:

1.Primasoft este o sociatate suspendata deci nu poate realiza nici o activitate nu numai sa posteze anunturi.
2.Ceea ce cauti si gasesti sunt niste indexari ale google din pacate atita te duce capul.
3.Sa plateti citeva sute de euro pe citeva sute de CV-uri pentru ca acele persoane sa plateasca 1 euro numai o minte bolnava ca a a se poate gindi ca este o afacere.Poti verifica aceste lucruri si sincer atita costa este public sa vizualizezi niste CV-uri peste tot.
De exeplu la anunturi te costa minim 150 de euro anuntul cel mai slab fara actualizare si intra la fel ,dar de anunturi nu poate fi vorba.Nu stiu ce afacere este asta dar evident in prostia ta asta este o afacere.
4.Daca vrei sa vezi CV-uri aplicate special pe acel job te costa mai mult pentru ca este mai aplicat spun acestia-adica site-urile respective.
5.Cei care primesc mail li se precizeaza si sursa adica Compania respectiva.

PS:Pacat ca prostia nu doare.

Raspuns EJOBS Joi, 23 Octombrie 2014

Raspuns Ejobs:
Puteti verifica starea unei societati foarte simplu.
SC PRIMASOFT SRL
Stare socitate:Suspendat din data de 1 Iulie 2011.
Buna ziua,

"va multumim ca ne-ati transmis aceste informatii.

Este adevarat ca noi verificam firmele si le solicitam acte care sa dovedeasca existenta lor. Daca nu sunt in regula, le blocam si nu mai pot publica anunturi.
Vrem sa dezincriminam aceste afirmatii noi nu vindem firmelor CV-uri societatile nu pot accesa decit un anumit numar limitat de CV-uri pentru a gasi peronalul necesar.
Daca observati ceva in neregula pe site, va rog sa ne scrieti.

O zi buna!"

Alina Tabacu