Forum despre PublicBet

Scooby Sambata, 11 Mai 2013
Am fost la un interviu la PublicBet pt postul de Operator Pariuri Sportive... 750 lei salariul + bonuri si se lucreaza 2 zile full cu 2 zile libere... Esti chemat la un training cateva zile apoi dai un test, nu poti sa ajungi oricum sa castigi fabuloasa suma de 750 lei ;) Altceva nu mai stiu pt ca nu am fost interesat absolut deloc de acest job :)
mara Duminica, 26 Mai 2013
Intradevar, cam putini bani. Eu auzisem de la cineva din interior ca gheretele lor produc 50-80 mii de lei lunar pe seama prostiei ''cotizantilor''
a Vineri, 5 Iulie 2013
am lucrat anul trecut pt o perioada de 9 luni insa am doar amintiri triste
Salariul este de 750 lei si bonuri pt. inceput, orarul 2 zile de 12 ore, 2 zile libere

puncte bune referitoare la serviciu sunt prea putine ca sa fie mentionate, si se refera la drepturile si obligatiile fundamentale ale angajatorului
punctele rele sunt cu gramada, ca in orice firma ce are nevoie de angajati fara pregatire, predispusi la a indura

- managerul local se zbate intr-o ignoranta totala in ceea ce priveste legislatia muncii, iar cand ii atragi atentia iti sugereaza subtil sa o lasi mai moale cu asa zisele tale "drepturi"..daca totusi ameninti ca suni la Bucuresti pt. lamuriri oficiale are atacuri de panica... tot el face angajarile locale (se merge pe pile, cunostinte si relatii), si te ajuta sa ajungi in zone bune ale orasului sau la perifierie (unde iti blestemi zilele)
- sambata si duminica e urgie - toti innebunesc pt. ca sunt meciuri multe si vin de cateva ori sa bage intrucat pierd pe parcursul intregii zile
- clientela e formata 70% din baieti de cartier, tigani, pustani de liceu, pensionari (care se cred inca tineri) si diversi dubiosi care isi pierd timpul prin cartier - ei vor avea grija ca tu sa nu ai timp nici macar sa mergi la toaleta (la magazinul de langa tine) sau sa manaci (intrucat vor sta cu orele la cursele de caini si la pacanele)
-- orarul nu include pauza de masa (pe care oricum nu o ai niciodata deoarece sunt constant clienti dornici de imbogatire in punctele de lucru) - deci manaci pe fuga un sandvis, si daca ai noroc nu intra nimeni in agentie (apropo unde am lucrat nu exista grup sanitar, deci va imaginati ca trebuie folosite manusi intrucat mainile sunt focar de infectie de la banii numarati etc)
- de asemenea daca nu impui de la inceput un anume respect de sine, clientela needucata va avea grija sa te trateze ca pe o carpa - aveam colege ce stergeau flegme de pe aparate, sau suportau injuraturi, vulgaritati constant, iar firma pare ca incurajeaza astfel de comportamente (desi iau act de ele, nu le pasa, ba chiar iti sugereaza subtil ca aduc profit) - totul depinde de zona agentiei, cu cat e mai la perifirie agentia, cu atat situatia e mai dramatica -

- nu exista nici un fel de perspective profesionale, motivatie, recompensa, sistem de bonusare, prime de concediu ba chiar nu exista nici macar motivatie non-financiara - desi firma realizeaza profituri si de 1 miliard vechi lunar pe agentie...
in concluzie - suportul din partea firmei e sublim dar lipseste cu desavarsire !
sara Miercuri, 7 August 2013
sau mai gasiti informatii la stanleybet tot aici
Dia Miercuri, 7 August 2013
M-am prezentat la un interviu la aceasta firma. Prefer sa nu mentionez orasul sau locatia agentiei, dar tot ceea ce pot spune este ca esti privit ca un nimeni. Sefii de agentii isi dau aere de superioritate, iar in timpul interviului nu stiu altceva decat sa repete de nenumarate ori ca nu ai voie sa joici, ca sunt camere de filmat, iar daca esti prins, a doua zi esti dat afara. In plus, ti se mai atrage atentia ca trebuie sa faci curat si alte cateva lucruri care mi-au lasat un gust amar
ada Miercuri, 27 Noiembrie 2013
Am fost la un interviu la publicbet, totul a decurs ffff repede 5 minute in care mi-a pus o singura intrebare "sti ce inseamna operator pariuri sportive?" la care am raspuns corect, dar pana sa ma intrebe mi-a spus ca sunt foarte multi candidati si incearca sa faca o selectie, iar salariul este de 750 lei + bonuri de masa + ore suplimentare platite + mici sporuri de sambata/duminica. Apoi dupa ce am raspuns mi-a spus ca traing-ul v-a avea loc acolo si ca spera ne auzim la un telefon in urmatoarele 2 zile. Asta a fost tot si mi-a lasat un gust amar. Acum astept, oare suna?
pb Sambata, 30 Noiembrie 2013
Micul spor pt weekend e cca 5 lei/zi...si volumul de lucru e infernal...de aceea le pleaca operatorii, deschid si inchid agentii care nu produc suficient pt lacomia conducerii, se face contract pe perioada determinata si cine nu e pe placul conducerii bineinteles ca nu pupa reinoire chiar daca e constiincios si poate sta cu orele fara sa mearga la toaleta sau sa manance datorita aglomeratiei, nu exista pauza de masa, conducerea locala pune presiune sa multumesti toti aurolacii care stau cu orele prin agentii...
fost Vineri, 31 Ianuarie 2014

Subscriu la cele de mai sus...am lucrat in pitesti, iar conducerea locala are adesea grija sa.ti faca ziua "frumoasa" din motive iluzorii...esti privit ca un nimic, desi agentia ta aduce in firma cca juma de miliard lunar, iar tu trebuie sa zambesti si sa atragi " donatorul" dornic de imbogatire.
Cei din pitesti si mai vechi isi amintesc sedinta din agentia de pe exercitiu, in care un sef venit de la bucuresti, la cererile noastre de a ne mari salariul, ne.a raspuns retoric : nu v-a crescut spaga?
Daca se deschide langa voi agentie concurenta e jale, onorata conducere fiind terorizata de faptul ca scad incasarile (probabil au comision)...
Angajarile sunt si pe bune doar in situatia rara in care cineva apropiat conducerii sau chiar conducerea nu are nici o cunostinta buna de angajat pt cele cateva agentii decente...in rest pt periferie sau agentii problema angajeaza constant...
Evident o ora peste programul zilnic de 12 ore o petreci facand curatenie, depunand banii, si diverse chestii administrative, mananci cand apuci ca prostimea e mereu in agentie, mai cumperi una alta ca deh nu mereu primesti tot ce iti trebuie, stres, aglomeratie in weekend de nu apuci sa mananci decat pe l 4 (e o fereastra cand incep meciurile din germania si italia) si ulterior o iei de la capat pana seara ca prostimea incepe sa revina pt. a repeta biletele pierdute de la primele meciuri....
Daca aveti studii si respect de sine evitati!

Daniel Marti, 18 Februarie 2014
Am fost sunat azi sa ma duc la un interviu in vederea ocuparii unui post de operator pariuri. Din ce am citit la voi aici observ ca angajatii din agentii nu inseamna nimic pt cei de la birouri ca sa zic asa. Ce imi spuneti sa fac? Sa ma duc totusi sa imi respect demnitatea de om si programea facuta si sa nu accept? Observ ca nimeni nu e incantat de acest job ..
Freddy Joi, 20 Februarie 2014
M-am prezentat ieri la un interviu in vederea ocuparii functiei de operator pariuri sportive, ajung la sediu, astept sa fiu chemat si incepe interviu. Prima data mi se spune ca sunt multi pe un loc si ca se va face o selectie si cine e admis va fi sunat si chemat pentru training. Ceea ce vreau sa spun este ca salariul este de 750 lei+bonuri de masa+un spor mic pt weekend, dar munca este nenorocire 2 zile munca 2 zile libere, plus ca trebuie sa faci curat si sa astepti dupa orice destept care se imbogateste din fel si fel de pariuri. Vorba multora de aici, daca aveti ceva studii si vreti un mediu de munca mai buni, EVITATI PUBLICBET sau orice agentie de pariuri!
florin Luni, 31 Martie 2014
Salut..
De maine incep trainingu la public bet..cine imi spune in ce consta testul final??
multumesc
mona Vineri, 4 Aprilie 2014

In mom cand incepi trainingu te poti considera angajat la sfarsit o sa-ti puna cateva intrebari simple din oferta de joc si actele firmei. Singurul sfat e sa ai grija cu colegele ca se arunca vina unii pe altii ca sefu incurajeaza asta! Nu e interesat sa afle cum se ajunge in situatia rea si sa te indrume cu vorba buna omu incepe sa tipe si dai nota explicativa si cand se aduna 3 ti se cere demisia. Sefu una vorbeste in fata ta si alta pe tura cealalta cine e din valcea stie.

razvan Vineri, 25 Aprilie 2014

mai eu am lucra la public 3 ani,,am avut certuri cu managerul pt ca era putin idiot dar in rest a fost totul ok..cand te duci la o agentie de pariuri sa nu te astepri sa stai degeaba..ai parte de multi cretini..pote de un flux mare de bilete..uneori mananci cand apuci (in weekend),la baie la fel..eu aveam 950 lei+pklus ore suplimentare platite dublu+bonuri...ajungeam la 1200-1300 lei lunar...pe langa asta cel putin 10-15 lei imi ramaneau in fiecare zi in care lucram...darr sa te astepti la munca..sunt si zile cand stai si inebunesti de plictiseala ,dar asta depinde de unde e amplasata agentia

ada Luni, 28 Aprilie 2014
am o prietena care lucreaza la public si salariul il are de 950 si 2 bonuri de 1 milion pe luna . in fie ea are cam 4 luni prima data a avut 750. la ea este ok cu managerul depinde cum cazi. si spaga cel putin 50 de lei pe tura are o zona buna.sunt zile in care e lume zile in care nu prea.... in mare e ok..
Ana Joi, 19 Iunie 2014
Am lucrat aproape 2 ani, depinde foarte mult de manager. Primul manager imi manca zilele, foarte strict apoi cand mi-a fost schimbat managerul am avut parte de un tip super ok, intelegea orice problema, puteai sa discuti orice si ilputeai suna la orice ora. Trebuie sa faci tot, de la curatenie la transferuri, practic tii agentia in picioare, curatenie se face mereu. Nu cumva sa ai control (sunt 2 tipi, f stricti si f masivi....) si sa ai hartii sau gunoi in cosul destinat pentru asa ceva.....Pentru mine a fost o experienta super. am invatat multe, aveam zile cand faceam 2000 de bilete, nu aveam timp sa mananc dar intalmeste oameni super ok, dar si cei ce au clar problema la mansarda. Inveti sa te descurci singur, sa faci 100 de lucruri in acelasi timp, sa dai mare atentie amanuntelor, sa fi super atent cu banii, inveti sa impui respect si sa te impui in fata clientilor, altfel e vai de tine. Tips faceam si60-70 lei pe zi(nu tura) darpe langa ma mai alegeam si cu un suc sao o prajitura, de 1-8 martie am primit flori si martisoare, de paste ora rosii. Depinde mult de tine cum este ca om si cat debine te adaptezi. Pentru cineva la inceput de drum recomand. Nu este usor dar nici imposibil, sincer eu nici nu mi mai verificam banii de pe card, ma descurcam cu banii de tips pt cheltuielile zilnice. Am reusit sa ma intretin singura, sa imi platesc facultatea si manualele, haine, cam tot ce avem nevoie in afara de intretinere, etc. Nu recomand pentru persoanele foarte sensibile, care se sperie usor, care se panicheaza....
eu Joi, 26 Iunie 2014
Lucrez de cativa ani buni in aceasta firma.
Un plus il au la salariu(in ultimele luni s-a marit).
Un MARE, MARE MINUS il reprezinta controlul.Ma refer la cel facut de cei doi inspectori, sau care o fi denumirea lor. Si eu si colegii mei,ne-am contrat de foarte multe ori cu ei. Oricat de curat este in agentie (fie ca este agentia in care iti desfasori activitatea in mod regulat, fie ca este o agentie in care te-a rugat managerul sa tii locul unui coleg/colege), oricat de bine iesi la bani, ceva tot trebuie gasit(din punctul lor de vedere). Ba ca este un punct sus pe tv.uri pe care nu l-ai sters, ba ca in cosul de gunoi sunt 4 hartiute (numarate). Indiferent, ceva tot se gaseste. Bine, asta depinde si de diponibilitatea ta, ca operator sa iesi la o "cafeluta,asa sa mai discutam" cu ei!
Iar daca te gasesc cu ceva in neregula, vai, ti-ai dat foc la valiza. Bine, neregula asta poate sa rezulte si din faptul ca nu prea stiu ei sa numere banii. Adevarat, e greu, sa numeri cate 100 si ceva de milioane....Nu produc atata scuipat pt a indeparta bacnotele la numarat. Observatia ti se face in fata clientilor, asta dupa ce dau cativa pumni in perete,sau birou, probabil daca ar avea ocazia ti-ar aplica si tie o corectie...
Programul este unul relativ lejer, in majoritea agentiilor lucrandu-se 2 zile cu 2 libere. Programul este de 12 h.
Volumul de munca depinde de agentia in care esti. Sunt agentii in care te plictisesti si agentii in care nu ai timp sa bei un pahar de apa.
Cat despre clienti,depinde de educatia fiecaruia. Deja asta nu mai tine de firma, ca nu trimit eu un anumit tip de clienti. Iar de acesti clienti de poti lovi si la PublicBet si la SuperBet si la Casa Pariurilor etc.
Si iarasi un mare plus sunt managerii (eu vb de Bucuresti). Majoritatea fiind de partea operatorilor, incercand sa te ajute cu tot ce pot.
Asadar, nu este tiranie, salariile sunt cam acelesi ca la celelalte case de pariuri. Insa mare grija la control.
Probabil daca conducerea ar auzi despre aceste abuzuri pe care le fac domnii, ar lua masuri. Dar cum traim intr-o tara in care ne este frica si de umbra noastra, degeaba sunt dispusi 2-3 operatori sa le tina piept, sa ia atitudine....
eu Joi, 26 Iunie 2014
P.s. : tipsul depinde de cat castiga fiecare, si de tine cum tratezi clientii, dar pot ajunge si la 40-50lei/tura, iar daca ai castiguri bune, pot pleca si cu 100-150 lei in buzunar!
incepator Joi, 26 Iunie 2014
Poate sa-mi spuna si mie exact ce intrebari i-au fost puse la testul de la finalul trainingului ? sunt aproape de final si sunt curios ce intrebari ar pune ... Multumesc anticipat
test Joi, 26 Iunie 2014
Testul final cuprinde intrebari din tot ce ai invatat pe parcursul trainingului, atat din pariuri(tipuri de pariuri, bonusuri, regulament de joc),cat si intrebari care tin de acte, desfasurea activitatii etc.
Daca ai fost atent pe parcurs si ai citit macar o data materialul, fi destul de usor!
alex Marti, 1 Iulie 2014
cum se poate ajunge bookmaker la publicbet ? multumesc