Forum despre Project Work - Munca pentru toti

Grigore Vineri, 12 Decembrie 2014
1.Continui sa minti si sa faci afirmatii inexacte.
Acordul este un act unilateral -am dat exemplu foarte corect dar tu ai evitat raspunsul tipic"smechereste".
Pe scurt pe acest site bifezi optiunea Termeni si Conditii pentru a utiliza serviciile acestui site"Am citit si sunt de acord cu Termenii si conditiile de utilizare ale acestui site" si fireste exista acesta sectiune si ca la respectivul document nu exista nici un alta parte decit site-ul www.undelucram.ro asa este pe majoritatea site-urilor.Pe scurt ceea ce spui este o prostie.

2.Faptul ca ai contract cu firme de prestari servicii cum le denumesti ceea ce nu este chiar asa,inseamna ca asta implica un contract intre parti si presupune un parteneriat iar accest parteneriat presupune juridic daca nu stii ca ambele parti isi asuma implicatiile ce decurg din acel act.Este greu pentru tine sa intelegi ca daca nu faci afaceri cu mine si eu cu ajutorul tau fac ceva ilegal tu la rindul tau o sa raspunzi pentru acest lucru.Te asigur ca asa este.
Implicit aceste companii pentru aceste servicii aplica niste reglementari stricte referitor cu cine colaboreaza sau nu.Este ceva controlat .
Ce nu intelegi tu deloc se pare este ca acesta nu este doar o prestare de serviciu strict ci implica un parteneriat.Nu este ceva simplu tu dai un sms si ei te taxeaza si gata.La rindul lor furnizeaza anumite coduri unice o sa ramai surprins pe baza unui altgoritm si aunor protocoale incheiate este ceva complex de care tu nu stii fireste.
Daca tu vreodarta vrei sa realizezi un astfel de serviciu o sa intelegi ce presupune.

3.Evident ca toate aceste procese sunt controlate si paracontrolate etc dar tu nu intelegi si nu ai cum sa intelegi.
Pe scurt un prestator de orice serviciu verifica tipul activitatii si daca nu este in regula nu colaboreaza baiete pentru ca fiind partener are dreptul sa ceara orice informatie si fireste este raspunzator din pacate pentru tine si acuzind baiete pe ineva acuzi pe toti.

4.Smechereste findca te temi-fireste de aceste firme- ai incercat sa te disculpi ca tu nu ai acuzat in stinga si dreapta dar fireste este o alta minciuna si o interpretare cit se poate de timpita.

5.Multe site-uri taxeaza utilizatorul si apeleaza la servicii de Privacy de altfel din cite stiu eu in general toate site-urile pe .ro fac asta.Poti sa verifici acest lucru simplu.

6.Aceste companii mari lucreaza cu acest site,tu nu intelegi ce insemna acest parteneriat si fireste nu ai cum sa intelegi dar e mai complicat sa inteegi econmia si la fel citeste mai sus si o sa vezi ca asa este.

7. Nu ai nimic personal este o alta minciuna.Cind o persoana acuza pe cineva nerespectind legea care spune asa ca daca consideri ca ceva este ilegal trebuie sa te adresezi organelor in drept si sa nu incepi sa acuzi pe un forum sub protectia anonimatului pentru ca asta reprezinta ea insasi o incalcare a legii asa cum este ea existenta in Romania si cum am mai spus se pedepseste penal.
Practic faptul ca tu incerci sa avertizezi cum sustii in realitate doar denigrezi in sensul in care ca oricine este nevinovat pina nu spune altceva organele abilitate.
Stiu ca este greu sa intelegi un lucru simplu nu ai inteles tu alte lucruri mai complicate dar asa este.
Cei care procedeaza asa ca tine inseamna ca au ceva de ascuns si au un interes personal,altfeltu ai fi procedat legal.
Mai departe si cu CD-urile respective poate ai sa-mi spui de curiozitate sa iei legatura cu cine doresti care a scris pe forum-urile respective pentru ca eu am luat legatura si unii au primit amenta atunci acest fapt nu era considerat infractiune cum este considerat atunci la vremea respectiva - evident legea era alta atunci acum este mai drastica in astfel de cauze.
Mihai Vineri, 12 Decembrie 2014
Da observ un limbaj tipic securist dar si de tabloid stil pur in care amesteca
jumatati de adevar si dezinformeaza dar si aplica o tactica diversionista
declarind adevaruri niste minciuni josnice.Asta este smecheria celui care doreste
sa denigreze acesta platforma.
Acest personaj care utilizeaza mai multe usere care se conporta tipic securist.

1.Citez:" un acord intre doua parti trebuie sa contina datele de identificare ale
ambelor parti." ori esti foarte slab ori te prefaci si incerci o dezinformare.
Exista 2 parti fireste a doua parte cum si scrie o reprezinta platforma
www.cautlocdemunca.com.Ca peste tot aceasta reprezinta firesc a doua parte.Vezi
pe acest site(www.undelucram.ro) vezi oriunde.
La orice site se numeste simplu Termeni si Conditii dupa care bifezi ca esti de
acord,dincolo este un document word unde faci la fel practiv site-ul sau platforma este firesc reprezentanta de site ,site care reprezinta o companie sau mai multe sau de cineva dar juridic este la fel.
La www.undelucram.ro este la fel nu vad altceva.
La alte site-uri este la fel.Este strict optiunea fiecaruia.Dar tu fireste
dezinformezi si interpretezi intr-un sens denigrator.Banuiesc ca nu ai citit
macar documentul este ceva firesc iti spun asta juristi nu o persoana necalificata
ca tine care este doar un Chibit si isi da si el cu parerea fireste in sens negativ
special.La unii de exemplu se numeste Acord de Utilizare.

2.O persona care nu a aplicat niciodata dar fireste declara ca el stie ca nu este
in regula vi se pare cunoscut?

3.Interesul lui este sa ai ajute pe altii stiind el ca totul este in neregula va
dati seama?

4.Minte si dezinformeaza cu un scop nu raspunde la nici o intrebare pusa sau
raspunde altceva,daca este asa de bine intentionat de ce utilizeza usere
diferite?

5.Spune "eu nu am aplicat niciodata insa stiu ca este ceva ilegal" iar eu pentru
acest fapt la rindul meu comit o infractiune denigrind intentionat,nu de alta dar
legal nu vreau sa procedez desi va fac un bine sa stiti,eu infractorul.Pentru ca legal asta esti citeste legea.Poti avea dreptate dar nu iti faci dreptate singur chiar daca asa e procedezi legal si cu nume si prenume iti asumi cele spuse nu ca un infractor emiti supozitii si denigrezi.Nu iti asumi nimic din ce inventezi pentru ca iti este frica si nu asta este scopul tau primordial ci doar sa faci rau.

6.Daca baiatul doreste sa isi sustina mizeriile de ce nu se adreseaza celor in
drept de ce se ascunde?

7.Vorbeste despre CD-uri si alte lucruri care nu le cunosc dar eu stiu asa:
-o persona care este inselata(nu este cazul lui) se poate adresa Companiei
respective sa fie despagubita sau sa se adreseze Protectiei Consumatorului sau
Politiei.Eu daca pierd niste bani fac niste demersuri legale caut sa imi
recuperez paguba nu sa scriu pe forum,sau fac si asta dar inainte procedez legal.
Asa exista 10000 de oameni care spun:am pierdut sute de mii de euro dar el este doar un pirlit care nu a vazut mai mult de 1000 de lei niciodata in viata lui.

Raspuns:

Aici pe acest forum nu exista decit un user care minte spunind nedevaruri sau
alte timpenii care au fost desfintate, el neaplicind dar motivul este ca vrea sa
faca bine public(hai ma lasi nene cu vrajeala asta?).
Hai sa spunem ca in 4 ani de zile exista 3 maxim de afirmatii ca nu este ceva
corect dar nu pe faptul ca au aplicat ei si pe faptul ca nu au aplicat dar sunt
cei mai destepti si au scris sub inpulsul"prostiei" cred.
Pe scurt cei care scriu sunt de atitia ani doar un singur cimpalac care nu a
aplicat deloc dar stie el ca nu este in ordine.
Acest cimpalac spune ca nu are un interes dar procedeaza ca un infractor el
insusi-nelegal-si utilizeaza mai multe usere fiind fireste bine intentionat.
Cind i se raspunde la dezinformarile sale prin raspunuri oficiale de diverse
companii tace milc nu mai revine la subiect dar inventeaza altceva.
Mai spune o minciuna si apoi spune vreau binele omenirii si sunt avocatul celor
"tepuiti" spune el care scriu la fel ca si mine,dar baiatule daca eu sunt furat
de ce nu incerc sa imi recuperez paguba?Ce fac scriu pe forum si atit?
Insa atrag atentia in legatura cu acest serviciu nu exista asa ceva,nu sa plins nimeni de acest lucru pe acest forum cineva care a colaborat evident in realitate.
Cum explica cititoru nostru in stele acest aspect,am vazut asta pe forum deoarece cel care sa plins recunoste singur ca nu a aplicat iar altul nu stia lucruri elementare despre cum se utilizeaza platforma-daca nu este doar un singur user.
@grigore Vineri, 12 Decembrie 2014
Scrie clar in documentul de la voi (numeste-l cum vrei) cuvantul 'contract'. Deci ce e pana la urma?

citat:

I. OBIECTUL ACORD-CONTRACTULUI
I.1 Prin prezentul Acord-Contract de Reprezentare, colaboratorul direct accepta sa fie reprezentat prin sistemul online Project Work - www.cautlocdemunca.com si sa faca parte din proiectul ”Munca Pentru Toti”, in vederea facilitarii gasirii unui loc de munca.
I.2 Prin prezentul Acord-Contract de Reprezentare, reprezentatul accepta sa respecte inclusiv politica acestei platforme online expusa la sectiunea Termeni si Conditii.
I.3 Colaboratorul direct va fi denumit in continuare ca si Reprezentat, iar Sistemul Project Work, posesor al platformei online www.cautlocdemunca.com,, va fi denumit in continuare Reprezentant.

II. DURATA CONTRACTULUI
II.1 Contractul este valabil ...... 3 ...... luni de la data semnarii lui. El se poate reinnoi, cu o conditie, aceea ca reprezentantul sa-si manifeste aceasta intentie cu ...... 10 ...... zile inainte de expirarea Acord-Contractului de Reprezentare.

III. OBLIGATIILE PARTILOR
A. REPREZENTATUL se obliga la urmatoarele:
a) sa furnizeze reprezentantului toate informatiile necesare pentru a le utiliza in vederea angajarii acestuia;
b) sa puna la dispozitia reprezentantului documentatia tehnica (un CV) necesara pentru angajarea acestuia;
c) sa completeze o Fisa Personala, necesara in vederea angajarii;
d) se obliga ca informatiile furnizate sa fie corecte si reale, in caz contrar acest contract pate fi reziliat imediat fara a mai fi necesar in prealabil instiintarea reprezentatului;
e) sa respecte regulile si politica programului prezentat pe www.cautlocdemunca.com;;
f) in termen de 24 de ore sa ofere un raspuns afirmativ sau negativ, ofertelor primite si eventual daca raspunsul este negativ sa motiveze acest raspuns.

B. REPREZENTANTUL se obliga la urmatoarele:
a) sa reprezinte interesele reprezentatului in fata viitorilor angajatori sau firme partenere;

b) sa-l informeze pe reprezentat despre propunerile de angajare care vin pe adresa acestuia, dar in numele reprezentatului;
c) sa-l informeze pe reprezentat despre fiecare reclamatie cu privire la calificarea acestuia, daca situatia o cere;
d) sa promoveze nediscriminatoriu interesele reprezentatului inclusiv prin platforma online www.cautlocdemunca.com..
@Mihai Vineri, 12 Decembrie 2014
Am scris si ieri si repet, pentru ca observ ca ai fost neatent: sunt in baza voastra de date, nu stiu cum am ajuns acolo, si mi-ai trimis primul mail de invitatie acum cateva luni. Nu am aplicat pentru ca nu aveam de ce.

Trec peste toate insultele tale invatate in lungile tale nopti de meditatie pe Antena 3, concluzionand doar cu faptul ca tu ai un stil securist de a arunca cu rahat in absolut oricine incearca sa iti puna la indoiala asa-zisa corectitudine.

Termin cu o singura remarca: posteaza atat dimineata cat si seara cu acelasi nume. Se vede clar ca tu si celalalt sunteti una si aceeasi persoana, care la pranz posteaza de la munca si seara de acasa, de la ip-uri diferite. Orice copil poate face asta chiar si cu un proxy simplu.

In rest, ramane ca eu sa va las in imbecilitatea voastra, iar voi sa va anulati codurile deja postate pe acest forum, pentru ca pierdeti bani - lumea poate sa incarce cv-uri gratis :)
Grigore Sambata, 13 Decembrie 2014

Da si ce anume nu este in regula?
Iti dau exemple nenumarrate:Myjob,Bestjob,Ejob etc

ACORD DE UTILIZARE:

Preambul
1. Acest acord de utilizare (denumit in continuare "Acordul") se aplica site-ului nostru www.myjob.ro si contine reguli obligatorii aplicabile oricarei / oricaror persoane care utilizeaza serviciile si informatiile puse la dispozitie .

2. Prin "utilizator" se intelege orice persoana fizica si / sau juridica care acceseaza site-ul www.myjob.ro,, indiferent de motiv.

3. Myjob.ro este vizibil pentru toti utilizatorii care acceseaza site-ul, insa anumite sectiuni pot fi vizualizate numai prin autentificarea pe site cu nume de utilizator / adresa de e-mail si parola. Odata inregistrat ca utilizator pe site-ul myjob.ro, veti beneficia de toate serviciile si informatiile puse la dispozitie pe acest site.

4. Utilizatorii accepta in mod expres ca simpla utilizare sau accesare a serviciile si / sau informatiilor oferite de catre Myjob semnifica acceptarea deplina si neconditionata a oricaror prevederi din prezentul Acord si a oricaror modificarii ale acestuia.

5. Daca nu sunteti de acord cu continutul prezentului Acord, va rugam sa nu va inregistrati pe acest site si sa nu utilizati serviciile si informatiile acestuia. Va rugam ca de fiecare data cand reveniti pe acest site sa verificati daca Termeni si conditii au fost modificate. Daca schimbarile eventuale din Termeni si conditii nu sunt conforme cu dorintele dumneavoastra, va rugam notificati acest lucru in cel mai scurt timp posibil . Utilizarea in continuare a site-ului valoreaza acceptarea de catre dumneavoastra a acestor Termeni si conditii.

si apoi are nenumarate alte capitole:
1. Prezentarea serviciilor
1.1. Myjob va ofera, prin intermediul site-ului www.myjob.ro,, in conformitate cu prevederile prezentului acord, accesul la servicii de recrutare online, bloguri, forum si articole de specialitate.

1.2. Utilizatorii accepta in mod expres ca, utilizand serviciile Myjob, sunt de acord sa primeasca informari utile legate de utilizarea site-ului sau mesaje de felicitare.
apoi:
2. Informatii despre inregistrarea pe site
3. Nota de informare privind protectia datelor personale
4. CV-urile candidatilor

5. Drepturile si obligatiile Utilizatorilor
5.1. Toate informatiile pe care le-ati furnizat in procesul de inregistrare a cererii dvs. privind utilizarea serviciilor trebuie sa fie adevarate, complete si conforme realitatii. Mai mult, va obligati sa notificati Myjob despre orice schimbari care se vor produce cu privire la datele furnizate de dumneavoastra in procesul de inregistrare. Intelegeti sa faceti aceasta notificare in cel mult 10 de zile de la data la care s-au produs schimbarile. In situatia in care informatiile furnizate de catre dvs. nu sunt adevarate, exacte sau complete, Myjob isi rezerva dreptul de a suspenda dreptul dvs. de a folosi, in intregime sau in parte, serviciile ori de a accesa site-ul.

5.2. Myjob este un portal unde membrii inregistrati beneficiaza de o gama larga de servicii. In calitate de utilizator sunteti responsabili in intregime pentru toate materialele pe care le incarcati pe site sau le publicati pe bloguri. La trimiterea unui astfel de material, indiferent de tipul acestuia - text, imagini, fisiere video/audio - sunteti de acord cu urmatoarele limitari:

a) nu puteti publica, transmite sau face referire, in niciun fel, la mesaje care contin texte ilegale, amenintatoare, abuzive, indecente, violente;

b) nu puteti colecta datele personale ale celorlalti utilizatori ai site-ului www.myjob.ro si nici nu puteti restrictiona accesul altor utilizatori la diferite zone sau tipuri de continut din site-ul www.myjob.ro;;

c) nu puteti folosi orice programe, dispozitive automate sau orice procedee manuale pentru a monitoriza sau copia paginile site-ului www.myjob.ro sau continutul lor, fara o autorizatie scrisa anterioara din partea Myjob;

d) nu puteti publica material rasist, xenofob, antisemit, discriminator si orice alt gen de material care incurajeaza ura unei anumite categorii umane, profesionale etc;

e) nu puteti publica material care incalca sau eludeaza, in orice fel, reglementarile legale in vigoare incluzand, dar fara a se limita la dreptul de autor, drepturile acordate inventatorilor, detinatorilor de marci si orice alte drepturi protejate de materia proprietatii intelectuale si industriale, dreptul la intimitate al persoanei, drepturi conferite de un contract sau alte drepturi detinute de catre terti;

f) nu puteti publica material care promoveaza, face trimitere sau utilizeaza software sau servicii de natura sa trimita e-mail-uri nesolicitate;

g) nu puteti publica material care incalca orice prevederi ale legislatiei nationale, comunitare sau ale normelor de reglementare internationale;

h) nu puteti publica material cu caracter de amenintare, abuziv, de hartuire, calomniator, insultator sau defaimator, obscen, profanator, indecent sau supus oprobiului public;

i) nu puteti folosi niciun dispozitiv, incluzand dispozitive software sau subrutina, care sa interfereze sau sa incerce sa interfereze cu buna desfasurare a functionarii site-ului, cu derularea normala a serviciilor noastre;

j) sa nu realizati nicio actiune care impune orice utilizare neuzuala, nerezonabila, abuziva sau disproportionata a infrastructurii puse la dispozitie de noi prin intermediul site-ului;

k) sa nu copiati, reproduceti, alterati, modificati, distribuiti (inclusiv prin afisare publica), sa nu folositi pentru scopuri comerciale sau orice alte scopuri, continutul site-ului (sau orice parte din el) si sunteti de acord sa nu realizati lucrari / pagini de internet / servicii online care reproduc in orice mod sectiuni ale site-ului www.myjob.ro,, fara o autorizatie scrisa anterioara din partea Myjob si / sau a tertei parti, dupa caz;

5.3. Prin transmiterea de continut care nu este in acord cu limitarile mai sus mentionate, sunteti de acord cu faptul ca sunteti singurul responsabil si veti despagubi integral Myjob.ro in cazul producerii oricarui prejudiciu.

5.4. Nu veti copia, vinde, redistribui, inchiria sau subinchiria sau realiza orice alta actiune de natura a transfera contul dumneavoastra de utilizator sau orice alte materiale oferite dvs. in legatura cu activarea contului de utilizator, catre nici o terta parte, fara acordul expres si anterior al Myjob.

5.5. Veti respecta toate prevederile legale care ar putea completa drepturile si obligatiile asumate de dvs. prin acceptarea termenilor acestui Acord.

5.6. Anunturile pot fi afisate pe www.myjob.ro pe o perioada de 30 de zile. Dupa aceasta perioada anunturile pot fi repostate. Inainte de expirarea acestora, Myjob va informa prin e-mail data la care va expira anuntul si va invita compania sa il reposteze daca aceasta considera ca este necesar.

5.7. Anunturile Standard gratuite au acelasi regim de valabilitate in timp ca si anunturile cu plata. Companiile pot afisa oricate anunturi Standard, cu conditia ca acestea sa nu fie repostate intr-un interval mai mic de 30 de zile. Totodata, companiile care publica anunturi Standard au acces gratuit la vizualizarea a 5 CV-uri cu date de contact, la alegere dintre CV-urile primite ca aplicatii. In cadrul anunturilor standard gratuite nu aveti dreptul sa introduceti link-uri care trimit catre pagini de internet unde candidatii pot aplica la job-uri ori adrese de e-mail la care se pot trimite CV-uri. Myjob isi rezerva dreptul de a modera/suspenda anunturile contrare politicii enuntate. De asemenea, Myjob are dreptul de a suspenda contul de companie sau anunturile care nu respecta prevederile declarare in prezentul Acord de utilizare. Myjob nu accepta publicarea anunturilor din categoria MLM/Colaborari si Entertainment/Hostess/Sampling, nici gratuit, nici cu plata. Totodata, Myjob isi rezerva dreptul de a suspenda contul companiei in cazul introducerii succesive a 3 anunturi nepermise.

5.8. In cazul oricaror prejudicii cauzate de dvs. lui Myjob sau unei terte parti, sunteti de acord sa achitati acestora integral toate si orice daune sau despagubiri, inclusiv orice cheltuieli de judecata, cheltuieli de executare si orice alte costuri aferente.

5.9. Contul de credit Myjob poate fi folosit de persoane fizice sau juridice care doresc sa achizitioneze servicii contra cost din zona Myjob pentru companii.
Modalitatile de alimentare a contului de credit Myjob sunt urmatoarele:
Ordin de plata
Alimentarea contului de credit prin ordin de plata se poate face atat de persoanele fizice, cat si de persoanele juridice de la sediul oricarei sucursale de banca din Romania.
In mod normal alimentarea contului de credit se va face in maximum 3 zile lucratoare de la efectuarea ordinului de plata.
Pentru o confirmare mai rapida a platii prin ordin de plata, va rugam sa trimiteti o copie a acestuia la adresa angajatori@myjob.ro

6. Servicii oferite contra cost

6.1. La optiunea dvs., puteti beneficia, contra cost, de serviciile suplimentare oferite de catre Myjob.

6.2. Toate platile, incluzand prin aceasta taxele aplicabile acestor plati afisate pe site in momentul solicitarii serviciului, trebuie realizate in lei, conversiunea EURO in moneda romaneasca realizandu-se da cursul BNR din ziua efectuarii platii.

6.3. Accesul la serviciile platite nu va fi permis decat dupa momentul la care se confirma transferul de bani in contul Myjob.

6.4. Prin solicitarea serviciilor suplimentare oferite contra cost, acceptati si sunteti de acord ca, daca doriti sa renuntati la furnizarea serviciului, pentru ca aceasta renuntare sa fie una efectiva, va trebui sa fie realizata INAINTE de momentul de inceput al unei noi perioade de abonament. Aceasta regula este foarte importanta mai ales atunci cand ati optat pentru plata cu card a serviciilor, cand plata se realizeaza prin tragerea automata, la intervalele de timp specificate de dumneavoastra, a sumelor reprezentand plata.

6.5. In situatia in care doriti incetarea furnizarii serviciului, intelegeti si sunteti de acord cu faptul ca platile deja efectuate nu sunt si nu vor fi returnate.

6.6. Acceptati si sunteti de acord ca orice intarziere la plata sumelor de bani catre Myjob va constitui o incalcare a prevederilor prezentului Acord.

6.7. In situatia in care ati optat pentru plata serviciilor furnizate de noi prin intermediul unei carti de debit / credit, trebuie sa stiti ca Myjob nu stocheaza, nu retine, nu proceseaza si nu acceseaza informatiile furnizate de dumneavoastra cu privire la cartea de credit / debit. In acest caz, tranzactia este realizata prin intermediul unui tert, respectiv PayCheck.

6.8. Myjob isi rezerva dreptul de a modifica, oricand si in orice mod, pretul serviciilor, potrivit propriei sale optiuni discretionare, fara a fi obligata sa justifice in vreun mod modificarea, fara nicio notificare prealabila si fara a fi obligata sa indeplineasca alta formalitate fata de utilizator.

6.9. Noile preturi vor deveni efective de la momentul primului termen de plata impus de catre Myjob utilizatorilor sai.

7. Plata prin SMS

7.1. Plata prin SMS pentru serviciul Curier CV se poate face de catre persoanele fizice de peste 18 ani, cu ajutorul unui terminal gsm (telefon mobil) prin trimiterea la numerele de telefon dedicate:

7.2. Plata prin SMS pentru serviciul Top CV se poate face de catre persoanele fizice de peste 18 ani, cu ajutorul unui terminal gsm (telefon mobil) prin trimiterea la numerele de telefon dedicate:
- 7788 (valabil numai in reteaua Vodafone) si 7565 (valabil numai in reteaua Orange) pentru plata de 10 EUR plus TVA (Top CV)

7.3. Plata prin SMS pentru serviciul Aplicatie Top se poate face de catre persoanele fizice de peste 18 ani, cu ajutorul unui terminal gsm (telefon mobil) prin trimiterea la numerul de telefon dedicat:
- 1259 (valabil in retelele Orange si Vodafone) pentru plata de 2 EUR plus TVA (Aplicatie Top) a unui mesaj SMS cu continut personalizat (codul specificat in pagina serviciului).

7.4. Plata comenzii corespunzatoare unuia dintre serviciile Curier CV, Top CV sau Aplicatie Top se face automat, prin trimiterea codului prin SMS. Acest serviciu este disponibil in retelele Orange si Vodafone.

7.5. Myjob nu raspunde sub nicio forma, in nicio masura si nu poarta niciun fel de responsabilitate pentru serviciul de plata prin SMS oferit de furnizorul de servicii de telefonie mobila, precum si pentru orice fel de eroare si/sau frauda decurgand din sau in legatura cu acest serviciu.
8. Declinarea raspunderii

8.1. In scopul respectarii prevederilor legale in materie, a drepturilor Myjob si / sau a tertelor parti si pentru o cat mai buna derulare a serviciilor puse la dispozitie prin intermediul site-ului www.myjob.ro,, Myjob are dreptul exclusiv ca, din proprie initiativa si dupa criteriile sale proprii, care nu pot fi cenzurate in niciun mod de catre utilizatori sau orice terte persoane sau autoritati, la cererea autoritatilor competente ale statului sau la cererea unei persoane care justifica un interes legitim, sa suspende sau restrictioneze in orice mod accesul anumitor persoane la toate si / sau orice servicii, informatii, comentarii, bloguri, forum, sectiuni ale site-ului, daca Myjob decide ca acestea, tinand cont de conduita utilizatorului pe site, precum si tinand cont de oricare alte criterii proprii ale Organizatorului, care nu pot fi cenzurate in niciun fel de catre terte persoane, pun sau pot pune in pericol buna functionare a Serviciilor, incalca sau pot incalca in orice mod termenii prezentului Acord, prevederile legale in vigoare si/sau drepturile unei terte parti. Myjob are dreptul, nu si obligatia, de a aplica masurile mai sus mentionate, astfel ca are dreptul de a refuza orice solicitare a unei terte persoane sau autoritati de a aplica oricare dintre aceste masuri.

8.2. Myjob nu ofera nicio garantie si nu are nicio raspundere, implicita sau expresa, pentru continutul de pe site, pentru continutul oferit de partenerii sai sau de utilizatorii inregistrati, inclusiv pentru continutul postat de catre utilizatori pe bloguri. Myjob nu isi asuma raspunderea pentru schimbarile de pret la produsele afisate pe site si pentru niciun fel de pagube directe, indirecte, accidentale, speciale pentru pierderi de profit, posibilitati de folosire, date sau alte pierderi intangibile sau incomensurabile rezultand din utilizarea sau imposibilitatea utilizarii informatiilor site-ului. De asemenea, Myjob nu garanteaza faptul ca sistemele informatice sau programele folosite pentru afisarea sau transmiterea informatiei pe site sau in orice alta forma nu contin virusi ori alte surse distructive de cod sau alte proprietati distructive.

8.3. Myjob nu garanteaza ca datele din CV-uri sau din anunturile companiilor sau orice alte elemente de continut al site-ului sunt lipsite de erori sau ca sunt complete. Myjob nu isi asuma responsabilitatea si nu poate fi facuta responsabila pentru orice pagube aparute prin folosirea in orice fel a informatiilor sau serviciilor oferite prin intermediul acestui site.

8.4. Site-ul Myjob.ro poate contine legaturi catre alte site-uri sau alte resurse. Deoarece Myjob nu are niciun control asupra acestor site-uri sau resurse, prin utilizarea site-ului sunteti de acord ca Myjob nu este responsabila de disponibilitatea acestora si nu garanteaza si nu este responsabila pentru niciun continut, publicitate, produse sau alte materiale de pe sau disponibile pe aceste site-uri sau resurse.

8.5. Este posibil ca pe site-ul www.myjob.ro sa existe materiale publicitare, inclusiv bannere sau concursuri, dar fara a se limita la acestea, care sa apartina unor terte companii. Acestea pot colecta prin cookie-uri aceleasi informatii pe care le colecteaza si Myjob. Acolo unde se aplica, in paginile de colectare a datelor cu caracter personal de catre terte companii, vor exista linkuri catre Politica de Confidentialitate a acestora, dar Myjob nu isi asuma nici o responsabilitate pentru continutul site-urilor partenere sau a politicilor lor de confidentialitate.

"Marele Destept"-ti se pare aiurea nu ti se pare ca seamana baiatule sunt niste drepturi si onligatii ,din cite vezi sunt si plati prin sms pentru persoane fizice sunt CV-uri promovate platite prin sms.

Site-ul Myjob are drepturi si obligatii si este reprezentata de catre site chiar daca site-ul este detinut de o companie etc.
Face acelasi lucru numai ca bifezi o optine online si ca esti de acord cu ce propune el.Dincolo sa realizat asat in format word este ceva mai unic.

Precizare:

Denumirea este ceva logic care tu nu intelegi daca se numea pur si simplu Acord de Utilizare dupa parerea ta nu mai era o problema?
Esti doar un denigrator foarte slab dealtfel.
Care este problema ca nu inteleg?

Grigore Sambata, 13 Decembrie 2014
Inca ceva dai dovada de nestiinta pura ceea ce iti arata incompetenta ta cu privire la tot,asadar si la inteligenta ta refiriotoare la problemele legatede acest serviciu.Pe acest ...
Mihai Sambata, 13 Decembrie 2014
O sa raspund desi nu ar trebuii sa fac asta dupa ce am explicat de ce esti un infractor care inceraca doar sa denigreze.1.Cei de la acest forum stiu si vad ca nu discutam despre ...
@Mihai Duminica, 14 Decembrie 2014
@Mihai inseamna "raspuns pt Mihai", nu inseamna alta identitate. Daca te face sa te simti mai bine, da e Gelu cel care isi pune mintea cu toti agramatii si ...
@Mihai Duminica, 14 Decembrie 2014
A, sa nu mori in eroare: cuvantul corect este "ciupalac", adica ins/tip/tovaras, conform argoului (cauta in dex sa vezi ce e ala). Cuvintele "ciumpalac", ...
Michaela pt. Grigore Duminica, 14 Decembrie 2014
Domnule Grigore se pare ca ati luat totul personal si modul de a comunica impertinent si amenintator ma face sa cred ca sunteti una si aceeasi persoana dezagreabila, care mi-a ...
Grigore Duminica, 14 Decembrie 2014
Domnule Gelu cel mai "inteligent din tara".Daca ai citi poate nu ai mai pune aceleasi intrebari inutile.Tu nu imi dai mie sau site-ului nimic.Platesti un euro pentru un ...
Grigore Duminica, 14 Decembrie 2014
@MihaelaRaspuns Project Work"In urma problemei despre care ne-ati informat facem urmatoarele precizari.Doamna Mihaela nu a mai primit nimic din partea nostra deoarece am ...
Grigore Duminica, 14 Decembrie 2014
@MichaelaDoamna daca nu te-ai dus nicaieri pentru ca nu aveai dreptate si atit nu din alt motiv,fiecare comunica cu cineva dupa modul in care i se vorbeste si aceste e-mailuri ...
Grigore Duminica, 14 Decembrie 2014
@Gelu si restul userilor pe care ai utilizezi/A asuma ceva inseamna sa spui cu subiect si predicat in nume propiu nu utilizind pseudonime diverse si utilizind un forum.Faptul ca ...
Mihai Duminica, 14 Decembrie 2014
@Gelu InfractoruAm sa te denumesc asa in continuare pentru ca asta esti in final un infractor care denigreaza.Securistii inventeaza minciuni asa faci si tu.Baietas legea e simpla ...
Gelu Duminica, 14 Decembrie 2014
Voi face asta in momentul in care vei fi in stare sa pui punct intre doua fraze, sa pui virgula intre doua propozitii ale unei fraze, sa folosesti corect cratima si a 3-a litera a ...
Grigore Duminica, 14 Decembrie 2014
Cum banuiam ti sau cam terminat bateriile.Cind nu mai sti ce sa spui taci milc si incepi apoi cu alte acuzatii sunt singurele de care te mai poti lega.Am spus nivelul tau de ...
@Grigore Duminica, 14 Decembrie 2014
Cum banuiam virgula ti s liniuta au cam terminat bateriile.Cind nu mai sti cu 2 i ce sa spui taci milc cu i din a si incepi apoi cu alte acuzatii virgula sunt singurele de care ...
ADMIN - undelucram.ro Luni, 15 Decembrie 2014
Buna ziua, Avem rugamintea catre utilizatorii Grigore si Gelu sa reorienteze discutiile spre subiecte care sunt de real interes pentru vizitatorii acestui topic. Mesaje care ...
Michaela pt. @Grigore Sambata, 20 Decembrie 2014
Domnule Grigore dezinformezi populatia!!! Numele pus aici este un pseudonim nu este real ! deci cam cum spui tu ca ai intrerupt colaborarea cu mine??? O alta dovada de ...